Autor Wątek: Targi Big One 2016  (Przeczytany 6343 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Targi Big One 2016
« dnia: 19.03.2016, 22:07 »
No i jestem po pierwszym dniu targów. Wow, ale impreza! Ile firm! Nie dość, że można pomacać i popróbować, to dodatkowo kupić za niższą cenę...

Ogólnie jest większość firm, brakuje może Drennana, nie widziałem Shimano. Jest zatrzęsienie towaru, informacji, nowości. W jeden dzień nie sposób zobaczyć wszystkiego. Przeważaja firmy karpiowe, ale spławik i grunt też jest :)

Jedną z większych nowości jak dla nas jest nowy podajnik Koruma. Jest on stworzony aby dostarczać na dno zanętę razem z większymi rzeczami, takimi jak ziarna i pellety. Ma być w trzech gramaturach - 15, 30 i 45 gramów




Lee Kerry, członek kadry spławikowej Anglii, z Prestona i Sonubaitsa, tłumaczy to i owo odnośnie zant Sonu. Ogólnie ich stanowisko jest nieczym taki mały raj :D  Nowa zanęta Maggot Fishmeal może być bardzo dobra, świetnie zapowiadają się też pellety 14 mm, wreszcie coś na większą rybę, zwłaszcza brzanę. Lee tez opowiedział nam do czego jest Lava i jak ona działa. Zaczyna sie ona rozpuszczać dopiero na dnie, zwłaszcza jak ryba przepływa i 'wzburza' wodę. Wtedy powstaje atrakcyjna chmura. Lava jest bardzo gęsta i wydajna. Ale Goo chyba lepsze :)





Z kijów Garbolino znalazłem w końcu następcę Maxima. Jest nim Precision. Podobnie lekki, z identycznymi szczytówkami. Na targach był w cenie ... 40 funtów. Korciło mnie aby go juz kupić, ale 7 picker w kolekcji to chyba za dużo... :D




A jeżeli chodzi o pickera marzeń, to miałem w rękach kilka różnych kijaszków, od Daiw za 400 funtów, najdroższych Garbolino, Prestonów i jak pomacałem Acolyte Drennana o długości 3 metró, to się zakochałem w nim. To po prostu magiczna różdżka. Preston Absolute nie mógł się z nim równać.Nawet Daiwa Tournament i Airity, dwukrotnie droższa, według mnie były 'słabsze'.

Z Daiw w cenach 'osiągalnych' dobrze wypadł kijek Yank'nbank. Naprawdę robił grę, lekki, w miarę miękki. Udana seria, godna uwagi.  KIje Daiwy poddawaliśmy w ogóle konkretnym testom :)



Stoisko Ringersów miało 2 na 3 metry, ale Phil Ringers pokazywał tylko kilka nowych rzeczy. Ciekawy jest nowy wafters 'pellet' w rozmiarze 6, 8 i 10 mm. Świetnie się prezentuje i ma kolor zwykłego pelletu. Hak Guru nr 10 go zatapiał, radzę Wam zwrócić uwagę na tę przynętę, może być killerem jak się zrobi cieplej. A tutaj Phil zaprezentował Bobbowi Nuddowi swoje waftersy właśnie :)



Jeżeli chodzi o kosze i asortyment, miło zaskoczył Maver. Nowa seria koszy naprawdę cieszy oko, są dobrze wykonane, solidne, pewne. Widząc wiele seatboxów na targach, tym razem zdecydowałbym się chyba na jakiegoś Mavera właśńie, cenowo podobne Prestony, Matrixy czy Garbolino jednak troszeczkę przegrywały



 

Z kołowrotków Mariusz posprawdzał kilka, i wybór padł na Ninję. Kultura pracy, hamulec, wygląd - robią swoje. Z 50 funtów cena spadła do 40 - okazja całkiem niezła. Jak się okazało, różnica między Ninją spinningową a wersją match polega w głębokości szpuli - maczówka jest płytsza




Oglądaliśmy wiele krzeseł, Korumy fajnie wyglądały, ale niestety - bujają się strasznie. Na dodatek najdroższe z krzeseł - Accessory ma ten dziwny zagłówek, który każdemu z nas przeszkadzał. Cuzo lepsze :)



Jeżeli chodzi o jedzenie, to zjedlismy 'pulled pork' - czyli siekaną wieprzowinę w bułce. Co za syf, jeszcze teraz mnie mdli. Tak wyglądała sala gdzie jedzono, było sporo ludzi




Maniek zawsze wraca z wypraw z rybami, tym razem też złowił:




Jutro wrzucę coś więcej :)
Lucjan

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 19.03.2016, 22:11 »
A Sir Bob Nudd z jaką firmą teraz współpracuje??
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 19.03.2016, 22:12 »
Piękna relacja :thumbup:
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 19.03.2016, 22:22 »
A Sir Bob Nudd z jaką firmą teraz współpracuje??

