Autor Wątek: Sprzęt firmy Korum  (Przeczytany 21460 razy)

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #16 dnia: 17.10.2014, 18:26 »
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/13503-large_default/accessory-chair-arm-kit.jpg

Dzięki Mirku za linka. Nie znałem wcześniej tego sklepu. Widać mają parę rzeczy z Korum i Prestona.
Szkoda, że póki co nie ma tego sprzętu w sklepach stacjonarnych, żeby człowiek mógł osobiście sobie pomacać. Może kiedyś dożyjemy czasów, że będzie to możliwe.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline AdamuS

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpackie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #17 dnia: 30.11.2014, 21:52 »
No ja polecam prestona monster chair nie jest wcale  ciężkie wygodne i przy doborze fajnych dodatków bedzie naprawdę pomagać a nie szkodzić.  Posiadam tez podnóżek Luk już czytał i widział moje zdjęcia. Trzeba zapłacić troche ale warty jest swojej ceny!

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #18 dnia: 30.11.2014, 22:14 »
Z tego co widze na zdjęciach to fotel Korum Accessory Chair za 489zł


jest w zasadzie prawie identyczny z Preston Monster za 805zł - róznica włąściwie w wyściółce
-sami popatrzcie


Ze zdjęcia wyglada że KOrum jest wykonany solidniej i stabilniej.
Sam sie przymierzam do kupna fotela z pionowymi regulowanymi nóżkami a nie takimi rozchylonymi jak produkuje polski Elektrostatyk.
Dla mnie najważniejsza jest stabilność w terenie a nie wysciełane "puchem" siedzenie i oparcie.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #19 dnia: 30.11.2014, 22:16 »
No ja polecam prestona monster chair nie jest wcale  ciężkie wygodne i przy doborze fajnych dodatków bedzie naprawdę pomagać a nie szkodzić.  Posiadam tez podnóżek Luk już czytał i widział moje zdjęcia. Trzeba zapłacić troche ale warty jest swojej ceny!
Adam, jak będziesz miał kiedyś czas i możliwość, to zważ proszę tego Monstera. Ciekaw jestem ile waży w porównaniu do Korum Deluxe.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline AdamuS

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpackie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #20 dnia: 01.12.2014, 08:22 »
Po pierwsze korum a preston to jeden... bo to ta sama firma czy roznica w wyściółce jest, a no jest bo ta jest miekka i wygodna na wietrze chroniła mi plecy od wiatru bardzo dobrze i jest grubsza od tej na zdjeciu fotela z korum. Nie neguje koruma i innego wynalazku za 400 czy 500 zl nie o to chodzi. Chwale monster chair bo mam a po elektrostatyku to chyba przyznacie przesiadka do mercedesa... zresztą o gustach sie nie rozmawia jeden patrzy na takie aspekty drugi na cene trzeci na wygląd a czwarty na cos tam :) :p

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #21 dnia: 01.12.2014, 11:05 »
No ja myslę, że kazdy produkt Prestona praktycznie jest lepszy od Korum - i takie jest zamierzenie kierownictwa firmy. Może jest kilka szczegółów które wpływaja na cenę, jak tkanina i podkład właśnie... Co do cen jednak - to u mnie rożnica wynosi około 20-30 funtów zaledwie. 805 PLN to jakieś kosmiczne nieporozumienie, no chyba, że z platforma pod nogi.
Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #22 dnia: 01.12.2014, 13:53 »
W Polsce to ceny z kosmosu,a jeszcze zwlaszcza leprzych firm wedkarskich, za granica sa tansze niz w polsce,a pozatym na ebay mozna jeszcze taniej wychaczyc uzywane w dobrej kondycji

Offline gustaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Puławy
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #23 dnia: 26.12.2014, 16:12 »
Czołem Panowie!

Korum Accessory Chair - też o nim kiedyś myślałem. Finalnie go nie kupiłem, bo uznałem, że może być trochę za ciężki.
Postawiłem na Foxa - Warrior Arm Chair w wersji Compact - to krzesło waży niecałe 5 kg.
Do niego doczepiam adaptory (Korum Any Chair Adaptor), do których mocuję ramiona, głowice i tacki, parasol.

Jeśli chodzi o ramię, to doradzono mi Prestona OffBox Telescopic Feeder Arm i jestem w zupełności zadowolony. Nie sądzę, żebym potrzebował czegoś innego. Przynajmniej do metody czy spławika.
Do tego Ripple Butt Rest & Arm.

Używam krzeseł, a nie siedziska, ponieważ mam problemy z kręgosłupem i w tym przypadku wygoda jest dla mnie priorytetem. Dodatkowo cenię sobie bardzo obecność podłokietników. Szkoda, że w krzesłach Prestona/Korum ich nie ma.

