Autor Wątek: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki  (Przeczytany 96279 razy)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #390 dnia: 29.11.2017, 21:35 »
Odkopie trochę temat bo od pewnego już czasu szukam usztywnianego pokrowca 180 cm do 2 wędek o długości transportowej 175 cm i z dodatkową kieszenią zewnętrzna na sztyce podbieraka i podpórki. Może ktoś coś takiego widział?

Tomek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #391 dnia: 29.11.2017, 21:45 »
Odkopie trochę temat bo od pewnego już czasu szukam usztywnianego pokrowca 180 cm do 2 wędek o długości transportowej 175 cm i z dodatkową kieszenią zewnętrzna na sztyce podbieraka i podpórki. Może ktoś coś takiego widział ?



Też szukam i znaleźć nie mogę. Bez bocznych kieszeni brałbym Mavera UFO, gumowany materiał w sam raz na deszcz, nic nie wsiąka, wystarczy przetrzeć szmatką.

Oprócz tego jest jeszcze Sportex:

http://allegro.pl/sztywny-pokrowiec-ii-komory-sportex-germany-190cm-i5908477609.html

Lub Preston:

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pokrowce-korum-i-preston/14647-pokrowiec-preston-monster-22-rod-holdall-180cm.html


Podobnie jak Tomek, 2 feedery po 175 cm długości transportowej i przydałoby się mieć kieszeń na jakieś podpórki i feederarm, ew parasol.

Offline flipers

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #392 dnia: 29.11.2017, 22:00 »
Ja mam tego Prestona z tym że w długości 195 cm. Mieszczą się w nim spokojnie trzy feedery z kołowrotkami 4000 (Daiwy) i kijek do matcha z kołowrotkiem 3000. Oprócz tego w bocznej kieszeni sztyca do podbieraka, podpórki i tuba ze spławikami. W głównych komorach poupychane mam jeszcze jeszcze fajki neoprenowe od krzesła.
Mam go jeden sezon i jestem mega zadowolony.
Parasol do bocznej kieszeni wchodzi na styk, ale wtedy nic więcej do niej nie wejdzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #393 dnia: 29.11.2017, 22:10 »
Odkopie trochę temat bo od pewnego już czasu szukam usztywnianego pokrowca 180 cm do 2 wędek o długości transportowej 175 cm i z dodatkową kieszenią zewnętrzna na sztyce podbieraka i podpórki. Może ktoś coś takiego widział ?



Też szukam i znaleźć nie mogę. Bez bocznych kieszeni brałbym Mavera UFO, gumowany materiał w sam raz na deszcz, nic nie wsiąka, wystarczy przetrzeć szmatką.

Oprócz tego jest jeszcze Sportex:

http://allegro.pl/sztywny-pokrowiec-ii-komory-sportex-germany-190cm-i5908477609.html

Lub Preston:

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pokrowce-korum-i-preston/14647-pokrowiec-preston-monster-22-rod-holdall-180cm.html


Podobnie jak Tomek, 2 feedery po 175cm długości transportowej i przydałoby się mieć kieszeń na jakieś podpórki i feederarm, ew parasol.

Marcinie  w opcji 190 cm znalazłem jeszcze takie coś:

http://allegro.pl/pokrowiec-karpiowy-na-wedki-12ft-daiwa-infinity-i6704045075.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pokrowce-korum-i-preston/10890-pokrowiec-korum-total-protection-2-rod-quiver.html

Generalnie 190 cm jest to już głównie domena kijów karpiowych 12ft więc te pokrowce mogą być dość pancerne/wielkie jak do wędek typu SpeedMaster AX Commercial Feeder i trochę mnie to straszy.



Tomek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #394 dnia: 29.11.2017, 22:14 »
Tomek, w przypadku Koruma kije chyba muszą być ułożone na mijankę więc jak masz 175 cm transportowej to musisz dodać długość kołowrotka bo takie będzie przesunięcie drugiej wędki.

Też szukam pokrowca pod 2x Speedmaster AX Commercial Multi

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #395 dnia: 29.11.2017, 22:30 »
Nie ma. Są krótkie 160 lub długie 195.
Na 3 lub 2 składy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #397 dnia: 08.01.2018, 21:09 »
Pisaliśmy już o tym w wątku z nowościami, i jak sam pisałem jadę po niego na Rybomanię, mam nadzieję że będą go mieć (ale ma to jeszcze potwierdzić dystrybutor w połowie miesiąca). Miałem omijać kolory z daleka ale jako że się z Shimano zakumplowałem ostatnio to ten futerał im wybaczam :-D Są śliczne.

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #398 dnia: 08.01.2018, 21:25 »
Pisaliśmy już o tym w wątku z nowościami, i jak sam pisałem jadę po niego na Rybomanię, mam nadzieję że będą go mieć (ale ma to jeszcze potwierdzić dystrybutor w połowie miesiąca). Miałem omijać kolory z daleka ale jako że się z Shimano zakumplowałem ostatnio to ten futerał im wybaczam :-D Są śliczne.

Tak wiem, to ja je tam wrzuciłem z innymi nowosciami, ale nie każdy zagląda do tego tematu i zaraz sie zgubi ;)
Ja mam od tamtego sezonu sztywny pokrowiec od Shimano tyle ze Super Ultegra, będzie to pewnie taka sama konstrukcja co ten moj tylko z dodatkowa kieszenią, nie ma co sie zastanawiać tylko brać bo sprzęt porządny i na lata.

Ja tez sie grubo zastanawiam nad tym pokrowcem, bo faktycznie jest kozak, bede na rybomani prawdopodobnie w sobote i jade tam wlasnie z cicha nadzieja ze beda nowosci na 2018r, zwlaszcza te pokrowce i parasol.
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #399 dnia: 13.03.2018, 18:31 »
Przyszedł do mnie pokrowiec 2-komorowy 193cm Shimano, w boczną kieszeń wchodzi bez problemu duży parasol Quantum Radical Mega Brolly, dałoby radę jeszcze tam upchać jakąś cienką sztycę ale to już max. Przy mniejszych parasolach byłoby więcej luzu.

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pokrowce-na-wedki-usztywniane/26253-pokrowiec-ochronny-shimano-dwukomorowy-193cm.html


Offline Wariacik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #400 dnia: 13.03.2018, 18:51 »
Przefajny ten pokrowiec :bravo:

A jak wygląda sprawa z pojemnością komór na wędki?
Po jednym kijku do komory czy da się upchnąć coś więcej?

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #401 dnia: 13.03.2018, 18:57 »
Niedługo dam znać, suszy mi się zeszłoroczny feeder.

Spróbuję do niego wcisnąć 2x Shimano Speedmaster AX Multi Commercial feeder z dużymi kołowrotkami i Browning King2 Micro waggler F1 10ft z kołowrotkiem 3000

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #402 dnia: 13.03.2018, 19:04 »
W jedną komorę wchodzą spokojnie te dwa speedmastery, na mijankę, jeden nad drugim. W drugiej komorze myślę że też da radę wcisnąć dwa uzbrojone wędziska (na 100% 3 wędziska wejdą do całego), może już z mniejszymi kołowrotkami niż te Spro Veneto 4000 (Bardzo duże szpule).

Offline Wariacik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #403 dnia: 13.03.2018, 19:17 »
Jeżeli mieści na spokojnie 3 wędziska (lub nawet 4) + parasol, to naprawdę mega fajny pokrowiec w tych pieniądzach.

Gratuluje zakupu :bravo:

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #404 dnia: 13.03.2018, 19:17 »
Przyszedł do mnie pokrowiec 2-komorowy 193cm Shimano, w boczną kieszeń wchodzi bez problemu duży parasol Quantum Radical Mega Brolly, dałoby radę jeszcze tam upchać jakąś cienką sztycę ale to już max. Przy mniejszych parasolach byłoby więcej luzu.

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pokrowce-na-wedki-usztywniane/26253-pokrowiec-ochronny-shimano-dwukomorowy-193cm.html



Ho Ho a do mnie właśnie dzisiaj dotarł Cresta Blackthorne Protector Holdall - Double
Shimano Speedmaster AX Multi Feeder 9'-11' Commercial wchodzi do niego idealnie.
Nie miałem jeszcze takich pokrowców (usztywnianych) więc się nie wypowiem jak z jakością na tle innych.
W zestawie są 4 neoprenowe opaski na wędziska, komora boczna chyba raczej nie pomieści parasola i sztycy razem z 4 podpórkami (w tym 2 banksticki).
Wizualnie sprawia bardzo dystyngowane wrażenie, ładny :)


Tomek