Autor Wątek: Jak działa OSA  (Przeczytany 31153 razy)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #45 dnia: 06.03.2015, 14:07 »
Ja nie mam absolutnie zastrzeżeń co do celu ich działania. Mam zastrzeżenia do formy.
Forma krzyczących, pacyfikujących siłą zielonych ludzików mi nie odpowiada i tyle.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #46 dnia: 06.03.2015, 17:55 »
Ekipa Osa  robi sie coraz popularniejsza nawet w tv ja dzis  pokazywali w programie tvn 24 telekurier
Maciek

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #47 dnia: 06.03.2015, 18:23 »
Własnie w Panoramie oglądałem reportaż o OSA :D W takich przypadkach az człowiek czuje ze jest jeszcze nadzieja ;)   super ze ich pokazują może wiecej tego typu organizacji powstanie ;)
Wielki szcunek dla chlopakow z OSA. :thumbup:  Gratulacje skutecznosci :thumbup: :narybki:
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #48 dnia: 06.03.2015, 18:59 »
Zapytajcie kogoś z miejscowych wędkarzy czy według nich działania OSY są niestosowne, zadajcie im też pytanie czy według nich normalny wędkarz ma powody aby bać się "funkcjonariuszy" OSY, a dopiero później wypisujcie takie brednie jak tutaj, łatwo siedzieć i krytykować. Chłopaki walczą w słusznej sprawie, a za niektóre Wasze teksty tutaj... cóż pozostawię to bez komentarza.                         
Pozdrawiam
Marcin

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #49 dnia: 06.03.2015, 19:47 »
Powiedzcie ktory z Was jest prawnikiem. Bo kazdy interpretuje te paragrafy jakby to byl chleb powszedni. Polacy na wszystkim sie znaja i wszystko wiedza...ale musze Was rozczarowac...tak nie jest.
Te dyskusje o slusznosci, zasadnosci itp. To musze powiedziec Wam oslabia mnie. Jakiez to polskie :-[
Wszyscy nazekaja na klusoli. Jak juz sie ktos za to wezmie...to znow cos nie pasuje. Abo to nie tak zatrzymal...a to cos tam...zawsze COS :-[ 
A mi to szystko jedno co z nim zrobia i w jaki sposob! To sa bandziory, ktore placza ze im ktos raczke wykrecil. A gdyby to byl ktos Was tam byl w pojedynke i ich nakryl to jestem pewien, ze nie skonczylo by sie na wykreconej raczce.
Dla przykladu powiem Wam jak to jest z klusolami tu gdzie mieszkam. Na dzien dobry 1200€ od miasta za brak karty.
Pozniej sprawa o zadoscuczynienie dla wlasciciela wody. A pozniej sprawa z kolem ktore dzierzawi wode od wlasciciela.
W tym przypadku wysokosc kary jest dla mnie obojetna. Ja mam karte i wykupuje pozwolenie na wedkowanie. Mnie to nie dotyczy. A bandziory niech drza ;D
arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #50 dnia: 06.03.2015, 20:05 »
Masz racje
a co do kary ma boleć
dzis w tv nawet w wiadomosciach na tvn o OSIE byl reportaz a jutro nikt o tym nie pamieta
reporterzy chcieli porozmawiac o niskiej szkodliwosci czynu z
ministerstwem rolnictwa , sprawiedliwosci , rolnictwa i co i jajco nikt nie znalazł dla nich czasu aby sie wypowiedziec w tym temacie czyli wszyscy to maja w dup.....
takze ja zdania nie zmienie zadługo funkcjonuje w tym kraju jak ktos niema w czyms interesu a zwlaszcza politycy urzednicy maja to w dup...
A CO DO OSY POWODZENIA ROBICIE DOBRĄ ROBOTE :bravo:
Maciek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #51 dnia: 06.03.2015, 21:58 »
Muszę się wycofać z niektórych swoich stwierdzeń. Okazało się bowiem, że OSA działa w ramach PZW Koszalin i stanowi prawdopodobnie część SSR-u (do końca to nie jest jasne). Wiele osób ma podobno wątpliwości, co do legalności działania tej grupy. Czytałem o tym na stronie PZW, które jak najbardziej wspiera OSĘ. Poczytałem trochę o samej OSIe i rzeczywiście wkładają w to, co robią mnóstwo wysiłku, choć przedstawiane jest to dość sensacyjnie.
Link do strony:
http://www.osa-parseta.pl/


Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #52 dnia: 06.03.2015, 22:16 »
Podchodzi do Was trzech kolesi w kominiarkach i co? Dajecie im swoje dokumenty? Sorry, to jak kibole idą miastem, to też mam im dać dowód?
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #53 dnia: 06.03.2015, 22:25 »
Podchodzi do Was trzech kolesi w kominiarkach i co? Dajecie im swoje dokumenty? Sorry, to jak kibole idą miastem, to też mam im dać dowód?

masz racje
ale myśle sobie ze jak przestrzegasz regulaminu łowisz zgodnie z zasadami nie robisz na lowisku dziwnych rzeczy to goscie z osy nie wyskakuja na ciebie w kominarkach z krzakow

a te akcje z przyczajki to z, tego co mowia w mediach robia na klusoli
Maciek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #54 dnia: 06.03.2015, 23:11 »
Podchodzi do Was trzech kolesi w kominiarkach i co? Dajecie im swoje dokumenty? Sorry, to jak kibole idą miastem, to też mam im dać dowód?

No i to jest rzeczywiście problem. Ja bym nie dał. Z drugiej strony, czytałem, że ludzie z jednej z wsi, gdzie krążyli po nocy ci z OSA-y :) natłukli trzech z nich. Jeśli to są ludzie z okolic, a tam kwitnie kłusownictwo, to może chcą się w ten sposób zakamuflować.
Poza tym na stronie OSY nie ma chyba żadnego ich statutu, ani nie jest określony ich status prawny. Czytałem na stronach PZW, że są częścią SSR-u, ale próżno szukać jakichś dokumentów.
Ja w tym roku będę łowił niedaleko Koszalina, może natrafię na OSA-ę :), albo oni na mnie. Zobaczymy, co zrobią, jak się nie wylegitymuję :)

myśle sobie ze jak przestrzegasz regulaminu łowisz zgodnie z zasadami nie robisz na lowisku dziwnych rzeczy to goscie z osy nie wyskakuja na ciebie w kominarkach z krzakow

No właśnie, może jednak jakoś planują swoje działania...
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #55 dnia: 07.03.2015, 03:58 »
Ja gdzieś wyczytałem, że interweniują PO zgłoszeniu o przestępstwie, dlatego wiedzą gdzie mają iść i zakładają kominiarki, i wiedzą, że na miejscu siedzi kłusownik a nie normalny wędkarz.
Jest wyraźnie napisane, że kiedyś interweniowali nawet po kilka razy dziennie, ale obecnie mają o wiele mniej zgłoszeń.
Poza tym współpracują z policją to chyba o czymś świadczy nie?
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #56 dnia: 07.03.2015, 06:26 »
Bigdom, OSA nie sprawdza kart wędkarskich w ten sposób, że podbiega do Ciebie w kilku w kominiarkach :D  Przecież to oczywiste, że wędkarze robiliby w gacie i OSA mialaby problemy. To oczywiste, że są oni członkami SSR i są funkcjonariuszami.

Sam film zrobiony został z obławy i może dość kiepsko wypadł w ogólnym zrozumieniu. Ale tam była akcja zlapania kłusownika, namierzonego...

Niestety jak wspomnieliście, akcja rodzi reakcję, członkowie OSA zostali pobici w przeszłości. Dlatego teraz działaja w kominiarkach, bo to przecież miejscowi. A wiadomo jak jest na wiosce. Nie chcialbym aby po jakis akcjach najechał mnie w nocy tłum 'lokalsów' i zadziałał jak podał Arunio, 'dyscyplinka' i te sprawy... Bo po takich akcjach OSA mogłaby zostać rozwiązana, jej członkowie zastraszeni mogliby się wykruszyć.

Na koniec wypada mi stwierdzić, że chore jest to, że trzeba posuwać się do takich czynów w Polsce aby dbać o wody. Nawet sądy nie widzą nic złego w zabieraniu ryb, trochę traktując to jakby ktoś kradł jabłka. Niestety, w Polsce brakuje szacunku do pewnych rzeczy, na pewno większe kary pomogłyby w nauczeniu delikwenta okazywaniu go - np. przepisom o ochronie wód. Bo tak naprawdę można sobie 'bimbać' z prawa, co robią na przykład rybacy. Gdyby za nakrycie na takim braniu ryb niewymiarowych groziłoby im coś dużego, inaczej by było... Nie rozumiem orzekania niskiej szkodliwości spolecznej czynu, to trochę jakby ktoś włamał się do mieszkania i złapany odpowiadał za kradzież świecznika za 50 PLN, rozliczany byłby z wartości tego co akurat zdążył zabrać. Rozumiem, więzienia są przepełnione - ale na pewno można wyslać delikwenta na roboty publiczne.

Wystarczy chcieć. Ale jakoś ńikomu się nie chce... Dlatego lokalni wędkarze bronią rzeki tak jak można najlepiej, choć jest to na granicy prawa czasami. Myślę, że należy się im szacunek, bo nadstawiają karku, to nie jest zabawa jakby sie wydawało. Można oberwać. Za darmo! :D
Lucjan

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #57 dnia: 07.03.2015, 08:14 »

Na koniec wypada mi stwierdzić, że chore jest to, że trzeba posuwać się do takich czynów w Polsce aby dbać o wody. Nawet sądy nie widzą nic złego w zabieraniu ryb, trochę traktując to jakby ktoś kradł jabłka. Niestety, w Polsce brakuje szacunku do pewnych rzeczy, na pewno większe kary pomogłyby w nauczeniu delikwenta okazywaniu go - np. przepisom o ochronie wód. Bo tak naprawdę można sobie 'bimbać' z prawa, co robią na przykład rybacy. Gdyby za nakrycie na takim braniu ryb niewymiarowych groziłoby im coś dużego, inaczej by było... Nie rozumiem orzekania niskiej szkodliwości spolecznej czynu, to trochę jakby ktoś włamał się do mieszkania i złapany odpowiadał za kradzież świecznika za 50 PLN, rozliczany byłby z wartości tego co akurat zdążył zabrać. Rozumiem, więzienia są przepełnione - ale na pewno można wyslać delikwenta na roboty publiczne.

Wystarczy chcieć. Ale jakoś ńikomu się nie chce... Dlatego lokalni wędkarze bronią rzeki tak jak można najlepiej, choć jest to na granicy prawa czasami. Myślę, że należy się im szacunek, bo nadstawiają karku, to nie jest zabawa jakby sie wydawało. Można oberwać. Za darmo! :D

A poco do wiezienia? Sa sprawdzone metody...kara pieniezna...jesli nie placisz to sciagaja z twojego podatku i w tym momencie masz doczynienia ze skarbowka masz niedoplate! No ale to Niemczech ::) Skarbowka sobie poradzila nawet z Alcapone. Nic tak nie boli jak po kieszeni. :D
arek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #58 dnia: 07.03.2015, 10:03 »
Moim zdaniem takie zatrzymania kłusoli są trochę chore. Można to zrobić delikatniej i jakoś tak ludzko a nie się rzucać na ludzi. Ciekawe czy jak byśmy byli brygadą nad wodą też by tak się zachowali? W sumie ja nie kłusuję więc czemu niby mieliby mnie atakować?
Gdyby była taka akcja jakby wędkarz sobie siedział i miał 3 wędki zarzucone bo jak ktoś pisał to marker lub echo na żyłce to uwierzcie mi że użyłbym noża bez myślenia a mój koleżka gdyby zdążył to maczeta też poszłaby w ruch. No ale tak jak piszecie pewnie normalnych wędkarzy traktują normalnie bo jak mogliby inaczej?
Arek dobrze pisze na takie nieprzestrzeganie regulaminu czy innych przepisów najlepsza jest kara pieniężna i nic więcej. Dostałby taki kłusol 15k mandatu to następnym razem by pomyślał! Może ktoś pomyśleć że np. nie ma z czego zapłacić taki kłusol i jest mu bez różnicy lecz jest też inna instytucja która ściąga mandaty a jeśli nie to wtedy trzeba odsiedzieć swoje.
Pomyślcie co taki delikwent powiedziałby pod celą? Siedzę za rybkę :D Szok :-X
Gdyby prawo było inne i instytucje działały jak trzeba to wszystko byłoby ok a tak mamy co mamy.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #59 dnia: 07.03.2015, 10:28 »
Mówiono w TVN 24 właśnie o OSA.
Robert