Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Sprzęt / Odp: Wędka spławikowa, dystanse do 15m, rybki do 3kg, do 1000zł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MarioSan dnia Dzisiaj o 06:44 »
Jeszcze takie coś wyniuchałem - Sportex Rapid Match, model z nieco starszego katalogu, o indeksie 136394.
Tutaj fajnie pokazana praca na symulatorze:

Kijek fajnie pracuje, tylko ta ilość przelotek mnie zastanawia, jest 12 a zazwyczaj przy długości ok. 4m jest ich 14-15
Ktoś może ma ten kij, albo ma doświadczenia z wędkami tej marki?
2
Giełda / Odp: (S) Wędka i kołowrotki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotr82 dnia Dzisiaj o 05:29 »
Browning aktualny?
3
Zjazdy Portalu Spławik i Grunt / Odp: Sierpniowy mini zlot na Mokate w Ustroniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KotKoi dnia Dzisiaj o 04:03 »
 KamilR, Wonski81, Fisha, Katystopej, Katmay, Mateo, maciek_krk, Mosteque, e-MarioBros

Panowie my za chwilę ruszamy z Shrekiem. ;D ;D ;D ;D

4
Zjazdy Portalu Spławik i Grunt / Odp: Sierpniowy mini zlot na Mokate w Ustroniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KotKoi dnia Dzisiaj o 03:58 »
Pany, bo by się zapomniało. Weźcie sobie jakiś koc i coś pod głowę bo w domkach są tylko łóżka I prześcieradła

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Zamierzam spać, gdzie padnę
Na rodpodzie od Kociambra może być niewygodnie

Może być Rafał!!!! :P :P :P :P :P :bravo: :thumbup:
5
Zakupy / Odp: Kupiliśmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wojtek8583 dnia 18.08.2022, 23:23 »
Na testy wpadł Maros Master i Dark ,i żyłka matrix horizon x
6
Hyde Park / Odp: Nasze ogrody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kozi dnia 18.08.2022, 22:44 »
Muszę się zagłębić w temat. Do wiosny czasu sporo 🙂.
7
Łowiska / Odp: Łowisko w okolicach Zatoru
« Ostatnia wiadomość wysłana przez carl23 dnia 18.08.2022, 22:40 »
Na Karpiku na większym stawie przychodzi gość i wszystko sprawdza.
Ale może ten mały staw obok głównego byłby lepszy.

Nie wiem czy jeszcze będzie mi dane w tej okolicy połowić, bo w Energylandii dla mnie osobiście nie ma nic fajnego, ale dzieciory i ich kuzyni zajarani, więc wyjechałem o 3.30 by zawieźć i zjechałem o 3.30 wioząc śpiące wymęczone zwłoki ;D Ja szukałem zabicia czasu z wędką, i tak jak wyżej, teraz celowałbym w coś innego.
Kurcze na mapie oraz jadąc tam jest pełno zbiorników wodnych, aż dziw bierze, że tak mało komercji w okolicy...
8
Prof. Elżbieta Wilk-Woźniak, dyrektor Instytutu Ochrony Przyrody PAN, prezes Polskiego Towarzystwa Fykologicznego skupiającego rodzimych badaczy glonów/alg:

O złotych algach (w Odrze):

To gatunek zaliczany do haptofitów - nie jest sinicą ani bruzdnicą (...) Trudno powiedzieć, czy gatunek ten był obecny wcześniej w Odrze, czy też nie, ale jeśli był obecny jako składnik zbiorowiska w niewielkiej liczbie, to nie stanowił wówczas niebezpieczeństwa. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, kiedy namnaża się masowo i wydziela silne toksyny.

Przyjmuje się, że toksyny są wydzielane wtedy, kiedy nastąpi gwałtowna zmiana warunków środowiskowych, np. w przypadku nagłej zmiany zasolenia wody. Jeśli ryby zostały zabite toksynami Prymnesium parvum, to jest to tylko nasza wina, że zniszczyliśmy jedną z najpiękniejszych rzek, stwarzając warunki do masowego rozwoju Prymnesium.

W przypadku Odry mieliśmy wprawdzie do czynienia z niskim stanem wód, ale bez dodatkowego zanieczyszczenia nie stworzyłyby się dogodne warunki dla masowego rozwoju tego gatunku i wydzielenia toksyn (...) Sami stworzyliśmy mu warunki do rozwoju i wydzielenia tak silnej toksyny poprzez ingerencje w bieg rzeki i jej ekosystemu oraz zanieczyszczenie i podniesienie zasolenia wody. W zdrowej rzece szanse na masowy rozwój takiego gatunku są znacznie mniejsze. Rzeka zabetonowana to nie jest zdrowa rzeka.

O laboratoriach:

Dlaczego znaleźli go Niemcy, a nie my? Bo mają sprzęt, zasoby i przygotowane do tego laboratoria. Dla nas to problem. Chciałabym mieć możliwości wykonywania szybkich badań genetycznych mikroorganizmów w próbkach wody, wówczas zdecydowanie szybciej moglibyśmy przewidzieć potencjalne niebezpieczeństwo. Nie twierdzę, że nie ma w Polsce laboratorium, które byłoby w stanie wykonać tego typu badania, ale z pewnością nie jest to powszechne.

O instytucjonalnej ochronie środowiska w Polsce:

Brakuje sprzętu, wymiany wiedzy, decydenci nie słuchają ekspertów, a nowoczesny monitoring środowiska praktycznie nie istnieje. To jest właśnie powód sytuacji, jaką mamy na Odrze. Za jakiś czas będziemy mieli inny problem środowiskowy i znów będziemy się dziwić, jak to możliwe, że do tego doszło (...) W warunkach, które stwarzamy ekosystemom wodnym (nie tylko rzekom), coraz częściej będziemy mierzyć się z zagrożeniami, które trudno nam będzie dostrzec, zdefiniować, zbadać, zapobiec im lub zminimalizować ich negatywne skutki.

https://wyborcza.pl/7,177851,28805705,zlote-algi-to-nie-wszystko-odra-to-bomba-ktora-juz-wybuchla.html#S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy
9
Łowiska / Odp: Łowisko w okolicach Zatoru
« Ostatnia wiadomość wysłana przez e-MarioBros dnia 18.08.2022, 22:31 »
Na Karpiku na większym stawie przychodzi gość i wszystko sprawdza.
Ale może ten mały staw obok głównego byłby lepszy.
10
Tematy mniej lub bardziej związane z wędkarstwem / Odp: Wyczyszczenie stawu za pomocą amura?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomba dnia 18.08.2022, 22:26 »
No patrz Pan, czego się człowiek na stare lata z forum nauczy.
Pochopne wnioski, że amur nie zjada moczarki.
Mogło być tak: Amur zżarł ulubiony tatarak, zasrał jezioro i wyrosła moczarka. Dopóki miał tatarak nie żarł moczarki i mogłem trafić właśnie w ten punkt. Nie byłem już później i nie wiem, czy oczyścił jezioro z moczarki.
Strony: [1] 2 3 ... 10