Autor Wątek: Black Friday 2021  (Przeczytany 11895 razy)

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #15 dnia: 25.11.2021, 21:48 »
W sklepie internetowym "lepszy" towar wykupiony :(

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #16 dnia: 25.11.2021, 22:34 »
To się sklep "złów okazję" znów odkleił od rzeczywistości. Jest Koleżanki i Koledzy niebywała, jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna okazja: Okuma 8K jest przeceniona z 500zł na 350zł. Brać, wybierać, kupować - niczego nie żałować :facepalm:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #17 dnia: 25.11.2021, 22:48 »
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #18 dnia: 26.11.2021, 00:31 »
To się sklep "złów okazję" znów odkleił od rzeczywistości. Jest Koleżanki i Koledzy niebywała, jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna okazja: Okuma 8K jest przeceniona z 500zł na 350zł. Brać, wybierać, kupować - niczego nie żałować :facepalm:
Najdziwniejszy sklep promocje z dupy. Sam tam wyrwałem Patryk Jacksona jdm za śmieszny hajs i Shimano yasei ltd za jeszcze śmieszniejszy hajs. Obok takich perełek pseudo promocje.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #19 dnia: 26.11.2021, 06:52 »
Wydaje mi się że w tym roku coś ten black friday słabe zainteresowanie wywołuje. W przeciwieństwie do lat ubiegłych słabo drapieznik wypada bo 20% i trotka ma i feedersklep na część rzeczy. W zeszłym roku byli 5 pp ponad konkurencja a teraz zaledwie 1. No i nawet tam braki i w sprzęcie i nawet głupiej spożywce Sonu. Może da to do myślenia i coś sensowniejszego lider wymyśli niż 21%. Coś  na miarę-40% map w trotce bo to można powiedzieć black friday reszta tylko pokrycie inflacji w branży i dorównanie do cen z 2020 przed bf.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #20 dnia: 26.11.2021, 07:48 »
Sklep Miętus niby 20 % na wszystko a jednak nie, są pozycje bez rabatu, słabo!
Sławek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #21 dnia: 26.11.2021, 08:21 »
pitry1987 a sprawdzałeś asortyment w trotce ile towaru było na promce. Bo ja tak, z mapa np. cały 1 model wędki mieli w promce. Nie chciałem tego pisać bo mam sympatię do trotki ale ilość towaru na promce to jakiś żart.
W feedersklepie lepsze ceny mieli na tubertini robinsona delphina i zemexa i tyle. Stany magazynowe też szczupłe.
W moim odczuciu to co mnie akurat interesowało w D było w najlepszych cenach. Piszę tylko o sobie bo każdy miał inne targety. Sytuacja w Polsce i Europie każdemu daje popalić i ciężko oczekiwać cudów. Wszystko poszło w górę a klienci mają mniej w kieszeni. Ale na jakikolwiek spadek cen w przyszłości nie ma co liczyć.
Także napiszę to poraz kolejny. Kto chciał kupić sprzęt i zaoszczędzić to tak zrobił. Kto liczył na cudowne promocje to musiał być niepoprawnym optymistą.
Ja uważam BF za udany pomimo że ceny sa takie a nie inne.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #22 dnia: 26.11.2021, 08:25 »
Ja stwierdzam jedno - cienko w handlu naszymi zabawkami musi być - płynności muszą być na brzytwie - mechanika jest prosta... Ceny idą w góre , braki na stokach - a zawodnicy w sklepach dają takie upusty i nie czekają na wiosne z towarem w dobrych dla siebie cenach....
Maciek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #23 dnia: 26.11.2021, 08:35 »
(...)Ceny idą w góre , braki na stokach(...)
No akurat mnie nie dziwi - skoro śniegu nie ma to jak mają być ludzie na stoku?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #24 dnia: 26.11.2021, 08:44 »
Moim zdaniem BF jest skromny z innego powodu: wszędzie problem z dostępnością, towar dociera do sklepu w małych ilościach lub wcale, do tego cena zakupu wyższa. Na miejscu sklepów nie pozbywał bym się po taniości towaru, którego potem nie będą w stanie uzupełnić, albo będą tyle, że po znacznie wyższej cenie.  Inaczej byłoby w sytuacji, gdy w hurtowniach i u dostawców towarów jest w opór i jest problem ze znalezieniem na niego chętnych. Podaż jest jednak mniejsza niż popyt, mówię oczywiście o pewnej grupie produktów, które są znane i lubiane, więc nie ma sensu wyprzedawanie ich po niższej cenie z małą marżą, tylko po to by za chwilę musieć kupić go znacznie drożej (i podnieść cenę), lub zostać bez tego towaru na półkach. Ktoś może powiedzieć, że jak nie wyczyszczą magazynów to zapłacą podatek na koniec roku, ale wystarczy trochę kreatywnej księgowości i da się na chwilę "pozbyć" towaru, tak by podatku nie płacić.
Tanio można sprzedać leżaki magazynowe i taka była kiedyś idea BF , a nie jednodniowa wyprzedaż wszystkiego za bezcen "bo klient wymaga". Zrobiliśmy się żądni promocji uznając, że jak sklep raz w roku nie odda się nam za grosze to nie będziemy w nim kupować.

Mnie na szczęście BF ominął, chociaż przejrzałem kilka sklepów jakiś czas temu pod kątem tego czy jeśli cena spadnie np o 20% to coś bym chciał kupić i na szczęście (dla mojego portfela) uznałem, że w sumie niczego specjalnie nie potrzebuję. Może marzył się jeden kołowrotek i nawet kasa na niego jest, ale byłby to raczej zakup dla zrobienia sobie przyjemności, niż racjonalny i konieczny wydatek. Skończyło się na pierdółkach uzupełniających posezonowe braki i jestem z tego powodu zadowolony :)



(...)Ceny idą w góre , braki na stokach(...)
No akurat mnie nie dziwi - skoro śniegu nie ma to jak mają być ludzie na stoku?

 to się koledze udało ;D ;D ;D

W Karpaczu tydzień temu widziałem, że chodzą już agregaty i maszyny do produkcji sztucznego śniegu, więc może i sto(c)ki się w krótce zapełnią :P
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #25 dnia: 26.11.2021, 12:20 »
Bo ja tak, z mapa np. cały 1 model wędki mieli w promce. Nie chciałem tego pisać bo mam sympatię do trotki ale ilość towaru na promce to jakiś żart.

I to bardzo ponury żart :o.
I tak było ze wszystkimi ofertami - za darmo bym nie chciał tego towaru, który wystawili w tym roku :facepalm:

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #26 dnia: 26.11.2021, 13:01 »
Bo ja tak, z mapa np. cały 1 model wędki mieli w promce. Nie chciałem tego pisać bo mam sympatię do trotki ale ilość towaru na promce to jakiś żart.

I to bardzo ponury żart :o.
I tak było ze wszystkimi ofertami - za darmo bym nie chciał tego towaru, który wystawili w tym roku :facepalm:

Przypomnę Wam, że sklep nie ma obowiązku obniżania cen. Sami decydują co im się opłaci bardziej.


Moim zdaniem BF jest skromny z innego powodu: wszędzie problem z dostępnością, towar dociera do sklepu w małych ilościach lub wcale, do tego cena zakupu wyższa. Na miejscu sklepów nie pozbywał bym się po taniości towaru, którego potem nie będą w stanie uzupełnić, albo będą tyle, że po znacznie wyższej cenie.

Za kilka tygodni wchodzą zmiany w podatkach i wypowiedzi ekspertów są dalekie od entuzjazmu.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #27 dnia: 26.11.2021, 13:17 »
Bo ja tak, z mapa np. cały 1 model wędki mieli w promce. Nie chciałem tego pisać bo mam sympatię do trotki ale ilość towaru na promce to jakiś żart.

I to bardzo ponury żart :o.
I tak było ze wszystkimi ofertami - za darmo bym nie chciał tego towaru, który wystawili w tym roku :facepalm:

Przypomnę Wam, że sklep nie ma obowiązku obniżania cen. Sami decydują co im się opłaci bardziej.


Moim zdaniem BF jest skromny z innego powodu: wszędzie problem z dostępnością, towar dociera do sklepu w małych ilościach lub wcale, do tego cena zakupu wyższa. Na miejscu sklepów nie pozbywał bym się po taniości towaru, którego potem nie będą w stanie uzupełnić, albo będą tyle, że po znacznie wyższej cenie.

Za kilka tygodni wchodzą zmiany w podatkach i wypowiedzi ekspertów są dalekie od entuzjazmu.



Nie dość, że Chińczycy z kontenerami ceny wywindują to jeszcze ten Polski Burdel od stycznia. A my wędkarze tylko płać i płacz :D
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #28 dnia: 26.11.2021, 13:33 »
Wzrost cen uderzy we wszystkich bo tylko podatki i śmierć są w życiu pewne.

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Black Friday 2021
« Odpowiedź #29 dnia: 26.11.2021, 14:20 »
Wzrost cen uderzy we wszystkich bo tylko podatki i śmierć są w życiu pewne.
Mafia nie płaci podatków :P
Tak samo FIFA została przecież zwolniona z podatków w naszym kraju podczas EURO 2012, ale podejrzewam, że mało kto o tym wie 8)