Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Seriale
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mosteque dnia Dzisiaj o 12:56 »
Czy osoby znające starego Shoguna oglądały tego nowego? Warto? Czy znowu pełno pedałów, czarnych samurajów i kobiet generałów?

https://www.onet.pl/film/onetfilm/szogun-jedno-z-najwazniejszych-serialowych-wydarzen-2024-recenzja/wr104lt,681c1dfa?utm_campaign=cb

2
Aplikacje / Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez carl23 dnia Dzisiaj o 12:31 »
Dla mnie jako wędkarza brakuje najważniejszego:
Statystyk osobistych.
[/quote]
Najprostsze pomysły są najlepsze :P Mi brakuje prostej aplikacji w której właśnie bym zapisał sobie pogodę, stan wody, fazy księżyca i co się udało złowić typu nazwa ryby, cm i np przynęta i krótką notatkę. Oczywiście obowiązkowo możliwość przeniesienia zebranych danych na nowe urządzenie.

A co do rozpoznawania ryb to wrzuciłem dwa zdjęcia boleni i wyszło, że jeden to leszcz a drugi boleń był w prawie 70% płocią a w 50% boleniem :D
[/quote]

Taka aplikacja już jest-nazywa się excel :) a mi chodzi o automatyzację tego, pisanie jest żmudne i przy 15-20 rybach na zasiadkę można "ocipieć", próbowałem tak, poległem po 3 wyjazdach. Ale automatyzacja tego, jak wyżej napisałem-tego właśnie mi brakuje, czyli:
Przyjeżdżam na łowisko Batorówka 23 kwietnia 2024 roku.
1. Apka musiałaby być spięta/potrafić sczytać z jakiejś pogodynki (apki pogodowej) dowolnej, bo bieżącą pogodę pokazują wszystkie właściwie :) gorzej z przewidywaniami. No i z tej apki zaczytuje: lokalizację, datę, godzinę, temperaturę, ciśnienie.
2. Następnie licznik ryb, może być klikany typu wybór Karp, Lin,Leszcz, Karaś...po kliknięciu w nazwę gatunku rozmiarówka w kg (jako wybór) 1,2,3,4...potem druga opcja rozmiar (długość ryby). Oraz możliwość dołączenia fotki do tego.
3. Notatki o sposobie łowienia.
Czyli:
krok 1: odpalam APKę, klikam w swoim profilu np. Rozpoczynam łowienie, w tym tym czasie apka robi czynności z pkt 1. (zaciąga dane lokalizacyjne, pogodowe, ciśnieniowe, datę).
krok 2. Asystent w czasie łowienia, klikam co za gatunek złowiłem, ile ważył (wprawni wędkarze potrafią oszacować czy karp ma 1,5kg czy 2.5 więc może być dokładnie lub poprzez kliknięcie szacunkowo w guzik zakresu. Tak by jak najmniej klików robić.
Tu do przemyślenia jak to mega uprościć, ale by było np można skonfigurować sobie przed łowieniem to czym łowię np.method feeder (pod tą pozycją wcześniej wpisuję sobie czym łowię i podczas łowienia, po złowieniu ryby i kliknięciu co to za ryba podpowiada się to co wpisałem w domu wcześniej zanęta FB epidemia, pellet skretting, waftersy 8mm orange chocolate, mikrony FB, Match pro duo krewetka...
Łowię karpia: 1 klik KARP, 2 klik WAGA (przedział 2-3kg), 3 klik MIARA (lub pomijam), 4 klik ZANĘTA/PELLET, 5 klik NA CO (rodzaj kulki), 6 klik FOTKA (z możliwością pominięcia.
krok 3. Statystyki w swoim profilu i dowolne mieszanie/listowanie, czy po czasie, czy po metodzie połowu, czy po gatunku w zależności co chcę uzyskać.
krok 4. jakby APP się rozwijała możliwość udostępniania czy fot/galerii z profilu, czy wygenerowanych statystyk-to jako dopełnienie powyższych kroków.
To tak na szybko co mi przychodzi do głowy, co nie jest mega zaawansowane na dzisiejsze czasy w wykonaniu, a pomocne dla wędkarza i innowacyjne zarazem, bo nie znam podobnego rozwiązania, choć kilka apek miałem zainstalowanych dla wędkarzy.


3
Aplikacje / Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szpadel dnia Dzisiaj o 11:50 »
Też to odbieram jako portal, zwykłe forum a nie aplikacje dla wędkarzy.
Nie ma tu nic nowego co by mnie skłoniło do korzystania z tego. Forum? Giełda? Mapy łowisk? Chat? Profil? Przecież to już wszystko mamy.

Na przykład już jest połączenie, że można podpiąć relacje znad wody z łowiskiem, dzięki czemu od razu jest wiadomo z jakiego łowiska pochodzi dana relacja i również na stronie łowiska relacje powiązane z tym łowiskiem się wyświetlają :)
W dobie przełowionych łowisk, mega dużej presji i beretowania wszystkiego co zdoła połknąć haczyk to raczej na minus taka możliwość ;)
Dla mnie jako wędkarza brakuje najważniejszego:
Statystyk osobistych.
Najprostsze pomysły są najlepsze :P Mi brakuje prostej aplikacji w której właśnie bym zapisał sobie pogodę, stan wody, fazy księżyca i co się udało złowić typu nazwa ryby, cm i np przynęta i krótką notatkę. Oczywiście obowiązkowo możliwość przeniesienia zebranych danych na nowe urządzenie.

A co do rozpoznawania ryb to wrzuciłem dwa zdjęcia boleni i wyszło, że jeden to leszcz a drugi boleń był w prawie 70% płocią a w 50% boleniem :D
4
Sprzęt / Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Papi_feeder dnia Dzisiaj o 11:33 »
Panowie, proszę krótko:
Daiwa TD FEEDER 4012 QD vs. Preston Magnitude 420
Nie mam Magnitude i tylko oglądałem go w sklepie, ale jakość wykonania zdaje się być zbliżona do Centrisów, czyli bez zarzutu. Chyba szybciej zaznasz piszczenia oporówki w TDF-ie niż jakichś luzów w tych Prestonach (Centris i Magnitude).
Dzięki Krisss z info... mój błąd w opisie miał być 520 (420 mam pod monstera 11ft.). Tak więc - co do zasady - pracę magnituda, wykonanie, znam. Nie miałem NIGDY kołowrotka daiwy... serio, jakoś tak wyszło... przy spiningu miałem shimano. Jeszcze wczoraj odezwał się kumpel, który dopiero drugi kołowrotek (TD) zostawił (w poprzednim jakieś szumy i lekkie jakby stukanie). Ale ogólnie jest zadowolony. Chciałem przepiąć 420 pod bombkę (monster 9 ft) a 520 zapiąć do 11ft. Stąd pytane.
5
Grunt / Odp: Ekspedycja karpiowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez beret_89 dnia Dzisiaj o 11:13 »
Orzecha tygrysiego jak dotąd nie używałem w karpiowaniu i na jego temat wiem tyle co wyciągnąłem z filmów na youtube. Można to streścić w jednym zdaniu tzn, że orzech jest skuteczny, lubiany przez karpie i, że należy go odpowiednio przygotować przed wrzuceniem do wody (fermentacja, kiszenie, gotowanie) bo od surowych ryby będzie brzuch bolał.

Jak orzech to tylko świeżo ugotowany- fermentacja powinna zachodzić po podaniu w łowisko. Jest tylko jeden youtubiś co rozumie o co chodzi z orzechem- Zakarpiowany. Jako jedyny mówi to co pokrywa się z naukowym podejściem do żywienia ryb (np wiecie co sprawia że karpie jedzą drewno?). Niemniej, nie ma jednoznacznych informacji że orzech tygrysi po przygotowaniu nie jest szkodliwy dla ryb tak samo jak ludziom szkodzą inne orzechy po obróbce termicznej (powodują problemy z tarczycą i nerkami, są nawet kancerogenne)
7
Filmy w sieci / Odp: Ciekawe filmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomnick dnia Dzisiaj o 10:55 »
8
Giełda / Odp: (S) Cresta Match& Feeder, szelki , pojemnik termiczny .
« Ostatnia wiadomość wysłana przez paparoach dnia Dzisiaj o 10:55 »
Odświeżam bo wygasły linki :


Aktualne , nowe ceny .
1 Kołowrotek                  60 zł
2 Grzebień + podpórka 20
3 Pokrowce Matrix        40
4 Wiaderko                      20
5 Worek                           15

Plus mam jeszcze 2 takie nowe pokrowce na kołowrotek założony na wędkę



Cena 25 / szt.

9
Aplikacje / Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Amurak dnia Dzisiaj o 10:18 »
Na wstępnie bardzo dziękuję za Pana opinię, jest to dla nas jako twórców bardzo ważne, aby zbierać feedback :bravo: W dużej części się z Panem zgadzam, jest wiele rzeczy, które można by było dodać i które poprawiłyby działanie aplikacji i wyróżnienie się na tle forum / grup na fb, mamy wiele pomysłów w głowie i też ciągle zbieramy różne opinie od użytkowników. Proszę pamiętać, że aplikacja dopiero co powstała, z czasem mamy zamiar ją rozwijać i poszerzać jej działanie, chcemy się dostosowywać do potrzeb użytkowników i jeżeli będziemy widzieć, że jest zapotrzebowanie na jakieś funkcjonalności to na pewno to dodamy (o ile jest to możliwe) ;) Na przykład już jest połączenie, że można podpiąć relacje znad wody z łowiskiem, dzięki czemu od razu jest wiadomo z jakiego łowiska pochodzi dana relacja i również na stronie łowiska relacje powiązane z tym łowiskiem się wyświetlają :) Jeszcze raz dziękuję bardzo za opinie! Mam nadzieję, że zajrzy czasem Pan do aplikacji i może będzie tam już coś, co Pana mocniej zainteresuje :) Chcemy dostosowywać się do potrzeb użytkowników :narybki:
10
Grunt / Odp: Ekspedycja karpiowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez koperek dnia Dzisiaj o 09:57 »
Orzecha tygrysiego jak dotąd nie używałem w karpiowaniu i na jego temat wiem tyle co wyciągnąłem z filmów na youtube. Można to streścić w jednym zdaniu tzn, że orzech jest skuteczny, lubiany przez karpie i, że należy go odpowiednio przygotować przed wrzuceniem do wody (fermentacja, kiszenie, gotowanie) bo od surowych ryby będzie brzuch bolał. Czy można zrezygnować z kulek na rzecz orzecha? Chyba tak ale dla mnie karpie to kulki i duży pellet (najlepiej min 17mm) Jeśli nie możesz sobie pozwolić na długotrwałe nęcenie kulkami to wydaje mi się że orzech tygrysi będzie dobrym rozwiązaniem choć ja wybrałbym jednak pellet. (25kg Allera Best znalazłem za 208zł a podobno można kupić jeszcze taniej)

Co do kulek to poszukaj jakiegoś niekomercyjnego kulacza, a być może zrobi Tobie kilka kg w dobrej cenie. Ja jakiś czas temu mimo, że mam już swojego dostawcę "uśmiechnąłem" się do Koziego i jestem bardzo zadowolony z jego kulek. Nie potrzebuję kulek Massive Baits, Ultimate, Starbaits itd bo od chłopaków mam super towar w akceptowalnej cenie.
Strony: [1] 2 3 ... 10