Autor Wątek: Żyłka Preston Acu Power - opinie  (Przeczytany 473 razy)

Offline Qbal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 4
Żyłka Preston Acu Power - opinie
« dnia: 22.01.2024, 21:23 »
Cześć.
Szukam żyłki do bata. Konkretnie noszę się z zakupem Mikado Katsudo Silm Tournament 7.
Mam pytanie odnośnie żyłki Prestona Acu Power.
W pierwszej kolejności miałem kupić Drenana Suplex, zarówno na główną jak i odpowiednio cieńszą na przyponówkę, jednak widzę że Preston wypada dużo korzystniej cenowo. U drapieżców szpulka 100m odpowiada cenie 50m Drenana...
Miał ktoś styczność z tym Prestonem ? Wg. informacji które znalazłem w necie ten Preston jest nieco sztywniejszy, takie połączenie żyłki z fluorocarbonem, pytanie czy to się sprawdzi przy bacie ?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Żyłka Preston Acu Power - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 22.01.2024, 22:40 »
Jest trochę sztywniejsza i mniej rozciągliwa od Reflo Power czy Supplexa, ale nie jest to hybryda żyłkowo-fluorocarbonowa. Używam do rzecznych przyponów oraz (w zestawach spławikowych) do usztywniających wstawek o większej średnicy (zwykle 0.20 mm) niż żyłka główna, na których umieszczam obciążenie. Nie powinna sprawiać problemów jako batowa żyłka główna.

Ostatnio pojawiła się zestawowo-przyponowa żyłka Guru N-Gauge Super Natural Clear na szpulach 150 m, która w przeliczeniu na metry cenowo wypada podobnie (około 10 zł za 50 m). To ciepła nowość, więc mamy gwarancję świeżości, choć Accu Power w "Drapieżniku" raczej nie ma okazji się zestarzeć, bo ruch w interesie jest spory :)