Autor Wątek: Jak łowić na takim niewielkim zalewie  (Przeczytany 2564 razy)

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Jak łowić na takim niewielkim zalewie
« dnia: 27.03.2023, 21:35 »
Jeżeli w złym dziale umieściłem ten wpis, to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce. Chciałbym zapytać Was doświadczonych wędkarzy, w którym miejscu na tym jeziorku postawilibyście swoje zestawy na WIOSENNYM łowieniu. Najgłębsze miejsce ma 2.5m, a prawie na środku jest wyspa z wypłyceniem do 1m max. Ta wyspa to taki w zasadzie dziwny kopiec. W wodzie zielska nie ma, jest sporo mułu. Dominuje karp i karaś, są też pojedyncze amury. Chciałbym wrzucić jedną karpiówkę w miejsce tradycyjnie nęcone kulkami i ziarnami. Druga wędka będzie na metodę. Słońce operuje w taki sposób, że w zaznaczonych miejscach (jasna zieleń) jest przez większą część dnia cień.

W którym miejscu byście nęcili i zarzucali swoje zestawy kiedy woda jeszcze nie zagrzana? I dlaczego tam? :)

Grzegorz

Non omnis moriar

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak łowić na takim niewielkim zalewie
« Odpowiedź #1 dnia: 27.03.2023, 23:46 »
Na spadek w prawo od pomostu w stronę drzew znaczy się. Na płyciźnie woda będzie najbardziej nagrzana.

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak łowić na takim niewielkim zalewie
« Odpowiedź #2 dnia: 28.03.2023, 00:57 »
Ja bym próbował jedna wędką na górkę druga na jej podnóże.


Ps piękny rysunek
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline Pszenicznik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Jak łowić na takim niewielkim zalewie
« Odpowiedź #3 dnia: 28.03.2023, 07:56 »
Fajny rysunek i dobre pytanie.

Mam w swojej okolicy względnie podobny zbiornik i pomimo, że miejscówka w okolicach pomostu czy plaży wydaje się bankowa nie rzucałbym tam zestawów. Z doświadczenia wiem, że można się nie dopchać do stanowiska w weekend, wtedy całe wczęśniejsze nęcenie diabli biorą.

Ustawiłbym się w dolnym prawym rogu i trochę w lewo, tak aby jedną wędką penetrowąć od szuwarów aż po wyspę czyli zakres głębokości 0.5-2m zwłaszcza w słoneczne popołudnie. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że podczas ciepłych słonecznych dni wiatr będzie nanosił tam nagrzaną wodę.

Drugą wędkę po skosie w lewo na głęboką wodę 2.5m. Ostatnimi czasy w Polsce wiosna bywa nieprzwidywalna więc, jeżeli przyjdzie chłód to masz możliwość łowić tam gdzie temperatura wody będzie stabilna. Teraz mamy takie ochłodzenie z wcześniejszych 20C spadło na 4C w dzień, u mnie płoć uciekła z brzegów gdzieś na głębszą wodę.

Jak zrobi się fajnie cieplutko, że będzie można chodzić w krótkim rękawku to płycizny koło szuwarów powinny tętnić życiem. Całe żarcie z głębszej wody ucieknie rybkom na dobrze nasłonecznione i natlenione płycizny. Wtedy najlepiej w nocy polować na te największe osobniki, które instynktownie będą kręcić się w okolicach tarlisk płoci, wzdręgi i japońca.

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak łowić na takim niewielkim zalewie
« Odpowiedź #4 dnia: 28.03.2023, 15:13 »
Fajny rysunek i dobre pytanie.



Ja bym próbował jedna wędką na górkę druga na jej podnóże.


Ps piękny rysunek

Dziękuję za komplementy, jestem mistrzem painta ;) :D Co do sugestii  położenia zestawu też dziękuję. Wybieram się tam po Wielkanocy więc liczę na temperaturę w okolicach 15 stopni w ciągu dnia.
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak łowić na takim niewielkim zalewie
« Odpowiedź #5 dnia: 28.03.2023, 18:19 »
Fajny rysunek i dobre pytanie.

Mam w swojej okolicy względnie podobny zbiornik i pomimo, że miejscówka w okolicach pomostu czy plaży wydaje się bankowa nie rzucałbym tam zestawów. Z doświadczenia wiem, że można się nie dopchać do stanowiska w weekend, wtedy całe wczęśniejsze nęcenie diabli biorą.

Te bankowe miejscówki będą dobre do łowienia z marszu jeżeli kolega takie stosuje.

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak łowić na takim niewielkim zalewie
« Odpowiedź #6 dnia: 28.03.2023, 18:39 »
Łowię z marszu. Nie ma szans na wcześniejsze nęcenie.O zajętość stanowisk się nie martwię bo w tygodniu niewakacyjnym praktycznie nikogo nie ma.
Grzegorz

Non omnis moriar