Autor Wątek: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów  (Przeczytany 10105 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 712
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Mam ogromną prośbę związaną z zakupem komputera do obróbki filmów. Muszę zainwestować w nowy PC, bo stary powoli 'gaśnie', i chciałbym zamówić coś w Polsce. Podobno zestawy oferowane przez sklepy to składaki z niezbyt dobrych części, ze zbyt słabymi zasilaczami, głośnymi wentylatorami i tak dalej, do tego niestarannie złożone, często z naklejką informującą o utracie gwarancji przy zdjęciu obudowy (wyobraźcie sobie gdyby w samochodzie ktoś tracił gwarancję po otwarciu maski?) i tak dalej...

Czy poradziłby mi ktoś, gdzie można skompletować fajny sprzęt, w dobrej cenie, i dobrać go w profesjonalny sposób i takowo mieć złożony? Ja się nie znam zbytnio, ale to ma być PC do obróbki filmów i pracy lekkiej w Adobe After Effect, nie zaś do gier. Może też poradźcie co dobrać?  Fundusze ograniczone (3000-4000 PLN) :D   

Chciałbym go kupić do 8-10 maja...
Lucjan

Offline meteo76

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #1 dnia: 26.04.2017, 01:35 »
Polecam http://vbtpc.pl szybko i solidnie, poradzi i dobierze sprzęt
Wojtek

Offline Klopotek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hoek van Holland / Słupsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #2 dnia: 26.04.2017, 05:50 »
Dobra Karta graficzna i procesor. no za 4k można kupic dobry piecyk....
Pozdrawiam
Łukasz

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #3 dnia: 26.04.2017, 08:51 »
Cytując z forum, na którym jestem Lucjan postaraj się odpowiedzieć na poniższe pytania.
1. Budżet, jaki chcecie przeznaczyć na sprzęt.
2. Czy w cenę mają być wliczone peryferia, jeśli tak, to jakie (monitor, drukarka, klawiatura, itd.)?
3. Czy w cenę ma być wliczony system operacyjny? Jeśli tak, to jaki? Windows 7, 8.1 czy 10? O Linuksa nie pytam, bo jest darmowy smile.gif
UWAGA: W przypadku nowoczesnych konfiguracji sprzętowych zaleca się instalację Windowsa 8.1 lub 10 z uwagi na fakt, iż nowoczesne sprzęty niezbyt dobrze radzą sobie z Windowsem 7. Obserwujemy liczne konflikty sprzętowe, błędy różnego rodzaju, niebieskie ekrany. W przypadku 8.1 i 10 wszystko jest w porządku.
4. Czy komputer będzie podkręcany?
5. Do czego ma służyć komputer?
6. Czy planujecie coś przełożyć ze starego komputera? Jeśli tak, to co? Podać jak najwięcej szczegółów odnośnie tego podzespołu.

Podanie powyższych danych przyspieszy proces udzielania porady smile.gif


EDY: Gotowców nie kupuj.

Napisz jeszcze dokładnie jaki masz zasilacz.
Pozdrawiam
Mirek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #4 dnia: 26.04.2017, 09:05 »
Luk - Ja się zajmuje renderingiem 3D więc temat podobny, a przynajmniej sprzęt trzeba mieć do tego mocny. Zdecydowanie poleciłbym Ci nowe procesory AMD Ryzen, cena w stosunku do osiągów to coś czego INTEL jeszcze nie przedstawił.

Do obróbki Video potrzebujesz w pierwszej kolejności najszybszego procesora, jak najwięcej ramu i na przekór średniej karty graficznej (nie bierze udziału w renderingu a w podglądzie).

W skrócie znajdź sprzedawcę i niech Ci złoży komplet oparty na AMD Ryzen 1700X, 16gb RAM a za resztę kartę graficzną, dysk SSD pod system w miarę dobrą płytę główną i zasilacz.

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #5 dnia: 26.04.2017, 09:17 »
Mam ogromną prośbę związaną z zakupem komputera do obróbki filmów. Muszę zainwestować w nowy PC, bo stary powoli 'gaśnie', i chciałbym zamówić coś w Polsce. Podobno zestawy oferowane przez sklepy to składaki z niezbyt dobrych części, ze zbyt słabymi zasilaczami, głośnymi wentylatorami i tak dalej, do tego niestarannie złożone, często z naklejką informującą o utracie gwarancji przy zdjęciu obudowy (wyobraźcie sobie gdyby w samochodzie ktoś tracił gwarancję po otwarciu maski?) i tak dalej...

Czy poradziłby mi ktoś, gdzie można skompletować fajny sprzęt, w dobrej cenie, i dobrać go w profesjonalny sposób i takowo mieć złożony? Ja się nie znam zbytnio, ale to ma być PC do obróbki filmów i pracy lekkiej w Adobe After Effect, nie zaś do gier. Może też poradźcie co dobrać?  Fundusze ograniczone (3000-4000 PLN) :D   

Chciałbym go kupić do 8-10 maja...
PC już bym chyba nie kupił :)
Proponuję laptop na procesorze i5 lub i7; 16GB ram ; ssd 240-500gb ; dysk zewnętrzny 2 TB USB3.0;  monitor 24'' full HD

Luk - Ja się zajmuje renderingiem 3D więc temat podobny, a przynajmniej sprzęt trzeba mieć do tego mocny. Zdecydowanie poleciłbym Ci nowe procesory AMD Ryzen, cena w stosunku do osiągów to coś czego INTEL jeszcze nie przedstawił.

Do obróbki Video potrzebujesz w pierwszej kolejności najszybszego procesora, jak najwięcej ramu i na przekór średniej karty graficznej (nie bierze udziału w renderingu a w podglądzie).

W skrócie znajdź sprzedawcę i niech Ci złoży komplet oparty na AMD Ryzen 1700X, 16gb RAM a za resztę kartę graficzną, dysk SSD pod system w miarę dobrą płytę główną i zasilacz.
Marcin wszystko fajnie i na pewno masz racje, ale do 2 czy 5 filmów na miesiąc to chyba przesada. Nie porównuj renderingu 3D do składania filmów.
Tomsza

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #6 dnia: 26.04.2017, 09:25 »
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecie%C5%84_2017?page=0,13
tutaj co miesiąc aktualizują zestawy komputerowe do wybranych kwot

Ja osobiście bym poleciał jakiś macbook tańszy + monitor fullhd / 4k
Mocny Vlog coś takiego ma i mu się sprawdza


Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #7 dnia: 26.04.2017, 09:33 »
Luk - Ja się zajmuje renderingiem 3D więc temat podobny, a przynajmniej sprzęt trzeba mieć do tego mocny. Zdecydowanie poleciłbym Ci nowe procesory AMD Ryzen, cena w stosunku do osiągów to coś czego INTEL jeszcze nie przedstawił.

Do obróbki Video potrzebujesz w pierwszej kolejności najszybszego procesora, jak najwięcej ramu i na przekór średniej karty graficznej (nie bierze udziału w renderingu a w podglądzie).

W skrócie znajdź sprzedawcę i niech Ci złoży komplet oparty na AMD Ryzen 1700X, 16gb RAM a za resztę kartę graficzną, dysk SSD pod system w miarę dobrą płytę główną i zasilacz.
Marcin wszystko fajnie i na pewno masz racje, ale do 2 czy 5 filmów na miesiąc to chyba przesada. Nie porównuj renderingu 3D do składania filmów.