Bob Nudd nie jest sirem, ale ma order za zasługi dla Zjednoczonego Królestwa. A pracuje cały czas dla Browninga. Bardzo miły i kulturalny człowiek, ma ten urzekający sposób mówienia, słuchanie go sprawia przyjemność. W porównaniu z nim Phil Ringer jest niczym szlifierka kątowa :)
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 19.03.2016, 23:30 »
Dzięki za relację Luk!

Faktycznie taka dobrze zbalansowana przynęta (mowa o tych waftersach) może być skuteczna. Szczególnie przy metodzie.
Jak tylko będzie okazja, to spróbuj zrobić jakieś testy w naczyniu. Ciekawi mnie, jakie dokładnie rodzaje i wielkości haczyków równoważą wagę waftersów danej wielkości.

BTW, wątek przeniosłem z działu "Zawody i imprezy" do działu "Targi wędkarskie".
Pozdrawiam
Mateusz

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 20.03.2016, 00:56 »
Luk, a jak myślisz... z czego wynika brak Drennana na targach? Są aż tak mocni, czy może jest inny powód? Pytam, bo kompletnie nie rozumiem ich podejścia :(
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 443
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 20.03.2016, 01:03 »
Lucjan fajna impreza. Aż mi pachnie sprzętem przez Twój opis. Jaką Acolytke 3-metrowa próbowałeś rozkochać??? Ultra czy Plus???
Darek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 20.03.2016, 05:45 »
Luk, a jak myślisz... z czego wynika brak Drennana na targach? Są aż tak mocni, czy może jest inny powód? Pytam, bo kompletnie nie rozumiem ich podejścia :(

Właściciel ma trochę staroświeckie podejście do reklamy, i nie gustuje w takich rzeczach jak targi zwłaszcza. Gdyby nie córka, która prowadzi teraz firmę głównie, nie byłoby zapewne i reklam w gazetach. Jak powiedział: 'dobry sprzęt nie potrzebuje reklamy, reklamuje się sam'... Cóż :D

Inną zasadę wyznaje grupa Preston/Korum/Sonubaits/AvidCarp - bo ci akurat wydają krocie, mają w swoim teamie najlepszych wędkarzy, są w każdej gazecie, wydają foldery, magazyny, nie odpuszczą żadnym targom...

Co ciekawe - obydwie taktyki się sprawdzają :D

Lucjan fajna impreza. Aż mi pachnie sprzętem przez Twój opis. Jaką Acolytke 3-metrowa próbowałeś rozkochać??? Ultra czy Plus???

Obydwie tak naprawdę. Ja uwielbiam pickery, wczoraj macałem różne Acolyte'ki, i ta seria to naprawdę Porsche pośród wędek. Co ciekawe Daiwy, obłędnie drogie, nie budzą takiego zachwytu przy trzymaniu, uginaniu... Drennan też tutaj ładnie upiększył kije - stosując ładny kolor blanku, różnego rodzaju korek przy dolniku.
Te kije (pickery) są niczym piękna kobieta, jak młoda Monica Belucci, uwodzą swym wyglądem i powabem, można się zakochać w kilka sekund... Wcześniej oglądaliśmy super lekkie kije spinningowe o ultracienkich blankach, ważące tyle co nic. Te pickery to właśnie coś podobnego. Trzeba potrzymać w rękach aby to zrozumieć :)

Ciekawym porównaniem są kije z serii 7, jest ich masa, różnego typu. Tutaj jest interesująco, bo naprawdę jest w czym wybierać. Od miękkich pickerów, poprzez mocne kije do Metody (nie chodzi o użycie chwytliwej nazwy, tutaj odnosi się to do silnych ryb i samozacięcia), o różnych długościach aż po feedery i Avony. Można prześledzić na czym polegają różnice przy różnych typach wędek, czym się różni feeder do Avona.

