Autor Wątek: Mity i fakty związane z żerowaniem i połowem ryb  (Przeczytany 28600 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mity i fakty związane z żerowaniem i połowem ryb
« Odpowiedź #30 dnia: 15.09.2015, 15:29 »
Skoro fakty i mity to i się nie ośmieszę! Ale łowiąc od wielu lat na ulubionej rzece mam swoje fobie które mi się raczej sprawdzają! Może z nastawienia ,a może coś jednak na rzeczy. Zachodni wiatr. Dla mnie zachodni to od zachodu czyli od "Nimców" Jeśli naprawdę dokuczliwy ,efekty mizerne! Bardzo zły wiatr ze wschodu! Czyli dla mnie w plecy! Mówcie co chcecie ale jedne z najlepszych sesji(ilościowych i niejednokrotnie jakościowych) miałem przy takiej aurze! Równie kiepskie efekty mam przy południowym! Przy wiatrach zmiennych ,zalezy od pory dnia! Jak już gdzieś pisałem jak zaplanuję wyjazd to warunki nie są dla mnie ważne.( chodzi o aure rybom sprzyjającą) .Pracuje i nie zamierzam się stresować że jutro tak i tak i naapewno nie będzie brało!Jak będę emerytem!???? :( to zacznę inaczej! A co do tematu wątku! Ryba spięta nie bierze! Mit! Nie raz w ciągu kilku minut łowiłem sztukę z własnym przyponem!!!
Arek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mity i fakty związane z żerowaniem i połowem ryb
« Odpowiedź #31 dnia: 15.09.2015, 22:31 »
Od 8 wrzesnia codziennie byłem nad wodę. Nęciłem peluchą i cały ten czas do 14 wrzesnia wiatr był od wschodu.  Efekty nie zaciekawe z wyjątkiem jednego leszcza 50cm i dużo dużo mniejszych leszczaków .Dzisiaj się wiatr trochę zmienił.  Może dlatego te podleszczaki się ruszyły bo miałem w siatce 10 szt wszystkie na kukurydzę  i ok.  brań przepuściłem.Dlaczego tak jest że nęcę peluchą a brania są na kukurydzę. Może ktoś  mi to wytłumaczyć
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Grendziu

  • Gość
Odp: Mity i fakty związane z żerowaniem i połowem ryb
« Odpowiedź #32 dnia: 15.09.2015, 22:41 »
Arunio ze swoim przyponem ryby w zasadzie jeszcze nigdy nie złowiłem, ale ryby pokiereszowane przez haczyki już tak.

Co do spinki jeśli zerwie dużego leszcza to mam zastój - fakt, co do płotki, karasia, lina, karpia nie ma reguły :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mity i fakty związane z żerowaniem i połowem ryb
« Odpowiedź #33 dnia: 17.09.2015, 08:14 »
Z leszczem mi się nie zdażyło ,ale Jazia z własnym przyponem po kilku minutach od zerwania dwukrotnie.
Arek

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mity i fakty związane z żerowaniem i połowem ryb
« Odpowiedź #34 dnia: 17.09.2015, 12:30 »
Powiem szczerze, że często zdarza mi się złowić karpia z haczykiem lub całym przyponem. Ostatnio to oczom nie wierzyłem bo karp miał zapięte hak 4 może 2 za 2 wargi i wciągnął jeszcze mój do dzioba. Najlepsze jest to ze ktoś na tym przyponie miał żyłkę z 0.25 a na głównej może 0.2 bo z pół metra żyłki wisiało z krętlikiem. Masakra jakaś :/

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mity i fakty związane z żerowaniem i połowem ryb
« Odpowiedź #35 dnia: 17.09.2015, 13:21 »
W zeszłym sezonie na Jesień udało mi się złowić Szczupaka wymiarowego na Pickerka i białe robaczki , nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt że w gardle miał Płotkę a w pysku wbita była kotwica z zestawem żywcowym  który postawił sąsiad dwa stanowiska obok , rybka była prawidłowo zapięta ale na tyle płytko że nie ugryzła przyponu z żyłeczki 0.14.... Sąsiad odzyskał spławik , przypon i kotwicę ale obrzucał mnie bluzgami że mu ryby nie oddałem tylko ja wypuściłem do wody ;)
A co by nie robić offtopa to dodam od siebie że praktycznie zawsze mam dobre wyniki gdy po kilkudniowym upale trafi się wietrzna pogoda o ile oczywiście nie wieje od wschodu , przy trzcinowiskach na płytkiej wodzie często trafiają się bardzo fajne rybki

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mity i fakty związane z żerowaniem i połowem ryb
« Odpowiedź #36 dnia: 17.09.2015, 13:29 »
Sąsiad odzyskał spławik , przypon i kotwicę ale obrzucał mnie bluzgami że mu ryby nie oddałem tylko ja wypuściłem do wody ;)

 ;D ;D ;D
Lucjan

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Mity i fakty związane z żerowaniem i połowem ryb
« Odpowiedź #37 dnia: 17.09.2015, 13:50 »
W zeszłym sezonie na Jesień udało mi się złowić Szczupaka wymiarowego na Pickerka i białe robaczki , nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt że w gardle miał Płotkę a w pysku wbita była kotwica z zestawem żywcowym  który postawił sąsiad dwa stanowiska obok , rybka była prawidłowo zapięta ale na tyle płytko że nie ugryzła przyponu z żyłeczki 0.14.... Sąsiad odzyskał spławik , przypon i kotwicę ale obrzucał mnie bluzgami że mu ryby nie oddałem tylko ja wypuściłem do wody ;)
A co by nie robić offtopa to dodam od siebie że praktycznie zawsze mam dobre wyniki gdy po kilkudniowym upale trafi się wietrzna pogoda o ile oczywiście nie wieje od wschodu , przy trzcinowiskach na płytkiej wodzie często trafiają się bardzo fajne rybki
Niedługo to w Polsce mnie już nic nie zaskoczy :D szkoda, że nie mówił, że powinieneś oddać mu szczupaka i jeszcze nowego żywca złapać 8)
Jožin z bažin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mity i fakty związane z żerowaniem i połowem ryb
« Odpowiedź #38 dnia: 18.09.2015, 01:50 »
Powiem szczerze, że często zdarza mi się złowić karpia z haczykiem lub całym przyponem. Ostatnio to oczom nie wierzyłem bo karp miał zapięte hak 4 może 2 za 2 wargi i wciągnął jeszcze mój do dzioba. Najlepsze jest to ze ktoś na tym przyponie miał żyłkę z 0.25 a na głównej może 0.2 bo z pół metra żyłki wisiało z krętlikiem. Masakra jakaś :/
Założył grubszy przypon, żeby się nie zerwał :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters