Autor Wątek: Zanęty Harison  (Przeczytany 97788 razy)

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #540 dnia: 31.07.2017, 18:33 »
Ostatnio użyłem zanęty Milewskiego rzeka, która była przeterminowana o 2 lata i jej właściwości klejące nie zniknęły. Zanęta Harison była przeterminowana o 3 miesiące. Zmielenie zanęty na pył, to nie jest droga do sukcesu, kolego Enzo. Podtrzymuję, co napisałem. Używałem zanęt rzecznych różnych firm i z takim nieporozumieniem jak zanęta Harison rzeka się nie spotkałem. I nie piszcie bzdur, że źle przygotowałem zanętę. Wodę dodawałem stopniowo - pył, pył i na końcu mokry pył - żadnych właściwości klejących.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #541 dnia: 31.07.2017, 18:42 »
Ostatnio użyłem zanęty Milewskiego rzeka, która była przeterminowana o 2 lata i jej właściwości klejące nie zniknęły. Zanęta Harison była przeterminowana o 3 miesiące. Zmielenie zanęty na pył, to nie jest droga do sukcesu, kolego Enzo. Podtrzymuję, co napisałem. Używałem zanęt rzecznych różnych firm i z takim nieporozumieniem jak zanęta Harison rzeka się nie spotkałem. I nie piszcie bzdur, że źle przygotowałem zanętę. Wodę dodawałem stopniowo- pył, pył i na końcu mokry pył - żadnych właściwości klejących.

Jeśli Ci nie pasuje to po prostu jej nie używaj. Widać na wskroś, że podchodzisz do sprawy emocjonalnie i osobiście :facepalm:



Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=518.msg37838#msg37838
Pozdrawiam Seba

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #542 dnia: 31.07.2017, 20:34 »
Na pewno więcej nie kupię tej zanęty. Piszę tylko fakty.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #543 dnia: 31.07.2017, 23:23 »
Drogi kolego jeśli piszesz fakty to nie rozumiem dlaczego piszesz - "Zmielenie zanęty na pył, to nie jest droga do sukcesu, kolego Enzo".
Gdybyś tylko chciał to przeczytałbyś, że w naszej ofercie mamy zanęty o różnym stopniu grubości w zależności od przeznaczenia (rodzaj ryby, łowisko). Kupiłeś starą zanętę, która w Twojej ocenie nie klei się (nie wiem jak to możliwe) ale specjalnie dla Ciebie postaram się i  podjadę specjalnie do Fishing Mart w Katowicach, kupię dokładnie tą samą i sprawdzę (może maja jeszcze przeterminowaną).
W przeciwieństwie do kilku konkurencyjnych firm, naszym zanętą należy poświęcić kilkanaście minut ale potem praca zanęt Harisona jest w mojej ocenie efektywniejsza i górująca nad konkurencją.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #544 dnia: 31.07.2017, 23:55 »
Na pewno więcej nie kupię tej zanęty. Piszę tylko fakty.

Słuchaj "kolego" już wiele razy na forum była mowa o "nie kupię tej zanęty" ( różnych firm ), i skoro mamy wolny rynek to każdy indywidualnie i według swoich upodobań wybiera te zanęty, przynęty, pellety, itp. rzeczy które jemu pasują pod każdym względem. Więc jeśli w jakiś sposób nie pod pasowała Ci dana zanęta z jakiejkolwiek firmy to w czym widzisz problem? Kup inną i testuj :facepalm:

A jeśli kupujesz rzeczy przeterminowane to możesz mieć żale wyłącznie do siebie. Buble? Zrozum, nie ma na świecie idealnej wędkarskiej firmy której coś raz na rok nie wyjdzie w 100% . Ale zapomniałem, dla Ciebie bubel to data ważności :facepalm:

Sorry nie bierz to do siebie aż tak bardzo osobiście, ale unikamy tu na forum jakichkolwiek spięć  8) Lepiej zadać pytanie, niż robić nie porozumienia.

Po to jest dany "przedstawiciel" konkretnej firmy na forum żeby mu zadawać pytania odnośnie produktów, a on grzecznie odpowiadał i wyjaśniał żeby obie strony były zadowolone ;)

A tak na marginesie: od faktów jest Justyna Pochanke :D :-* :D
Z poważaniem Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #545 dnia: 01.08.2017, 08:48 »
Panowie, ja zabiorę głos jako osoba niezależna i administrator. Wątek danej firmy - jak tutaj 'Zanęty Harison', to nie jest miejsce, gdzie pisze się tylko pozytywne opinie. Sorry, ale jest to 'obosieczny' miecz. Założyciel tego wątku musi się liczyć zarówno z pozytywnymi jak i negatywnymi opiniami o produkcie. Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia, to właśnie ma prawo o nich pisać, wręcz powinien, aczkolwiek dobrze, jeżeli ma do tego solidne podstawy. Jeżeli ktoś pisze, o kupieniu przeterminowanej zanęty, która nie klei, to jak najbardziej dobrze jest o tym wiedzieć. Nie rozumiem dlaczego wyciszać takie informacje. Tak jak ludzie coś chwalą, tak też mogą i ponarzekać. To nie jest miejsce na reklamę, bo tego tu nie uprawiamy, ale na pisanie o rzeczywistych plusach, a także minusach danego produktu.

Co to jest data ważności Panowie? Jest to nakaz prawny, który każe określać czas przydatności danego produktu, i który wynosi dla zanęt rok czasu (może być i 6 miesięcy) od ich wymieszania. Jest to odgórnie narzucony czas, nie robi tego firma wędkarska. Nie przyjmuję do wiadomości, że dzień przed upływem daty ważności coś jest OK, a dzień po tym już nie. Dlatego nie róbmy tu sztucznego poklasku, naciskając na to, aby mówić tylko o pozytywach. Każdej firmie wpadki się zdarzają, dodatkowo może ona coś poprawić, oczywiście o ile zanęta rzeczywiście ma jakieś mankamenty. Forum ma za zadanie przedstawianie różnych opinii, istotne jest, aby były one obiektywne i szczere.

I teraz najważniejsze - to właśnie nie robienie spięć :D Jeżeli opinia jest pisana w bardziej 'pokojowym' tonie, to nie będzie też wzbudzać takich reakcji. Rozumiem pewien zawód, jeżeli coś nie sprawdziło się, ale o to właśnie chodzi, aby opanować emocje i unikać spięć. Bo jeżeli  do głosu dochodzą właśnie one, to zaczyna się sprzeczka, kończy się dyskusja. Dlatego pilnujmy, aby pisać obiektywnie, bez dopisywania własnych, ciężkich, oskarżeń pod adresem jakieś firmy lub osób, na bazie jednego produktu czy jednego wpisu, nie po 'naszej' myśli. Jeżeli ktoś oceniłby Sonubaitsa na podstawie kleju do pelletu lub Drennana pod kątem ich pelletów haczykowych, opinia też mogła by być druzgocąca :D

Oto oryginalny wpis:
 
Dziś użyłem zanęty Harison Silver Rzeka. Zanęta pylasta, w ogóle pozbawiona właściwości klejących. Kompletnie nie nadaje się do połowów rzecznych. Totalne nieporozumienie. Dziwię się, że firma tak promowana na tym forum produkuje takie buble.

Wystarczyłby taki :D

Dziś użyłem zanęty Harison Silver Rzeka. Zanęta pylasta, w ogóle pozbawiona właściwości klejących. Kompletnie nie nadaje się do połowów rzecznych. Według mnie totalne nieporozumienie.

Taka opinia wystarczy. Wiadomo, że jest to zdanie danego użytkownika, ale na podstawie własnych doświadczeń.Zrozumiałe, że ci, którym się produkt sprawdzi, tez zabiorą głos. Ważne, aby nie wytaczać przeciwko sobie 'ciężkich dział'.

Tyle ode mnie :D :D :D
Lucjan

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #546 dnia: 01.08.2017, 09:14 »
Ja tylko dodam, że faktycznie na tym forum jest miejsce nie tylko na opinie pozytywne, ale także negatywne. Jednak jest jeden wyjątek, bo w przypadku opisywania działań szeroko pojętej administracji forum można korzystać tylko z tych pierwszych opinii, czyli pozytywnych (administracja zniesie każde pochlebstwo!). Nie ma wyjątków. No :)
Jacek

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 040
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #547 dnia: 01.08.2017, 10:00 »
Panowie, ja zabiorę głos jako osoba niezależna i administrator. Wątek danej firmy - jak tutaj 'Zanęty Harison', to nie jest miejsce, gdzie pisze się tylko pozytywne opinie. Sorry, ale jest to 'obosieczny' miecz. Założyciel tego wątku musi się liczyć zarówno z pozytywnymi jak i negatywnymi opiniami o produkcie. Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia, to właśnie ma prawo o nich pisać, wręcz powinien, aczkolwiek dobrze, jeżeli ma do tego solidne podstawy. Jeżeli ktoś pisze, o kupieniu przeterminowanej zanęty, która nie klei, to jak najbardziej dobrze jest o tym wiedzieć. Nie rozumiem dlaczego wyciszać takie informacje. Tak jak ludzie coś chwalą, tak też mogą i ponarzekać. To nie jest miejsce na reklamę, bo tego tu nie uprawiamy, ale na pisanie o rzeczywistych plusach, a także minusach danego produktu.

Co to jest data ważności Panowie? Jest to nakaz prawny, który każe określać czas przydatności danego produktu, i który wynosi dla zanęt rok czasu (może być i 6 miesięcy) od ich wymieszania. Jest to odgórnie narzucony czas, nie robi tego firma wędkarska. Nie przyjmuję do wiadomości, że dzień przed upływem daty ważności coś jest OK, a dzień po tym już nie. Dlatego nie róbmy tu sztucznego poklasku, naciskając na to, aby mówić tylko o pozytywach. Każdej firmie wpadki się zdarzają, dodatkowo może ona coś poprawić, oczywiście o ile zanęta rzeczywiście ma jakieś mankamenty. Forum ma za zadanie przedstawianie różnych opinii, istotne jest, aby były one obiektywne i szczere.

I teraz najważniejsze - to właśnie nie robienie spięć :D Jeżeli opinia jest pisana w bardziej 'pokojowym' tonie, to nie będzie też wzbudzać takich reakcji. Rozumiem pewien zawód, jeżeli coś nie sprawdziło się, ale o to właśnie chodzi, aby opanować emocje i unikać spięć. Bo jeżeli  do głosu dochodzą właśnie one, to zaczyna się sprzeczka, kończy się dyskusja. Dlatego pilnujmy, aby pisać obiektywnie, bez dopisywania własnych, ciężkich, oskarżeń pod adresem jakieś firmy lub osób, na bazie jednego produktu czy jednego wpisu, nie po 'naszej' myśli. Jeżeli ktoś oceniłby Sonubaitsa na podstawie kleju do pelletu lub Drennana pod kątem ich pelletów haczykowych, opinia też mogła by być druzgocąca :D

Oto oryginalny wpis:
 
Dziś użyłem zanęty Harison Silver Rzeka. Zanęta pylasta, w ogóle pozbawiona właściwości klejących. Kompletnie nie nadaje się do połowów rzecznych. Totalne nieporozumienie. Dziwię się, że firma tak promowana na tym forum produkuje takie buble.

Wystarczyłby taki :D

Dziś użyłem zanęty Harison Silver Rzeka. Zanęta pylasta, w ogóle pozbawiona właściwości klejących. Kompletnie nie nadaje się do połowów rzecznych. Według mnie totalne nieporozumienie.

Taka opinia wystarczy. Wiadomo, że jest to zdanie danego użytkownika, ale na podstawie własnych doświadczeń.Zrozumiałe, że ci, którym się produkt sprawdzi, tez zabiorą głos. Ważne, aby nie wytaczać przeciwko sobie 'ciężkich dział'.

Tyle ode mnie :D :D :D
Pierwszy raz 100% zgadzam się z Tobą Lucjan, bardzo mądre słowa. Można chwalić, ale krytyka jeśli jest podstawna też powinna się pojawiać.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #548 dnia: 01.08.2017, 10:39 »
Panowie, znam tą zanętę i trudno mi uwierzyć że się nie klei ale może faktycznie po okresie ponad 2 -lata (w Polsce zanęty na bazie wyrobów piekarniczo-cukierniczych mają termin przydatności 2 lata) straciła swoje właściwości ???. Napisałem wcześniej i powtórzę po raz kolejny:
Zapraszam do dyskusji, jesteśmy otwarci na pomysły, uwagi, sugestie.
 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #549 dnia: 01.08.2017, 14:57 »
Panowie, znam tą zanętę i trudno mi uwierzyć że się nie klei ale może faktycznie po okresie ponad 2 -lata (w Polsce zanęty na bazie wyrobów piekarniczo-cukierniczych mają termin przydatności 2 lata) straciła swoje właściwości ???. Napisałem wcześniej i powtórzę po raz kolejny:
Zapraszam do dyskusji, jesteśmy otwarci na pomysły, uwagi, sugestie.

