Autor Wątek: Podpórki do feedera. Jakich używacie?  (Przeczytany 79012 razy)

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #195 dnia: 08.10.2020, 11:52 »
Jedno Guru jedno Match Pro (zona Guru utopiła) różnica w kolorze, komfort użytkowania a nawet masa podobne.





Tutaj uprzedzam, że jest mała, ale dosyć ważna, przynajmniej dla mnie, różnica - na samym dole każdej "wnęki" w guru jest niewielkie wycięcie pozwalające na przesuwanie się żyłki, wnęka jest też trochę inaczej wyprofilowana. W matchpro tego nie ma i wędzisko naciska na żyłkę blokując ją. Można oczywiście takie wycięcia zrobić pilniczkiem.
Zdadzą się, mam taką z lorpio i uciążliwe jest to że, żyłkę wędka przyciska 😬

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #196 dnia: 08.10.2020, 14:58 »
Taki buzzbar wystarczy ?
https://allegro.pl/oferta/poprzeczka-podporka-buzz-bar-30-50cm-mistrall-9609515941?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Miałem okazję przetestować i odradzam.
Niestabilna i nie.... nawet nie wiem co nie, ale nie!
Zbyt duża różnica w średnicy elementów przesuwanych całkowicie ten buzz-bar dyskwalifikują.
Też mi tak na oko wyglądał na przekombinowany.
Idealna szerokość to 25 cm. Znalazłem taki https://www.sklep-mietus.pl/akcesoria-do-stanowisk-koszy-buzz-bary/21282-buzzer-bar-anaconda-black-24cm.html
Ja mam taki https://www.sklep-mietus.pl/akcesoria-do-stanowisk-koszy-buzz-bary/9539-buzzer-bar-prologic-black-fire-2-wedki-20-cm-5706301498762.html ale to na przód. Nie próbowałem na tył z kołowrotkami.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #197 dnia: 08.10.2020, 16:02 »

Zdadzą się, mam taką z lorpio i uciążliwe jest to że, żyłkę wędka przyciska 😬

całkowicie tego nie zauważyłem, chociaż fakt w Guru są zagłębienia jednak na tyle małe, że nie wiem czy ma to realny wpływ na komfort łowienia.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #198 dnia: 08.10.2020, 16:08 »
Żyłki nie przycina nasadka Preston Free Flow Rod Rest. Kilka innych modeli i producentów (w tym Guru) przycinają, sprawdzone.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #199 dnia: 08.10.2020, 16:11 »
Ja używam czegoś podobnego, nie lubię jak mi się trzęsie przy każdym ruchu, dla tego krzesła z ramieniem nie wchodziło w grę
Znalazłem fajne nierdzewne, ostre i problematyczne do złamania :P: NGT Stainless Steel Bank Stick 50-90 nierdzewna
Powiem tylko że sprawdzają mi się
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 562
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #200 dnia: 08.10.2020, 17:43 »
Ja się dziwię, że Wam się chce bawić w ramiona, gdy w brzeg można wbić podpórkę.
Co prawda sam mam tyły wędek oparte o ramiona na fotelu, ale to już spełnia swoje zadanie. Często podpora dolnika jest nad tacką czy czymś inny, więc podpórki nie mógłbym wbić tam, gdzie chcę. Natomiast przód jest wbity w brzeg i co w tym złego? Szybciej i stabilniej, niż na ramieniu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #201 dnia: 08.10.2020, 18:44 »
Taki buzzbar wystarczy ?
https://allegro.pl/oferta/poprzeczka-podporka-buzz-bar-30-50cm-mistrall-9609515941?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Miałem okazję przetestować i odradzam.
Niestabilna i nie.... nawet nie wiem co nie, ale nie!
Zbyt duża różnica w średnicy elementów przesuwanych całkowicie ten buzz-bar dyskwalifikują.

Też mi tak na oko wyglądał na przekombinowany.
Idealna szerokość to 25 cm. Znalazłem taki https://www.sklep-mietus.pl/akcesoria-do-stanowisk-koszy-buzz-bary/21282-buzzer-bar-anaconda-black-24cm.html
Ja mam taki https://www.sklep-mietus.pl/akcesoria-do-stanowisk-koszy-buzz-bary/9539-buzzer-bar-prologic-black-fire-2-wedki-20-cm-5706301498762.html ale to na przód. Nie próbowałem na tył z kołowrotkami.

25 centymetrowy buzzbar i kołowrotki będą swobodnie obok siebie ?
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/rodpody-tripody-buzzbary-podporki-anaconda/37717-buzzbar-anaconda-black-3-heads-25cm.html?search_query=buzz+bar&results=129


25 centymetrowy buzzbar i kołowrotki będą swobodnie obok siebie ?
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/rodpody-tripody-buzzbary-podporki-anaconda/37717-buzzbar-anaconda-black-3-heads-25cm.html?search_query=buzz+bar&results=129

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #202 dnia: 08.10.2020, 18:48 »
Ja używam czegoś podobnego, nie lubię jak mi się trzęsie przy każdym ruchu, dla tego krzesła z ramieniem nie wchodziło w grę
Znalazłem fajne nierdzewne, ostre i problematyczne do złamania :P: NGT Stainless Steel Bank Stick 50-90 nierdzewna
Powiem tylko że sprawdzają mi się

Przy takim buzz barze kołowrotki nie nachodzą na siebie ?

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 562
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #203 dnia: 08.10.2020, 18:50 »
Kolunio, weź wędki ze SWOIMI kołowrotkami, połóż obok siebie i zmierz, jaka odległość musi być, żeby o siebie nie zahaczały. TADAM!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #204 dnia: 08.10.2020, 19:35 »
Spokojnie, na zdjęciach fajka Daiwy montowana do fotela. Odległość pomiędzy podpórkami na wędki 25 cm. Ja zdjęciach widać, że kołowrotki są dość oddalone.


Pozdrawiam,
Tomek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 562
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #205 dnia: 08.10.2020, 19:43 »
I to jest słuszna koncepcja. Ramię niepotrzebne. Do tego dobra torba i leci :thumbup: :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #206 dnia: 08.10.2020, 19:57 »
Super to u Ciebie wygląda :)  też bym tak chciał, ale w F5r będzie kombinacją ;/  postawię na buzz bar i tulipany :)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #207 dnia: 08.10.2020, 19:58 »
I to jest słuszna koncepcja. Ramię niepotrzebne. Do tego dobra torba i leci :thumbup: :P
Torba prosto z Guru, co widać po kolorach :P. Podejrzałem ją u kogoś z forum (jakiś Bloody Michael albo jakoś tak :P) i też kupiłem. Rewelacja, jak dla mnie w super cenie.

Co do feeder arma to obiecałem sobie, że nie kupię go, dopóki nie będę miał podestu, na co się na razie nie zanosi.
Jedyne, nad czym się zastanawiam, to jak zamontuję przednią podpórkę, jak będę zmuszony łowić z pomostu.
Pozdrawiam,
Tomek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 562
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #208 dnia: 08.10.2020, 20:27 »
I to jest słuszna koncepcja. Ramię niepotrzebne. Do tego dobra torba i leci :thumbup: :P
jak będę zmuszony łowić z pomostu.

I to wtedy właśnie jest potrzebne ramię.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podpórki do feedera. Jakich używacie?
« Odpowiedź #209 dnia: 08.10.2020, 20:30 »
Super to u Ciebie wygląda :)  też bym tak chciał, ale w F5r będzie kombinacją ;/  postawię na buzz bar i tulipany :)
Fajka na fotelu ma swoje plusy i minusy. Plusy to szybsze rozkładanie, nie demontuję jej i po rozłożeniu fotela tylko odchylam i jest gotowa. Minusy to reakcja szczytówek na każdy ruch dupy na fotelu, znacznie mniejszy, niż w przypadku feeder arma montowanego do nogi fotela ale jednak. Na komercji to za bardzo nie przeszkadza, bo brania są dość widoczne, zresztą nauczyłem się odróżniać na szczytówce ruchy dupą, ocierki i brania. Mocna, wbijana w ziemię podpórka z buzz barem i uchwytami na tył Guru podobnymi będzie nawet lepsza, bo lepiej widać delikatne brania.
Zwróć uwagę również na przód, żeby wędka nie zjechała albo nawet nie wyskoczyła z podpórki. Przy moim zestawie podpórek mogę pozwolić sobie na pójście do sąsiada na pogaduszki albo na spokojny hol, kiedy ryba bierze na drugiej wędce. Trzeba tylko trochę zluzować hamulec.
Pozdrawiam,
Tomek