Autor Wątek: Jaki kołowrotek do lekkiej gruntówki i wagglera?  (Przeczytany 3511 razy)

fish

  • Gość
WITAM
potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo musze zamówić kołowrotek do lekkiej gruntówki i waglera:
który z wymienionych byście wybrali ?:
bardzo prosze o pomoc :
Mikado AIRSPACE 4008 FD
SHIMANO Exage FC 2500
DRAGON Maxima HS Match RD830iT

=nie zależy mi na płytkiej szpuli :

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki kołowrotek do lekkiej gruntówki i wagglera?
« Odpowiedź #1 dnia: 04.05.2015, 15:27 »
Nie miałem żadnego z tych kołowrotków, więc w swojej odpowiedzi mogę jedynie oprzeć się na danych technicznych.
Pierwsze dwa kołowrotki mają szpule, które z pewnością płytkimi nazwać nie można.
Kolega ma wymieniony przez Ciebie model Shimano w tej samej wielkości. Mała głęboka szpulka powoduje, że przy łowieniu spławikiem żyłka często mu się skręca, choć sam kołowrotek pracuje bardzo dobrze, to po prostu z uwagi na jego wielkość przysparza on koledze sporo problemów przy łowieniu spławkiem.
Model Dragona to już typowa płytka szpula. Wejdzie Ci na nią ok. 150 metrów 0,16. Tak więc do spławika czy też lekkiego pickerka może się nadać. Podwójna korbka, spora ilość łożysk. Spore przełożenie 6.2:1. Gdybym nie miał możliwości obejrzenia tych kołowrotków i miał wybrać po parametrach, to myślę, że wybrałbym tego Dragona.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kołowrotek do lekkiej gruntówki i wagglera?
« Odpowiedź #2 dnia: 04.05.2015, 15:55 »
airspace - nie miałem - więc się nie wypowiem (niepokoi mnie jednak brak śrubek a więc i dostępu do mechanizmu )

do wagglera nada się maxima match - to bliźniaczy model starego browninga xitian, oraz .. pewnego mivardi turbo...i jeszcze kilku :)
 pod link ledgering/ bomb jak najbardziej jednak pod koszyki - nie polecam (zajechałem tak xitana koszykami 30-50g)

shimano exage - wg mnie w tym rozmiarze odpada -ale nawet większe wszystkie współczesne shimano (poniżej techniuma) trwałością nie grzeszą i koszyki szybko je eksploatuja ... pierwszy wypust exage dawał rade i w spiningu jednak co nowa generacja - to gorzej

w tych pieniądzach masz passiona match który nie dość, że ma większą średnicę szpuli to jeszcze trwalsze bebechy od w/w a i nawój przyzwoity (jedyny minus to szumiaca z czasem rolka która mimo ze łożyskowana to z czasem zaczyna śpiewać) waga ~300g
Pozdrawiam
Olo


Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kołowrotek do lekkiej gruntówki i wagglera?
« Odpowiedź #3 dnia: 04.05.2015, 15:57 »
Jeżeli nie zależy Ci na płytkiej szpuli, to może ten http://skleptrabucco.pl/trabucco-lexan-fa-4000-nowosc/
Ja taki kupiłem i jestem zadowolony.
Zbyszek

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kołowrotek do lekkiej gruntówki i wagglera?
« Odpowiedź #4 dnia: 04.05.2015, 18:27 »
To ja jednak polecę shimano  tylko w wielkości 3500 bo ma płytką szpulę i tylko tym się różni od 2500. W tamtym sezonie łowiłem 3500 na feeder i wyholowałem masę karpi i kręciołek jest jak nowy...  Dodatkowo do feederka jak dla mnie super jest hamulec walki, zastępuje mi wolny bieg...

Offline DarekJ71

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomice koło Wadowic
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kołowrotek do lekkiej gruntówki i wagglera?
« Odpowiedź #5 dnia: 04.05.2015, 20:58 »
Mam Dragona 3 lata i podczas konserwacji nie stwierdziłem żadnych oznak zużycia. Nowy smar i kołowrotek śmiga aż miło. Co do plusów to: 3 aluminiowe szpule ( 2 płytkie 1 głęboka) więc można pokombinować z średnicami żyłek i wykorzystywać w różnych technikach, precyzyjny hamulec choć nie każdemu pasuje tylny, ale to już kwestia gustu. Ładny nawój żyłki, cicha praca, wytrzymałość, cena no i 5 lat gwarancji. co do minusów to na razie ni stwierdziłem, ale gdybym jakieś wykrył, to na pewno się zwami podzielę.

Offline Tomek95

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki kołowrotek do lekkiej gruntówki i wagglera?
« Odpowiedź #6 dnia: 04.05.2015, 21:07 »
Koledzy, a co myślicie o tym modelu do lekkiego gruntu - np. do metody, koszyk 15g... 

http://allegro.pl/kolowrotek-mistrall-advanced-fd-3000-gratisy-i5056172936.html
Pozdrawiam
Tomasz

Offline DarekJ71

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomice koło Wadowic
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kołowrotek do lekkiej gruntówki i wagglera?
« Odpowiedź #7 dnia: 04.05.2015, 21:18 »
Cena ciekawa, parametry też a kolorek trochę oczo__bny, ale to kwestia gustu. A tak na poważnie to bawiłem się ostatnio Mistrallami w ulubionym sklepie i na sucho wygląda to fajnie. Ciekawe jak z wytrzymałością.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kołowrotek do lekkiej gruntówki i wagglera?
« Odpowiedź #8 dnia: 04.05.2015, 21:19 »
W tych pieniądzach masz ryobi ecusima sprawdzony dobry kręcioł
Staś
Klasyczny Feeder