Porównuje wykorzystanie zasobów, Luk przedstawił zakres cenowy no to przedstawiłem optymalny zestaw który mieści się w zakresie cenowym. Teraz 4k, za rok 8k a jeszcze niedługo Filmy VR, czasy szybko się zmieniają i moim zdaniem warto być na to przygotowanym. Nie wiem jaki sprzęt ma Luk ale wyobrażam sobie komfort pracy na czymś takim.



https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecie%C5%84_2017?page=0,13
tutaj co miesiąc aktualizują zestawy komputerowe do wybranych kwot


Ja osobiście bym poleciał jakiś macbook tańszy + monitor fullhd / 4k
Mocny Vlog coś takiego ma i mu się sprawdza




Moim zdaniem te zestawy to się nadają do gierek a nie do pracy. Zestawy oparte na drogich kartach graficznych które w obróbce wideo odpowiadają jedynie za podgląd a nie rendering.

Offline rafa84

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #8 dnia: 26.04.2017, 09:54 »
Luk zapytaj na tym forum http://www.forumpc.pl/forum/90-zestawy-komputerowe/ , parę razy pomagali mi przy składaniu dla ludzi i wszystko ok. Płacisz tyle ile części kosztują bez doliczanie sobie cen przez sprzedawców gdzie np. zestaw za 4tyś będzie wart 3tyś z groszem a wiem że takie rzeczy mają miejsce. Możesz poprosić o zestaw w Morele lub Komputronik który teraz jest ich sklepem partnerskim czy też ESC. Montaż Ci zrobią jeśli sobie będziesz tego życzył, jakieś kody rabatowe są na to. Musiałbyś zapytać, ja zawsze składałem sam.
Rafał

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #9 dnia: 26.04.2017, 10:18 »
@MarcinD

Zależy czego do renderowania się używa :) w Sony Vegas masz akcelerację GPU
https://www.purepc.pl/oprogramowanie/jakie_korzysci_daje_akceleracja_gpu_test_w_kilku_programach

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 712
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #10 dnia: 26.04.2017, 10:37 »
Dzięki za porady :thumbup:

Na wstępie zalogowałem sie na tamtym forum i zobaczymy co z tego wyniknie. Widzę, że są tam prawdziwi fachowcy, i może zaproponują coś ciekawego :D

Nie pracowałem w Adobe After Effects - czy komputer musi być tutaj bardzo mocny? Widzę, że wielu ma zestawy do tego programu warte i kilkanaście tysięcy :o  Czy po prostu słabszy zestaw będzie to dłużej mielił?
Lucjan

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #11 dnia: 26.04.2017, 10:41 »
Ci co vlogują codziennie a nawet kilka razy dziennie to odczują tę różnice renderowania te 30 minut krócej. Ale do takiego renderowania filmów 2-3 razy na tydzień to ta godzina w tą czy w tamtą chyba nie robi różnicy ?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 712
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #12 dnia: 26.04.2017, 10:44 »
Absolutnie - renderować się może dłużej, teraz są to wieki :)
Lucjan

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw

Offline iras-m66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wa-wa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #14 dnia: 26.04.2017, 10:48 »
Lucek, osobiscie zgadzam się z Marcinem. Jak ma to byc stacja robocza to nie ma sensu bawic się w laptopy. W dobrze poskładanym kompie w przyszłosci będziesz mógł cos zmienić, w lapku nie za bardzo. Dobra płyta główna, zasilacz i procek obsługujący wielowątkowosć (AMD Ryzen rzeczywiscie zapowiada się dobrze) plus odpowiednia ilosć pamięci (min. 16 GB im więcej tym lepiej) i dobra/wydajna choć nie musi być najdroższa karta (przyda się w programach wykorzystujących procesor graficzny do obliczeń). Plus dobra "buda" w którą możesz włożyć ciche wentylatory w odpowiedniej ilosci dla zapewnienia chłodu i ciszy! I broń Cię Panie Boże przed gotowcami niewiadomego sortu!

masz tu dwóch ludzi do wglądu:
Polska - https://www.youtube.com/channel/UCbttdU-o3eSWDhwVW5ZDdrA
UK - https://www.youtube.com/channel/UCCvcV9dGTlTu6KNxKyIug7A
Złów i wypuść (choćby po to, by mieć co łowić w przyszłości)
Irek