Biorę też pod uwagę krzesło Monster Feeder Chair, ale nie wiem czy nie będzie za ciężkie.

Poza tym zwykle w połowie października odbywają się w UK tzw. Tackle & Guns Show, gdzie firmy wystawiają swoje nowości. Nie jestem pewien czy Preston (Korum) nie wejdą z jakimiś nowymi seriami, więc wolę poczekać trochę z zakupem.

Co do przesyłek z UK, to popełniłem tutaj taki mały opis mojej przygody z zakupami internetowymi w UK :)

Witam.
Jestem początkującym feederowcem i chciałbym podpytać Ciebie jako doświadczonego już w tym temacie.
Mam podobny problem co Ty , mój kręgosłup nie jest już w najlepszej formie i w związku z tym łowie z fotela.
Kupiłem elektrostatyka fk5 - bardzo fajny , wygodny fotel. Korzystałem z niego w tym sezonie i zauważyłem , że są też pewne mankamenty. Na jednym z moich łowisk nie mogę nisko wody ustawić feederów , bo brzeg jest stromy i wyłożony płytami , znowu łowiąc na Wiśle na kamienistym brzegu nie mogę wbić podpórek w ziemię , itp. Przykładów mógłbym mnożyć wiele.
Pomyślałem że spróbuję ,,rozbudować" ten fotel , chodziło mi głównie o montaż podpórki do feedera , którą przymocowałbym do nogi fotela i dzięki której mógłbym wędki ustawiać bardzo nisko nad wodą lub łowiąc na Wiśle ustawić je prawie pionowo. Wszystko było by pod ręką i teoretycznie było by ok. Założyłem na forum wątek i czekałem na jakieś podpowiedzi. Okazało się , że nie jest to takie proste jak na początku się wydawało.
Czytając Twoje wpisy zauważyłem że też łowisz z tradycyjnego fotela , montujesz taką podpórkę i dodatkowe elementy za pomocą Any Chair Adaptor. Powiedz mi , jak się to sprawdza , jesteś z tego zadowolony , może z perspektywy czasu zrobiłbyś coś innaczej albo w ogóle nie robił takich przeróbek? Czy takie rozwiązanie sprawdziło by się przy moim łowieniu ?  Ja łowię głównie na dwa feedery , na pewno jest wygodniej ale czy jest to w miarę stabilne i praktyczne ?
Zastanawiam się czy taka przeróbka ma sens , trzeba pewnie 2 albo 3 takie adaptery dokupić ( 100 - 160 zł ) plus dodatkowe elementy.
A może kupić porządny fotel do którego bez żadnych przeróbek będzie można zamontować te wszystkie dodatkowe elementy ?  Jakie jest Twoje zdanie z perspektywy czasu używania fotela z tymi przeróbkami ?
Kolega ,,Arunio" wstawił dzisiaj fajny film o fotelach , dużo rozjaśnił mi on w kwesti wyboru.
Ja jestem wysokim facetem ( 188 cm ) i potrzebuje dość duży fotel , wydaje mi się że najlepszy dla mnie jest  Preston Monster Feeder Chair ze względu na to że jest najwyższy. Jedyny minus jego jaki widzę to brak podłokietników , przyzwyczaiłem się do elektrostatyka. Ważne jest dla mnie żeby był wysoki , żebym mógł oprzeć głowę na zagłówku. Tu już bez problemu dopasujemy dodatkowe elementy. Wiadomo , kasy troszkę wyłożyć trzeba ale może warto ? Osprzęt tyle samo będzie kosztował do tego fotela jak i do tej przeróbki , do przeróbki dochodzą jeszcze dodatkowe koszty adapterów.
Kalkulując: elektrostatyk 250 zł + adaptery 150 daje 400zł. Preston Monster 700 zł. Różnica wbrew pozorom nie jest wielka , może pójść w tym kierunku ?
Powinno być teoretycznie fajnie , wszystko pod ręką , duży zakres modyfikacji takiego stanowiska.
Są jakieś minusy takiego rozwiązania , pomijając oczywiście koszty ?
Dużo pytań zadałem ale generalnie chodzi mi o to , które rozwiązanie byś wybrał ?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #24 dnia: 26.12.2014, 18:50 »
Gustaw - Preston i Korum nie moga mieć podłokietników, bo korzysta sie z bocznych podpórek, stolików, ramion itd. - i by po prostu przeszkadzały. Poza tym masz uchwyty wędek z boku i trzeba mieć dostęp niczym rewolwerowiec do colta podczas pojedynku ;)

Krzesła z Prestona i Koruma używa się raczej do łowienia aktywnego - i wszystko możesz miec pod ręką. Jeżeli masz ramię - to możesz ustawic je w pionie prawie (łowienie na rzekach) lub w poziomie  do wszystkich pozycji do feedera. Dzieki prostym nogaom stolik jest ustawiony w poziomie, inne uchwyty tez są w idealnych pozycjach.

