Autor Wątek: Feeder rzeka/wody PZW do 600 zl  (Przeczytany 1934 razy)

Offline Woy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Feeder rzeka/wody PZW do 600 zl
« dnia: 01.08.2016, 14:54 »
Witam, chciałbym zakupić wedke jak w tytule. Służyłaby mi do łowienia w rzece o średnim uciągu (Brda), sporadycznie Wisła w okolicach Bydgoszczy oraz głownie jeziora PZW. Chciałbym kupić wedke o szybkiej akcji - mam Trabucco 330 cm do 75g i przeszkadza mi to, ze jest wolna wędka. Nie chciałbym pójść w kierunku ciężkich pał, dobrze byłoby widzieć branie rzecznych płoci. Spodobały mi sie kije Drennana serii 7 - 11 ft Feeder - czy byłby to dobry wybór? Moze wędka innej firmy?

Offline Manfred1979

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder rzeka/wody PZW do 600 zl
« Odpowiedź #1 dnia: 01.08.2016, 15:52 »
Drennan S7 11ft nie jest szybką wędką... Rozumiem że wiesz, że zazwyczas "szybkość" wędki idzie w parze z akcją szczytową, co jest przeciwieństwem do wyrobów Drennana i Trabucco,
Czy na rzekę nie lepiej coś trochę dłuższego? Proponowałbym długość 3,6 - to uniwersalna rzeczna długość. Polecałbym coś z Daiwy, Windcast lub jeszcze wyższa półka. Możesz też spojrzeć na Kongera Albion Feedera - mam i polecam, cena coś koło 400zł.
Jaką gramaturą rzucasz?

Offline Woy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Odp: Feeder rzeka/wody PZW do 600 zl
« Odpowiedź #2 dnia: 01.08.2016, 16:51 »
Dziękuje za odpowiedz. Przenoszę pewne upodobania ze spinningu gdzie najlepiej wędkowalo mi sie kijami St Croix legend extreme/elite - szybkimi kijami o progresywnej akcj. Denerwuje mnie brak celności i "tańczenie" wędki za plecami przy wyrzucie. Zauważyłem tez, ze zwykle za cena idzie tez jakość wykonania i spójna koncepcja producenta.
do tej pory stosowałem na Brdzie koszyki do 40 g, planuje pierwsze wyjazdy nad Wisle wiec masa koszy tez pewnie wzrośnie (jeszcze nie znam uciągu od strony łowienia z gruntu, jedynie z łowienia na spinning).
Spojrzę w stronę wędek Daiwy

Offline Manfred1979

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder rzeka/wody PZW do 600 zl
« Odpowiedź #3 dnia: 01.08.2016, 20:47 »
Zanim kupisz przemyśl jakie CW potrzebujesz i czy chcesz stawiać zestaw w pełnym nurcie Wisły. Bo jeśli tak to potrzebujesz solidnego kija - min. 150gr. A to z kolei implikuje często brak finezji przy łowieniu takim kijem na wodach stojących. No chyba, że nie chcesz łowić w nurcie a tylko na "cofkach".

Offline damiansrd88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder rzeka/wody PZW do 600 zl
« Odpowiedź #4 dnia: 02.08.2016, 20:29 »
Brda nie jest aż tak wymagająca i tu cw do 90 g (3 oz szczytówka max) było by pewnie ok, ale dawno nie byłem na brdzie niestety :( na wisle taki kijek by też dał radę ale poza głównym nurtem. Może warto zobaczyć np Daiwa powermesh 330/100 powinna być w jakimś sklepie w Bydgoszczy i sprawdzić akcje na sucho (wiem inna półka 220-300 zł)
Windcast jest ok ale na stojącą trochę mocny. Najlepiej było by 2 kije np picker 3m i feeder 120g 3,6m

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder rzeka/wody PZW do 600 zl
« Odpowiedź #5 dnia: 03.08.2016, 08:28 »
Ja uważam, że kij Drenan 7 Avon 1.75 lb jest całkiem dobrą odpowiedzią. W komplecie kilka szczytówek, spokojnie można korzystać z tego kija jako zwykłego feedera, można też i walnąć tę 6 uncji i mieć kij na szybsze wody.

Ja mam Avonke 1.5 lb i jest to świetny kij na wolniejsze rzeki jak też i na wody stojące. Zarzucam nią głównie ciężar do 90 gram, i na tym polu jest rewelacyjna. Nie wiem o co chodzi dokładnie z tym, że kij jest 'wolny', ale mi się on dobrze sprawia na Tamizie. Zwłaszcza do łowienia mniejszych ryb. B nie jest to coś pod brzany (spokojnie im da radę, chodzi bardziej op mniejsze cw).
Lucjan

Offline Woy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Odp: Feeder rzeka/wody PZW do 600 zl
« Odpowiedź #6 dnia: 03.08.2016, 14:57 »
W końcu zdecydowałem się na kij Drennan Series 7 11 - 12 combo. Powinien wkrótce przyjechać z Drapieżnika. Cześć osób na forach wyrażała opinię o braku celności i zasięgu wędek tej serii poprzez zbyt głębokie ugięcie pod obciążeniem. To miałem na myśli pisząc o tym, ze wędka jest wolna.
Długo rozważałem kupno Prestona, ale trochę mało jest o tych kijach opinii w internecie. Może później kupie jakiegoś lekkiego pickera/ wedke typu Bomb.
Mam pytanie do Luka - jaki picker poleciłbyś do lekkich koszy na kanale odprawie zerowym uciągu (kanał Bydgoski).Browninga Sphere odrzucę ze względu na rękojeść.
Dziękuje za odpowiedzi!

Offline klusek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 7
  • Lokalizacja: Leszno
Odp: Feeder rzeka/wody PZW do 600 zl
« Odpowiedź #7 dnia: 03.08.2016, 15:15 »
Nie jestem jakimś specem i łowię głównie zestawami o masie maks 70 gram na dość wolne (miękkie) wędki.
I jeśli chodzi o celność rzutu takim sprzętem to gdzieś czytałem artykuł w którym była opisana technika rzutu takimi kijami.
Chodzi o to aby nie zatrzymywać zestawu za sobą. Ruch musi być plynny i ciągły. Przenosisz zestaw za głowę i w chwili kiedy jest najdalej za Tobą robisz wyrzut. Bez zadnego zatrzymania. W ten sposób zestaw nie tańczy za Toba na miękkiej szczytówce. Nazwali to efektem wahadła czy jakoś tak. Niestety nie mogę znaleźć tego artykułu nigdzie.
Kuba