U Daiwy natomiast wychodziliśmy z podziwu podczas testów z kijem spławikowym Team Daiwa Match 17-20 ft (5.20 - 6 metrów). Co za lekkość, sztywność i jaka akcja! Przy takiej długości aby kij miał takie parametry - to naprawdę majstersztyk, sam blank zachwyca - kijek na sucho jest prosty, żadnych bananów nie ma, jak w bolonkach. Tylko cena mrozi krew w żylach, coś koło 400 funtów. Ja to od razu przeliczam na pickery Garbolino :D

Dla wielu wędkarzy może być zaskoczeniem mała ilość kijów Shimano (w sklepach targowych) - jednak nie cieszą się one taką popularnością jak inne firmy, zdecydowanie kołowrotki są produktem numer jeden. Nie wiem co takiego jest powodem - ale faktycznie w sklepach wedkarskich UK nie jest łatwo nawet pomacać te wędki. A taki Korum jest wszędzie...

Mógłbym tak pisać i pisać, a i tak nie wszystkie rzeczy widziałem - mam kilka stoisk do zaliczenia dzisiaj (Maver, Colmic, Sensas i Browning).


Lucjan

Offline maciej1970

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Iława
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 20.03.2016, 06:55 »
Lucjan, uwielbiam tego typu imprezy. Jednak zakup kołowrotka Daiwa NInja okazał się strzałem w dychę. No i cena jak najbardziej spoko, jestem ciekaw, czym zaskoczysz nas dziś? Czekamy na dalszą część i opisy, oraz twój komentarz i spostrzeżenia.

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 20.03.2016, 08:54 »
Bardzo fajne targi, ale jeden dzien to za mało zeby wszystko zwiedzić. Stanowiska z kulkami proteinowymi wyglądały niczym targowisko z ziemiakami (kulki pakowane po 25-30 kg😄😄😄😄), masakra. Nie kupiłem zbyt wiele, bo brak czasu na analizy i teraz żałuje, że nie wziąłem pickera z Garbolino, fajny kijaszek w dobrej cenie. Fajnie było zobaczyć też wszystkich mistrzów wędkarstwa i posłuchać ich na żywo.

Offline NuNo83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest zbyt krótkie dla zapalonego wędkarza!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 20.03.2016, 09:22 »
Nie wiem, czy to prawda, czy nie, ale gość ze stanowiska Teda Fishera zapewniał, że ich zanęty niedługo będą dostępne w każdym sklepie... Ogólnie ciekawa oferta moim zdaniem http://www.ted-fisher.co.uk/ Wziąłem paczuszkę na spróbowanie  :)
Życie jest zbyt krótkie dla zapalonego wędkarza!

Offline MarcinMarcuss

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • BiG or Small love then All :D
    • Moje Wedkarskie Przygody
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Targi Big One 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 20.03.2016, 11:02 »
Hehe, dokładnie, jak Luk napisał - ciężko było wszystko zobaczyć w jeden dzień.
Ja głownie rozglądałem się za spinningiem, kolejny rok zaskakuje mnie brak stoiska Shimano na targach, jedynie sklepy miały ich niektóre krecioly.
Pozytywnie zaskoczyła mnie Daiwa, ogromne stoisko plus obok sklep partnerski. Tak, jak już Luk pisał - była spora ilość promocji Ninja za £40, to naprawdę okazja.
Ja oglądałem ich nowości na 2016 z najwyższej pólki krecioly od £450-£630 za Sztukę (osobiście w życiu nie dałbym tyle za kołowrotek, ale wiem, że znajda się chętni).
Tak samo FOX Range bardzo fajne stoisko i prezentacja przynęt w basenie.
Navitas jedno z lepiej zaopatrzonych stoisk z ciuchami i do tego 50% na prawie cały asortyment sprawiły ze tam zostawiłem najwięcej kasy :P
Luk, jak będziesz dzisiaj, zajrzyj na stoisko 62 firma Fortis, po raz kolejny zaskoczyła mnie swoimi okularami polaryzacyjnymi - najwyższa jakość szkieł plus wykonanie i cena naprawdę warta uwagi.
Dodatkowo polski akcent na targach, czyli UK LURE i UL spinning.
Chłopaki jak zawsze stanęli na wysokości zadania i można się było zaopatrzyć w calą Gamę przynęt.
Korzystaj z życia tak, by na strosc mieć o czym wnukom opowiadać. - by Marcuss