I jest gitara :bravo:
Lucjan

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #550 dnia: 02.08.2017, 16:51 »
Dziękuję Luk za bardzo rozsądne słowa.
Martinus, to co napisałeś, że kupuję przeterminowane zanęty i się dziwię, że są złe, to manipulacja - nie rób ze mnie głupka, bo przygodę wędkarską zacząłem w latach 70-tych.
Moim zdaniem zanęta rzeczna powinna mieć grubszą frakcję - być cięższa, by nie za szybko zniknęła z łowiska. Natomiast zanęta Harison Rzeka jest zmielona na pył - jest bardzo lekka. Musiałem dać dużo Bentonitu Górka i gliny rzecznej, by powstały w miarę przyzwoite kule na rzekę z uciągiem ok. 10 gram.
Wierzę na słowo koledze Enzo, że nie przeterminowane zanęty Harison Rzeka posiadają właściwości klejące.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #551 dnia: 02.08.2017, 17:58 »
Natomiast zanęta Harison Rzeka jest zmielona na pył - jest bardzo lekka. Musiałem dać dużo Bentonitu Górka i gliny rzecznej, by powstały w miarę przyzwoite kule na rzekę z uciągiem ok. 10 gram.
 Wierzę na słowo koledze Enzo , że nie przeterminowane zanęty Harison Rzeka posiadają właściwości klejące.

Dziwna sprawa. Swego czasu kupiłem czerwonego leszcza z serii Silver. Fakt, były tam grubsze frakcje. Ale reszta to pył, który powodował, że sama zanęta była lekka i nieklejąca. Tej zanęty nie potrafiłem zrozumieć - to było jak worek zmielonych otrąb z kawałkami grubszych frakcji. Miałem wrażenie, że sam autor zanęty nie wiedział, czego chce. Poza tym - zanęta farbowała ręce. Jakby co - potrafię nawilżyć i dowilżyć zanętę. :P

Nie potrafię też przyjąć jako wyznacznika kryterium napisanej na opakowaniu przydatności do użycia.
 Po 18 października zanęta nagle się rozkłada jak szczur na śmietniku? Traci swe właściwości o jakiejś magicznej północy?

Pitu, pitu... Liczy się też jakość opakowania, jakby co. Firmie życzę jak najlepiej, bo nasza. Ale do zanęt Piotra Lorenca, czy Zbyszka Milewskiego jeszcze jej daleko. Oj, daleko... Oczywiście, jest to tylko moje zdanie, które podpieram przynętami rzeczonego w tytule producenta. Nie kupowałem ich. Łaskawi sprzedawcy pozwalali mi wybrać w gratisie przy okazji zakupów. U mnie nie łowią. Ale i pikantna kiełbasa też czasem nie łowi  :).

Ja wiem jedno - każdej zanęty trzeba się nauczyć używać. Ale takiego paradoksu to jeszcze nie spotkałem. Co nie znaczy, że mój wpis jest w jakikolwiek sposób wiążący. Każdy ma prawo na swój sposób ocenić wydaną przez siebie kasę i tyle.  :beer:






Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #552 dnia: 02.08.2017, 20:20 »
Nie będę po raz kolejny tłumaczył ale napisze że zanęta wody płynące (tak teraz się nazywa) zawiera 2 rodzaje kleju i pisanie że nie można jej skleić to ............
Co do farbowania rąk zanętą koloru czerwonego to napisze tak: póki co nie można używać barwników na bazie metali (nie farbujące) a że niektórzy stosują to inna sprawa.
A co do frakcji tak jak pisałem wcześniej Harison ma 3 frakcje i każdy dobiera taki produkt jaki potrzebuje, to że inni mają jedną frakcję na każda rybę czy łowisko ich sprawa.
Nigdy nie porównywałem Harisona do Lorpio czy Niwy (osobiście znam je dobrze) ale póki co jesteśmy 5 lat na rynku, ciągle się uczymy i mamy również produkty Harisona które w mojej ocenie są porównywalne do Lorpio a na pewno dużo lepsze od Niwy.
A póki co przypominam o Promocji Harisona, jeszcze kilka koszulek zostało :)


   
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline pablotor2k

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wędkarska Przygoda
  • Lokalizacja: Toruń
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #553 dnia: 14.01.2018, 16:44 »
Witam,

Każdego kto chciałby z bliska obejrzeć produkty firmy Harison oraz zapoznać się z nowościami na nowy sezon zapraszamy na targi Rybomania Poznań 2018 :) Szczegóły w filmie poniżej :)

https://www.youtube.com/PawelKukla
Wędkarskie filmy na YouTube

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #554 dnia: 15.01.2018, 23:28 »
9-11 lutego ;)
Pozdrawiam
Mateusz