To jest droższa opcja - ale masz wszystko praktycznie ustawione w najlepszy z możliwych sposobów. Nie wiem tylko czy starczy oparcia na szyje...
Lucjan

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #25 dnia: 26.12.2014, 18:53 »
Gustaw - Preston i Korum nie moga mieć podłokietników, bo korzysta sie z bocznych podpórek, stolików, ramion itd. - i by po prostu przeszkadzały. Poza tym masz uchwyty wędek z boku i trzeba mieć dostęp niczym rewolwerowiec do colta podczas pojedynku ;)

Krzesła z Prestona i Koruma używa się raczej do łowienia aktywnego - i wszystko możesz miec pod ręką. Jeżeli masz ramię - to możesz ustawic je w pionie prawie (łowienie na rzekach) lub w poziomie  do wszystkich pozycji do feedera. Dzieki prostym nogaom stolik jest ustawiony w poziomie, inne uchwyty tez są w idealnych pozycjach.

To jest droższa opcja - ale masz wszystko praktycznie ustawione w najlepszy z możliwych sposobów. Nie wiem tylko czy starczy oparcia na szyje...
Z tego co widziałem w katalogu do niektórych modeli Korum można dokupić podłokietniki.
Maciek

Offline gustaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Puławy
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #26 dnia: 26.12.2014, 20:00 »
Gustaw - Preston i Korum nie moga mieć podłokietników, bo korzysta sie z bocznych podpórek, stolików, ramion itd. - i by po prostu przeszkadzały. Poza tym masz uchwyty wędek z boku i trzeba mieć dostęp niczym rewolwerowiec do colta podczas pojedynku ;)

Krzesła z Prestona i Koruma używa się raczej do łowienia aktywnego - i wszystko możesz miec pod ręką. Jeżeli masz ramię - to możesz ustawic je w pionie prawie (łowienie na rzekach) lub w poziomie  do wszystkich pozycji do feedera. Dzieki prostym nogaom stolik jest ustawiony w poziomie, inne uchwyty tez są w idealnych pozycjach.

To jest droższa opcja - ale masz wszystko praktycznie ustawione w najlepszy z możliwych sposobów. Nie wiem tylko czy starczy oparcia na szyje...

Podłokietniki to takie moje przyzwyczajenie , mogę się szybko od nich odzwyczaić :)
Podoba mi się twoje porównanie ,,trzeba mieć dostęp niczym rewolwerowiec do colta podczas pojedynku".
Zastanowiłem się nad tym i faktycznie te podłokietniki będą ograniczać swobodę ruchu.
Z tym oparciem to już troszkę gorzej bo jest to dla mnie wymóg podstawowy.
W elektrostatyku jest pod tym względem ok , skoczę zaraz do piwnicy , zmierzę długość oparcia i porównam z Korumami i Prestonem.
A jak sprawa wygląda ze stabilnością ?
Wiadomo , cały czas nie będę siedział jak mumia , bez ruchu , jak zachowują się wtedy zestawy na tych podpórkach ?

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #27 dnia: 26.12.2014, 20:07 »
Wydaje mi się że te podłokietniki w Korumach to się właśnie montuje tam gdzie akcesoria!Jedno z drugim mogło by ciut kolidować! I wydaje mi się że Mateo do którego kierowałeś zapytania ma fotel z nóżkami o przekroju okrągłym więc adaptory Korum tam bezproblemowo podchodzą w Elektrostatyku bez przeróbek się nie obejdzie !
Arek

Offline gustaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Puławy
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #28 dnia: 26.12.2014, 20:13 »
Wydaje mi się że te podłokietniki w Korumach to się właśnie montuje tam gdzie akcesoria!Jedno z drugim mogło by ciut kolidować! I wydaje mi się że Mateo do którego kierowałeś zapytania ma fotel z nóżkami o przekroju okrągłym więc adaptory Korum tam bezproblemowo podchodzą w Elektrostatyku bez przeróbek się nie obejdzie !

Adaptery Koruma mają różne wkładki między innymi taką o przekroju kwadratowym 25x25 , także wydaje mi się , że powinno pasować.
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/korum/10714-any-chair-adaptor.html
Noga elektrostatyka fk5 jest kwadratowa 25x25.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprzęt firmy Korum
« Odpowiedź #29 dnia: 26.12.2014, 20:23 »
Fakt przeoczyłem ten kwadratowy wymiar w adaptorze ! Sorki!
Arek