Autor Wątek: Który fotel wybrać?  (Przeczytany 54888 razy)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #150 dnia: 20.03.2021, 18:59 »
Może się komuś przyda na przyszłość. Na zdjęciach widać porównanie wysokości oraz rozmiaru siedzisk foteli Elektrostatyk F5R, Matrix Accesory Chair, Prologic Commander Travel Chair. Wymiary foteli można znależć na internecie.
Marcin

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #151 dnia: 21.03.2021, 22:57 »
Rozważam zakup Matrix Accesory Chair. Jakie akcesoria dokupić, żeby sobie zrobić fajne stanowisko federowe? Na pewno ramię i półkę. Do tej pory używałem rod podów, w tym
roku chciałbym bardziej aktywnie połowić.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #152 dnia: 11.07.2021, 23:00 »
Jako że moje tyrystyczne krzesełko rozkładane zaczyna przejawiać oznaki zużycia zaczynam się rozglądać za czymś nowym.
Jednak jest tego na rynku sporo i ciężko nie widząc w realu i nie mogąc posadzić zadu coś wybrać.
Dlatego liczę że coś doradzicie co nie kosztuje zbyt wiele a z czego będę zadowolony.
Użytkowanie zarówno do spławika jak i feedera.
Przyzwyczaiłem się że wędki trzymam na podpórkach wbijanych w ziemię , ale jeśli fotel będzie miał możliwość późniejszej rozbudowy o doczepiane podpórki to się nie obrażę.
Wzrost 187cm i około 95kg. ( to ja a nie fotel :-)  )
Muszą być regulowane nóżki by można było na łowisku które ma mniej lub bardziej spadzisty brzeg ustawić fotel we właściwej pozycji bo mam już dosyć wożenia łopatki by podkopywać tylne nóżki by siedzieć właściwie a nie lecieć na twarz w kierunku wody.
Regulowane oparcie, by można było w razie konieczności odchylić i wędkować w pozycji relaksacyjnej lub przyciąć komara :-)
Miłym szczegółem byłoby oparcie na tyle wysokie by można było też dać odpocząć szyi i oprzeć głowę.
Jest coś na rynku co spełnia powyższe i nie kosztuje dużo?
Jeśli będzie to fotel który w razie chęci w przyszłości będę mógł jakoś rozbudować o osprzęt to będzie dodatkowy atut.
Z góry dzięki.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #153 dnia: 12.07.2021, 06:23 »
FK2
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #154 dnia: 12.07.2021, 07:36 »
Fk5, fajny tron, ja dodatkowo zdemomtowałem pdłokietniki aby mi nie przeszkadzały :)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #155 dnia: 12.07.2021, 19:50 »
Jak to jest z tymi elektrostatykami. Ludzie piszą że skrzypią, trzeszczą. Jak jest faktycznie?
Jak na tle FK2 i FK5 wypada F5R? Jaka różnica?
Wielkościowo/transportowo który jest najlepszy przy zachowaniu oparcia na którym da się oprzeć też głowę?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #156 dnia: 12.07.2021, 20:22 »
Przy Twoim wzroście żeby oprzeć głowę, to chyba musisz jakiś karpiowy tron kupić.

W elektrostatykach trzeszczy materiał ocierający o stelaż. Wystarczy zdjąć materiał, owinąć izolacją stelaż, założyć i już nic nie trzeszczy. Więc tu nie chodzi o wadę produkcyjną czy niespasowane elementy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #157 dnia: 12.07.2021, 20:35 »
Hmmm... powyższe są opisywane jako "karpiowe" na stronach sklepowych.
Ok, a polecisz jakiś?
Teraz tak myślę, że też ciut mi zależy by takie krzesełko dało się ponosić choćby na pasku na ramieniu bo na łowiska mam przeważnie do przejścia z majdanem około 200-300m.
No...i jeśli zmieści się do Punto2 to byłoby miło bo na rybki najczęściej jeżdzę taką pchłą mojej małżowinki :-)




Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #158 dnia: 12.07.2021, 20:40 »
Kupujesz nowy produkt i od razu musisz poprawiać producenta? Takie przeróbki to najprostszy sposób na utratę gwarancji. Sami powinni o tym pomyśleć jeśli to częsta przypadłość.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #159 dnia: 12.07.2021, 21:04 »
Mam f5r i fk5
Pierwszy jest mniejszy i lżejszy.
Pierwszy skrzypi, a drugi już nie.
Musisz się do nich przymierzyć.
Ale przy Twoich gabarytach to f5r będzie za mały

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #160 dnia: 12.07.2021, 21:10 »
Nie znajdziesz fotela lekkiego, który przy Twoich gabarytach pozwoli Ci się na nim rozwalić, jak na leżaku ;) Kropka.

Ja mam Matrixa Accessory i nie chcę innego. Miałem F5R i złego słowa nie powiem, ale potrzebowałem czegoś z prostymi nogami, żeby osprzęt montować bez żadnych rusztowań dodatkowych.
Ale ja mam 184 i ważę pod 80 kg. Dla mnie priorytetem jest niska waga i małe gabaryty.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #161 dnia: 12.07.2021, 21:11 »
Z tym przymierzeniem właśnie najtrudniej.
Ciężko znaleźć sklep który ma w ofercie większą ilość modeli na stanie, a i do tego co jest czynny po 18 w tygodniu.
Wzrostowo to pewnie się już będę kurczył :-) bo pomiar był z książeczki wojskowej a troszkę lat przybyło :P
Teraz rosnę ale w szerz :)

 

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #162 dnia: 12.07.2021, 21:26 »
Elektrostatyk F5R.Skrzypią szeleszczą i trzeszczą to prawda taki urok ;D.Poza tym konstrukcja mocna mam 2 sztuki od ok 5 lat nic im się nie dzieje.Biorę jak jadę na szybko wtedy podpórki wbijam w ziemie i używam karuzeli na podpórce.Popatrz w decathlonie maja krzesło CSB Feeder Adjust lekkie z osprzętem nawet po pieniądzach.Pozdrawiam.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #163 dnia: 12.07.2021, 21:36 »
Z tym przymierzeniem właśnie najtrudniej.
Ciężko znaleźć sklep który ma w ofercie większą ilość modeli na stanie, a i do tego co jest czynny po 18 w tygodniu.
Wzrostowo to pewnie się już będę kurczył :-) bo pomiar był z książeczki wojskowej a troszkę lat przybyło :P
Teraz rosnę ale w szerz :)
Z opisu w profilu wynika, ze do Wawy nie masz bardzo daleko. Masz 3 sklepy, których znajdziesz kilka krzeseł feederowych/karpiowych i są otwarte do 20. Jeśli moderacja sie nie obrazi, to- Centeum Wędkarstwa, Multifishing i Raven Fishing.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #164 dnia: 12.07.2021, 22:03 »
Co do wspomnianych sklepów wszedłem na ich strony i niestety nie widzę zbyt wielkiego wyboru a krzeseł o których wyżej wspomniano nie ma wcale, chyba że na stronie ich nie wystawili.
W sprawie decathlonu, nie planuję wydać na krzesło/fotel więcej niż 250-300zł. Ten wygląda fajnie, jednak mnie tacki, army itd nie są potrzebne, przynajmniej na razie, dlatego nie chcę na nie wydawać. Może za jakiś czas, ale nie wiem bo przyzwyczaiłem się, że wędki mam na podpórkach gdzie mają stabilnie i mogę je ustawić tak jak mi pasuje, akcesoria leżą sobie gdzieś w okolicy rąk po prostu na ziemi lub na torbie. Nie czuję potrzeby zmieniania tego, zwłaszcza, że staram się jak najmniej gratów ze sobą brać. To dlatego do feedera mam osobną torbę, spławik czy spinning również osobne.
Krzesło chcę kupić z myślą by móc w chwilach którę uda mi się spędzić na rybach dało się też odpocząć, zrelaksować a nie wracać do domu z bolącymi plecami itp :-)
Kilku godzinne posiedzenia to tylko w weekendy jak się uda. W tygodniu to są spontaniczne wypady na 2-3 godziny jak się uda urwać z pracy na te kilka godzin przed zachodem słońca :-)