Autor Wątek: Psie przysmaki na haku?  (Przeczytany 8636 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 339
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Psie przysmaki na haku?
« Odpowiedź #15 dnia: 04.11.2022, 08:03 »
Wykopki :).
Czy stosował ktoś z Was mokrą karmę w puszce, jako dodatek do spod-mixu na rzekę? Tak myślę, czy taki mięsny, konkretny dodatek mógłby się sprawdzić w mixie na klenia czy brzanę? Wiem, że niektórzy stosują w zanęcie ciętą mielonkę czy wątrobę, więc może karma z puszki to dobry trop...
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 405
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Psie przysmaki na haku?
« Odpowiedź #16 dnia: 04.11.2022, 08:49 »
Kocie puszki rybne dawałem. Tzn. jakieś mielone kraby i inne tego typu krewetki. Ładnie pachniało. Efekty były. Czy jakieś wyjątkowo super... nie wiem w sumie. Ale w końcu mi przeszły te eksperymenty. Drogo dość. Miałem kilka puszek, których sierść nie chciała żreć, to wykorzystałem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters


Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Psie przysmaki na haku?
« Odpowiedź #18 dnia: 04.11.2022, 09:16 »
Kilkanaście lat temu najtańsza psia karma z puszki kupowana w markecie Real świetnie się sprawdzała na dużego leszcza na elektrowni w Rybniku. Mieszaliśmy ją z kukurydzą, pęczakiem, dodawaliśmy najtańszej zanęty bazowej, sypaliśmy kilka paczek granulowanego czosnku. Wypływaliśmy pontonem 30-40 metrów i z wiadra ładowaliśmy tą breję do wody (bo inaczej nie było szans jej podać z uwagi na konsystencję). Nie wiem na czym polegała selektywność tej dziwacznej zanęty ale rzadko zdarzały się małe leszczyki. Stosowania jej zaprzestaliśmy po tym gdy stada dużych leszczy na ER przeszły do historii zaliczając po drodze patelnie mięsiarzy.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 339
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Psie przysmaki na haku?
« Odpowiedź #19 dnia: 04.11.2022, 09:38 »
No to spróbuję na następnej wizycie nad Odrą, przy spodowaniu bopperem :). Kumpel ostatnio miał więcej brań (klenie, leszcz i brzana) na wątróbke zablokowaną dwoma białymi robakami niż na same białe, więc coś w tej diecie mięsnej musi być.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 432
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Psie przysmaki na haku?
« Odpowiedź #20 dnia: 04.11.2022, 14:47 »
Nie wiem na czym polegała selektywność tej dziwacznej zanęty ale rzadko zdarzały się małe leszczyki.
W zasadzie to proste-małe zdychały od smrodu i szły na dno, a większe (silniejsze) ewakuowały się na powierzchnię za pomocą haczyka ;)

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 15
Odp: Psie przysmaki na haku?
« Odpowiedź #21 dnia: 26.11.2022, 14:00 »
Ja Bardzo często karmę zalewałem wrzątkiem robiłem taką papkę i dawałem tanią zanętę do metody kolega zaś karme dla kur do koszyka daje do metody  i są efekty a na haku czy włosie kukurydza z puszki i biały robak