Autor Wątek: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki  (Przeczytany 96626 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #420 dnia: 25.02.2019, 15:17 »
A nie myślałeś o nowym pokrowcu Lorpio?
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=14142.0
Marcin

Offline davids80

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #421 dnia: 26.02.2019, 00:30 »
Na oku mam:
Matrix ETHOS Pro Stiff 2 Rod Holdall - 175cm
Drennan Slimline Two Rod Hard Case - Short 160cm
MS RANGE Safety Cases - DOUBLE

A nie myślałeś o nowym pokrowcu Lorpio?
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=14142.0

Mam podobny dylemat.
Patrzałem także na polecany tu pokrowiec Lorpio EXTREME (wersja usztywniona) i niby już prawie się na niego skusiłem, ale głowę zawrócił mi trochę:
Browning Sphere Double Rod Carrier 160cm :D i gdyby nie ta cena to pewnie byłby już mój. Teraz gryzę się z myślami - dołożyć czy nie >:O >:( :facepalm:

...a może Daiwa :P
daVe

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #422 dnia: 26.02.2019, 08:59 »
...a może Daiwa :P
Pisałem już o tym pokrowcu, ze super wykonanie, wygląd, mieszczą się dwa kije z kołowrotkami 4000, ma jeden moim zdaniem feler: powłoka zewnętrzna bardzo podatna na zarysowania, w sumie na ten pokrowiec przydał by się drugi pokrowiec (narzuta ) materiałowa. Pod względem dizajnu naprawdę era kosmiczna, pod względem praktycznym : odesłałem go na drugi dzień po rozpakowaniu. Nie wyobrażam sobie wożenie go w samochodzie i wygląd jego po roku użytkowania.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #423 dnia: 26.02.2019, 09:04 »
Mam podobny dylemat.
Patrzałem także na polecany tu pokrowiec Lorpio EXTREME (wersja usztywniona) i niby już prawie się na niego skusiłem, ale głowę zawrócił mi trochę:
Browning Sphere Double Rod Carrier 160cm :D i gdyby nie ta cena to pewnie byłby już mój. Teraz gryzę się z myślami - dołożyć czy nie >:O >:( :facepalm:

...a może Daiwa :P

Ten Browning całkiem przyjemnie się prezentuje i wymiary ma większe niż Lorpio. Nie widziałem go jednak na żywo, więc nie pomogę. Dołożyć akurat nie mogłem :(
Marcin

Offline brutusek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 12
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #424 dnia: 26.02.2019, 09:05 »
Przerobiłem kilka pokrowców.Lorpio jakość cena bez konkurencji.

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #425 dnia: 26.02.2019, 09:09 »
A w Matrixie dają jeszcze gratis kijki do mierzenia odległości. Niby bajer który łatwo zastąpić czymś innym, ale kilka złotych w kieszeni zostaje na przyszłość.
Pozdrawiam
Marcin

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #426 dnia: 26.02.2019, 10:22 »
Miał ktoś doświadczenia, albo używa pokrowca Browning Sphere Double Rod Carrier 160cm

Jestem ciekawy jak pokrycie zewnętrzne i czy separatory wewnętrzne oddzielające wędki są spinane rzepami . Oczywiście na to pytanie na pewno odpowiedzą chłopaki od Drapieżców, ale wiadomo, każdy zachwala swój towar, bardziej interesuje mnie zadanie użytkownika od strony praktycznej
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #427 dnia: 26.02.2019, 10:59 »
Ja mam 2 sztuki matrixów i gdyby nie cena to pewnie bym ich nie kupił.
Ogólnie ten usztywniany materiał PCV to żart, u góry jest zgięty (przez głupie pakowanie), ma zerową sztywność - nie chciało mi się odsyłać, po prostu dokupię piankę tapicerską (gąbka), żeby usztywnić górę.
Ja mam wersję 195 cm ze względu na to, że mam shimano tx-9, czyli 2 skład, dł. transportowa 188 cm, więc każdy inny 190 cm nie wejdzie, a też myślałem o tym Browning Sphere.
Materiał wewnętrzny jest obity 1 cm pianką o bardzo niskiej gęstości, przegroda tak samo zwykła pianka 1 cm, ale tutaj nie potrzeba niczego innego.
Jest na 3/4 długości rzepy na wędkę. Dodatkowo 2 sztyce do mierzenia odległości. Cena 270 zł na promocji co była ostatnio w Raven.
Kołowrotki Okuma Axeon weszły dosłownie na styk...

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #428 dnia: 26.02.2019, 10:59 »
zdjęcia

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #429 dnia: 26.02.2019, 11:09 »
O tych Matrixach słyszałem, że są słabo wykonane i miękkie.
Z Prestona masz jeszcze serie World Champion, C-Drome i Supera, ale podobno nie są tak pancerne jak Monster.
World Champion jest podobno bardziej wodoszczelny od Monstera, który chyba jest jednak najlepszym pokrowcem.
Dobrze, że udało mi się kupić jedną z ostatnich sztuk Monster 1,90 - te pokrowce będą jednak teraz mocno poszukiwane.

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #430 dnia: 26.02.2019, 11:44 »
Ja też mam Monstera 190 tylko to wersja 2+2 i szukam czegoś zgrabniejszego na dwie wędki i w długości około 160 cm. Chciałem cały czas Monstera, ale niestety. A jak z Drennanem i tym MS Rangem? A czy pokrowiec Lorpio jest tak sztywny jak Monster?

EDIT:
Napisałem maila do drapieżników z pytaniem jaki równie sztywny jak Monster pokrowiec polecają, odpowiedź:
"Niestety , nie ma takich sztywnych pokrowców jak Preston Monster i to muszę przyznać z wielką szczerością"

EDYTA numer 2:
Po wymianie kilku meili drapieżniki napisali, że najsztywniejszy obecnie dostępny pokrowiec w moim przedziale cenowym to Daiwa Hardcase Rod Bag - 157cm. Wygląda więc na to, że muszę zacisnąć zęby i jakoś przeboleć ten fakt, że pokrowiec mocno się rysuje. Koniec końców najbardziej zależy mi na sztywności pokrowca i jak najlepszej ochronie wędek. Zastanawia mnie tylko fakt, że jest to najtańszy pokrowiec Daiwy.
Pozdrawiam
Marcin

Chub

  • Gość

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #432 dnia: 26.02.2019, 21:42 »
Ja też mam Monstera 190 tylko to wersja 2+2 i szukam czegoś zgrabniejszego na dwie wędki i w długości około 160 cm. Chciałem cały czas Monstera, ale niestety. A jak z Drennanem i tym MS Rangem? A czy pokrowiec Lorpio jest tak sztywny jak Monster?

EDIT:
Napisałem maila do drapieżników z pytaniem jaki równie sztywny jak Monster pokrowiec polecają, odpowiedź:
"Niestety , nie ma takich sztywnych pokrowców jak Preston Monster i to muszę przyznać z wielką szczerością"

EDYTA numer 2:
Po wymianie kilku meili drapieżniki napisali, że najsztywniejszy obecnie dostępny pokrowiec w moim przedziale cenowym to Daiwa Hardcase Rod Bag - 157cm. Wygląda więc na to, że muszę zacisnąć zęby i jakoś przeboleć ten fakt, że pokrowiec mocno się rysuje. Koniec końców najbardziej zależy mi na sztywności pokrowca i jak najlepszej ochronie wędek. Zastanawia mnie tylko fakt, że jest to najtańszy pokrowiec Daiwy.
Marcin pokrowiec ma służyć i chronić :) nie przejmowałbym się rysami. Shimano brałeś pod uwagę?
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pokrowce-na-wedki-usztywniane/26252-pokrowiec-ochronny-shimano-dwukomorowy-170cm.html

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 370
  • Reputacja: 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #433 dnia: 26.02.2019, 21:54 »
Sprzedałem ostatnio pancerny pokrowiec:

https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-tuba-x-team-jaxon-tt-160-cm-7572362788

Jest naprawdę sztywny i wytrzymały, a przez to też dość ciężki, a ja szukałem dość lekkiego pokrowca na rower. Jeśli komuś nie przeszkadza logo na "J" to szczerze polecam.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec, tuba na 2-3 wędki
« Odpowiedź #434 dnia: 26.02.2019, 23:00 »
EDYTA numer 2:
Po wymianie kilku meili drapieżniki napisali, że najsztywniejszy obecnie dostępny pokrowiec w moim przedziale cenowym to Daiwa Hardcase Rod Bag - 157cm. Wygląda więc na to, że muszę zacisnąć zęby i jakoś przeboleć ten fakt, że pokrowiec mocno się rysuje. Koniec końców najbardziej zależy mi na sztywności pokrowca i jak najlepszej ochronie wędek. Zastanawia mnie tylko fakt, że jest to najtańszy pokrowiec Daiwy.

Tu masz jeszcze w kolorze czarnym:
https://max-fish.pl/product-abk-14973-15809-345-DAIWA-SZTYWNY-POKROWIEC-JEDNOKOMOROWY-157cm.html
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek