Autor Wątek: Który fotel wybrać?  (Przeczytany 53869 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #105 dnia: 22.02.2021, 19:51 »
Jeśli łowisz na dwa feedery albo feeder + match, to nie wyobrażam sobie łowić bez dodatkowego osprzętu przy fotelu.

Półka boczna, jakiś kelner to podstawa. Brak takich akcesiorow sprawi, że będziesz się co 5 minut schylać na ziemię po coś. Jedna sesja 8 godzin i kręgosłup do wymiany. Możesz ewentualnie mieć stoliki po bokach ale to raczej mało praktyczne.

Podłokietniki to też jest bardziej utrudniacz niż zaleta. Tak jak Kozi pisze, trzeba ciągle coś robić, rzucać zestawy, coś majtrować, ręce pełne roboty. Podłokietnik to tylko zawada.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #106 dnia: 22.02.2021, 19:59 »
Na zawodach - tak, zawada, ale przy zwykłym, relaksacyjnym łowieniu? Zresztą, jak się chce łowić faktycznie mocno feederowo to tradycyjny fotel jest słabym pomysłem, lepsze typowe krzesło z podnóżkiem, taki, gdzie pozycję możesz mieć praktycznie cały czas 90%. Ja tyle nie usiedzę prosto, kręgosłup mi nawala. Ale co kto woli i może.

Miałem bezpodłokietnikowy i szybko sprzedałem, nie miałem co z łokciami robić, wisiały mi po bokach fotela. A teraz mam dosyć wąski (jak dla mnie, przytyło się...) z podłokietnikami i jest OK - ale nie mam do niego nic przyczepione, wszystko na osobnych podpórkach.

IMHO mocowanie kupy osprzętu do samego fotela trochę mija się z celem - przekrzywisz się na fotelu i wszystko lata.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #107 dnia: 22.02.2021, 20:02 »
Dobrze chłopaki prawicie :beer: :thumbup:. Dla mnie podłokietniki są zbędne, a wręcz mi przeszkadzają, bo lubię mieć kije blisko fotela, ale jednak nie zintegrowane z nim na stałe. Osprzęt do tej pory był u mnie w minimalnej ilości, ale przekonałem się do wygody i chęci posiadania wszystkiego pod ręką, więc jego ilość w tym sezonie została odpowiednio zwiększona :).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #108 dnia: 22.02.2021, 20:04 »
Azymut, pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Łowię na dwa feedery. Używam krzesła Prologic z podłokietnikami. W niczym mi nie przeszkadzają. Nie mam zamontowanego  do fotela absolutnie żadnego osprzętu. Posiadam jeden stolik, który sięga do podłokietnika. Nie muszę wstawać, wyginać kręgosłupa. Wędki ustawiam na podpórkach w taki sposób, że nie muszę się specjalnie pochylać cz też wstawać z fotela. Lubię mieć podparcie rąk, dla mnie to komfortowe. Wszystko zależy o organizacji stanowiska. Podłokietniki w żaden sposób nie ograniczają mojej swobody ruchów.
Adam

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #109 dnia: 22.02.2021, 20:33 »
Masz rację Alek, w takim układzie podłokietniki są okej.

Tylko, że ja w cuzo mam po bokach dwa kelnery, z tyłu tacke i z drugiej strony parasol. Trochę mi takie podłokietniki by przeszkadzały o ile w ogóle znalazłoby się na nie tyle miejsca...

Kwestia też naszych indywidualnych praktyk nad wodą. Ja często coś lubię zmienić, podłubać, lubię trochę akcesoriów i towaru zabrać nad wodę, stąd mam takie wędkowanie gdzie ciężko mi usiedzieć 2 minuty na dupie w bezruchu.

Ale to takie moje widzimisię, często sąsiedzi mają minimum towaru, łapią bardzo prostolinijnie i też mają fajne efekty he he ;D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #110 dnia: 22.02.2021, 21:24 »
Poruszyliście panowie ważne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru fotela feederowego do łowienia a których człowiek nie jest świadomy :beer: Czyli ogólnie rzecz ujmując kwesta jest taka czy brać fotel z podłokietnikami czy bez nich (co jest kwestią indywidualnych upodobań). Które fotele byście polecili z grupy foteli z podłokietnikami oraz z grupy foteli bez podłokietników z tych co były wcześniej wymienione?
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #111 dnia: 23.02.2021, 18:19 »
Hop-siup.
Marcin

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #112 dnia: 23.02.2021, 20:00 »
Jak wspomniałem wcześniej dużo zależy od tego jak łowisz obecnie posiadam staruszka coś takiego:

https://www.e-fishing.pl/fotel-expert-traper-bez-podlokietnikow,3,5946,4276

duży, wygodny  ma swoje plusy i minusy np. bardzo wielkie siedzisko w które się wpada ( wygodne do relaksu), nie ma 90 stopni przez brak usztywnienia siedziska z krzyżem ( taki leżaczek się robi) konstrukcja materiał - guma 

Jeśli teraz bym miał coś kupić to patrzył bym bardziej na coś z tego rodzaju :

https://sklepdrapieznik.pl/fotele-i-krzesla-wedkarskie/30171-fotel-elektrostatyk-fk7-supra.html

https://www.muziker.pl/mivardi-chair-camocode-arm

Podłokietniki w żaden sposób przy moim łowieniu nie będą mi przeszkadzać.
Natomiast jeśli rozglądasz się za czymś na kilku godzinne wypady może taki rodzaj cię zainteresuje :

https://baitbox.pl/mivardi-krzeslo-comfort-feeder-fotel-wedkarski-p-38823.html

Wiem że cena jest większa niż zakładałeś ale siedzisko czy fotel nie jest to rzecz która wymieniamy co sezon, a plecki mamy jedne pamiętaj że wcześniej czy później peseloza każdego dopada :P

Najlepsze rozwiązanie udać się gdzieś do sklepu albo sklepów i posadzić, przymierzyć szanowne cztery litery zobaczyć czy coś podpasuje niekoniecznie z tych co pokazałem. 


Edycja administratora:
Proszę zerknąć na wpis po jego zamieszczeniu. Dziękujemy.
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #113 dnia: 23.02.2021, 23:53 »
Odwołując się do postu Sławka w którym zaproponował jeden z foteli Mivardi, podzielę się  z kolegami swoim skromnym dorobkiem opartym na fotelach Mivardi.
Pierwszy klasyczny i chyba najbardziej popularny model: Mivardi Comfort Quattro: waży 5,1kg , obciążenie do 160kg, rozkładany poprzez podnoszone podłokietniki do pozycji leżącej , bardzo ale to bardzo wygodny w przykładowym wyposażeniu (zimowa konserwacja :P i przegląd):



Oraz drugi Mivardi Fotel Comfort Feeder, waga 5,8kg, obciążenie do 140kg proste nogi z przodu 25mm, również niesamowicie wygodny zarówno w sytuacji "baczność: uwaga bierze" ewentualnie po rozłożeniu "na luzaka". Stosuję raczej na łowiskach o nierównych, kamienistych brzegach, jak i do ustawiania jako typowe stanowisko feederowe.



Oba fotele z całym osprzętem bez problemu mieszczą się w takiej torbie, tak więc pokonanie dystansu, dojście do łowiska nie stanowi problemu.



Fotele są naprawdę wygodne, lekkie a dostępność wyposażenia dodatkowego naprawdę bogata
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #114 dnia: 24.02.2021, 04:51 »
Fajne te fotele mivardi no i osprzętu to masz Hobby podpięte ze hoho. Co to za feeder arm przy fotelach domyślam się że główny element podtrzymujący z tyłu to tak zwane widełki wbijane w ziemie, a ramię z podpórkami? Do tej pory używam zwykłych podpórek wbijanych w ziemie ale może bym przeszedł na Twój patent bo pewnie stabilny jest.
Paweł

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #115 dnia: 24.02.2021, 06:14 »
Tu masz też porównanie dwóch foteli, ale raczej w rozmiarze XL.

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=18233.0


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3205.0
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #116 dnia: 24.02.2021, 06:19 »
Jeśli teraz bym miał coś kupić to patrzył bym bardziej na coś z tego rodzaju :
https://sklepdrapieznik.pl/fotele-i-krzesla-wedkarskie/30171-fotel-elektrostatyk-fk7-supra.html

W zeszłym roku jesienią trochę mi zimno było "od zakrystii" na moim FK2 - budżetowym, ale bardzo dobrym, jak się okazało, rozwiązaniem był po prostu taki zakup ;D

https://allegro.pl/oferta/podklad-na-siedzenie-welniany-100-merynos-popielo-7847805430
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #117 dnia: 24.02.2021, 11:11 »
Pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji :beer:

Zaciski na adapterach, które mocuje się do okrągłych rurkacj  stelaża krzesła z czasem nie wyrabiają się i nie tracją swoich właściwości zaciskowych?
Marcin

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #118 dnia: 24.02.2021, 11:46 »
Nie działają tam jakieś większe siły, więc nie powinny się wyrabiać, ale zawsze można owinąć rurkę jedną warstwą taśmy izolacyjnej, bądź nawet plastra (taki na małej szpulce). Zwiększy się tarcie i adaptery nie powinny się przekręcać.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #119 dnia: 24.02.2021, 15:56 »
Fajne te fotele mivardi no i osprzętu to masz Hobby podpięte ze hoho. Co to za feeder arm przy fotelach domyślam się że główny element podtrzymujący z tyłu to tak zwane widełki wbijane w ziemie, a ramię z podpórkami? Do tej pory używam zwykłych podpórek wbijanych w ziemie ale może bym przeszedł na Twój patent bo pewnie stabilny jest.

Feeder Arm to KORUM XT Tripod Feeder Arm, stosuję go naprzemiennie z  Preston Innovations Offbox 36 Dutch Master Feeder Arm, wszystko zależy w jakiej odległości rozkładam się od brzegu i jakie są warunki brzegowe.
Feeder Army zapinam na "widełki - sztyce"  Arka Orzeszyny, są naprawdę niezastąpione i niezawodne. Wcześniej mocowałem F Army do fotela, ale w takiej konfiguracji, na wędki przenosi się praktycznie każdy ruch, natomiast sztyca raz że nie ma kontaktu z fotelem a dwa ustawiasz jak tylko się podoba i nie ogranicza ciebie do punktu mocowania z fotelem.

Pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji :beer:
Zaciski na adapterach, które mocuje się do okrągłych rurkacj  stelaża krzesła z czasem nie wyrabiają się i nie tracją swoich właściwości zaciskowych?

Mogę wypowiedzieć się wyłącznie w temacie adapterów i szybkozłączek MIvardi : używam od ponad 5 lat i trzymają jak złoto, nie miałem jeszcze z nimi problemu, a niejednokrotnie w kuwecie jest sporo towaru (a zwłaszcza bazy z której mieszam rożne kombinacje smaków i frakcji).
Kiedyś Korum miał podobne adaptery i wiem że bardzo szybko się wyrabiały, ja stosowałem paski mokrej irchy. Od czasu przesiadki na Mivardi problem sam się rozwiązał, bo nie mam takich sytuacji.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek