Autor Wątek: Zmiany w PZW – działajmy oddolnie w naszych kołach, chodźmy na zebrania!  (Przeczytany 13638 razy)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odnośnie działań oddolnych i prób zrobienia czegoś fajnego. Jako ciekawostka - koło Nowe Miasto jest współorganizatorem tych zawodów:
https://www.facebook.com/WkraFishing/photos/a.385890508152390.91267.385538831520891/1837976686277091/?type=3&theater
I ten dopisek " Z wędkarskim pozdrowieniem "
 >:O
JKarp
Pewnie jeden z nielicznych Okręgów, który dba o "swoją" wode, zarybia, sprząta, kontroluje, nagle wpada 200 osób na jeden dzień połowić, ot tak za frajer - niby z jakiej paki?, po co Ci ludzie wędkarzom z Okręgu ?, co z tego ma okrąg ? Brawo, że szefostwo chcą rekompensate za wypożyczenie łowiska. Styl ironiczny odpowiedzi świadczy o tym, że Zarząd dobrze wie, że z tych 200 "zawodników" do roboty zarybienionej zgłosi sie moze 10ciu, - stara prawda łowić każdy chce, robić nie ma komu :).

Podobnie na prywatnych komercjach - organizuj zawody nawet co tydzien, tylko płać za prawo połowu. 

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odnośnie działań oddolnych i prób zrobienia czegoś fajnego. Jako ciekawostka - koło Nowe Miasto jest współorganizatorem tych zawodów:
https://www.facebook.com/WkraFishing/photos/a.385890508152390.91267.385538831520891/1837976686277091/?type=3&theater
I ten dopisek " Z wędkarskim pozdrowieniem "
 >:O
JKarp
Pewnie jeden z nielicznych Okręgów, który dba o "swoją" wode, zarybia, sprząta, kontroluje, nagle wpada 200 osób na jeden dzień połowić, ot tak za frajer - niby z jakiej paki?, po co Ci ludzie wędkarzom z Okręgu ?, co z tego ma okrąg ? Brawo, że szefostwo chcą rekompensate za wypożyczenie łowiska. Styl ironiczny odpowiedzi świadczy o tym, że Zarząd dobrze wie, że z tych 200 "zawodników" do roboty zarybienionej zgłosi sie moze 10ciu, - stara prawda łowić każdy chce, robić nie ma komu :).

Podobnie na prywatnych komercjach - organizuj zawody nawet co tydzien, tylko płać za prawo połowu.
Swoją ? A kto płaci na zarybienia - PZW czy my ze składek ? Dlaczego więc jak PZW organizuje zawody nie ma tego rodzaju "ofert" od okręgu?
Sprząta, kontroluje a jak trzeba to i staruszkę przez drogę przeprowadzą. Jak każdy okręg - anie sprząta ani kontroluje. Jako przykład "kontroli" mogę podać na PW sytuację z Nowego Miasta ( koło będące współorganizatorem ).
Z innej strony - biorąc pod uwagę oprawę medialną (artykuły w gazecie oraz zdjęcia i filmy w social mediach) zawodów "Kleń Wkry", moim zdaniem współorganizator, równie dobrze mógłby wystąpić do okręgu PZW w Ciechanowie o pieniądze za promowanie łowiska okręgu.
JKarp

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Dzisiaj zaliczyłem zebranie w moim kole (Odolanów),udało mi w 75% przeforsować wniosek no kill (przeszło tylko dla karpia i amura) szkoda że pozostałe gatunki nie zostały uwzględnione ,drugi wniosek limit 1 drapieżnik na tydzień przeszedł większością głosów. W przyszłym roku mam zamiar podać pod głosowanie wymiary ochronne dla drapieżnika szczupak ,sandacz 50-80 cm poniżej powyżej wraca doi wody ( w tym roku mi się to nie udało). Szkoda że nie przeszedł wniosek o limit z 5 kg na 2 kg dziennie.Przeszły wnioski o nakaz używania maty ,zakaz zabierania płotki i karasia srebrzystego do 1 maja  ( za płotką jestem za za karasiem nie ) .W przyszłym roku na pewno się wybiorę znowu i będę walczył dalej .

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Dzisiaj zaliczyłem zebranie w moim kole (Odolanów),udało mi w 75% przeforsować wniosek no kill (przeszło tylko dla karpia i amura) szkoda że pozostałe gatunki nie zostały uwzględnione ,drugi wniosek limit 1 drapieżnik na tydzień przeszedł większością głosów. W przyszłym roku mam zamiar podać pod głosowanie wymiary ochronne dla drapieżnika szczupak ,sandacz 50-80 cm poniżej powyżej wraca doi wody ( w tym roku mi się to nie udało). Szkoda że nie przeszedł wniosek o limit z 5 kg na 2 kg dziennie.Przeszły wnioski o nakaz używania maty ,zakaz zabierania płotki i karasia srebrzystego do 1 maja  ( za płotką jestem za za karasiem nie ) .W przyszłym roku na pewno się wybiorę znowu i będę walczył dalej .
Zawsze krok do przodu, fajnie że ludzie zagłosowali za zmianami, gdybyś jeszcze napisał jakiej wody dotyczą zmiany, bo raczej nie koła :)

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Woda PZW, koło Odolanów zarządza wodą https://www.facebook.com/pzwodolanow/. Było ciężko przegłosować zmiany ,ale małe zmiany dało się przegłosować  .W przyszłym roku dalsze zmiany ,może będą wreszcie ryby.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Dzisiaj zaliczyłem zebranie w moim kole (Odolanów),udało mi w 75% przeforsować wniosek no kill (przeszło tylko dla karpia i amura) szkoda że pozostałe gatunki nie zostały uwzględnione ,drugi wniosek limit 1 drapieżnik na tydzień przeszedł większością głosów. W przyszłym roku mam zamiar podać pod głosowanie wymiary ochronne dla drapieżnika szczupak ,sandacz 50-80 cm poniżej powyżej wraca doi wody ( w tym roku mi się to nie udało). Szkoda że nie przeszedł wniosek o limit z 5 kg na 2 kg dziennie.Przeszły wnioski o nakaz używania maty ,zakaz zabierania płotki i karasia srebrzystego do 1 maja  ( za płotką jestem za za karasiem nie ) .W przyszłym roku na pewno się wybiorę znowu i będę walczył dalej .

Super! :thumbup: Widać, że coś się zmienia wreszcie :)
Lucjan

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
No kill dla karpi i amurów - widać działanie karpiarzy ;) Tak czy inaczej, jest to krok do przodu, oby tak dalej :beer: Gdyby jeszcze udało się wywalczyć ochronę dla drapieżników, byłoby pięknie.
Marcin

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Dobra wiadomość z no kill. Martwi mnie tylko że presja  wędkarzy pozyskujących ryby wędką obróci się głównie na lina i inne nasze białe ryby łacznie z drapieżnikami.
Korzystniejsze dla waszego łowiska były by ograniczenia w ilości zabieranych karpi np 2 szt/tydzień i widełkowy wymiar ochronny. Pozwoliło by to  na rozłożenie presji.
Miejmy nadzieję że w następnym roku uda się przeforsować następne zmiany na lepsze.
Ogólnie wielkie gratulacje bo to co Ci się udało w tym roku przepchnąć to już ogromny sukces. :thumbup:
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Pomalutku wszystko się zrobi.na to potrzeba czasu i tłumaczeń że to nie te czasy gdzie było ryb masa.Młodzi łapią szybciej ze starymi gorsza sprawa. Ale i starzy już pomału łapią o co chodzi (przeforsowali zakaz zabierania płotki i karasia do 1 maja )te ryby maja się wytrzeć .Bo co roku jest problem na zawodach spławikowych koła nie ma ryb wyłapane i zjedzone. W tym roku no kill karp i amur w przyszłym przeforsuje lina ,drapieżnika wymiar 50-80 (od tego roku jest limit 1 na tydzień) chce zmniejszyć limit zabierania drobnicy z 5 kg na 2 kg .Dwa trzy lata i wody będą no kill czeka mnie dużo rozmów ale dam radę ,chce tak zrobić by mój 6 letni wnuczek łowił w przyszłości  okonia,sandacza .szczupaka,lina ,karasia złotego. Moje marzenie to zarybienia rzeki ( Barycz)ostatnio zarybiana była 20 lat temu ,kiedyś były piękne jazie,okonie ,szczupaki,miętusy ,teraz zostało trochę płotki i drobnego okonia .

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
U nas na wodzie licencyjnej koła też coraz lepiej!
Dziady ( i to określenie nie ma w tym wypadku nic wspólnego z wiekiem!) chciały znieść górny wymiar karpia, bo"Panie taki 70-80 cm to najlepszy jest z wędzarni" :facepalm: , a do tego strasznie się męczą te duże sztuki w tej kilkuhektarowej wodzie :facepalm: :facepalm: :facepalm:
To w zamian dostali dodatkowe górne limity na szczupaka i sandacza po 80 cm, ograniczenie połowu tych drapieżników do 6 sztuk na rok, oraz min.45 cm dla leszcza!
Więc nie pozostaje mi nic innego tylko podziękować Zarządowi i Gospodarzowi wody za determinację  :bravo: :bravo: :bravo:

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Kwestia czasu kiedy będzie tak wszędzie. Beton rozmięknie powoli. Jeszcze pare lat, coraz mniej składek będzie opłacanych i ktoś pójdzie po rozum do głowy. Gratulacje! Niech żrą karpia na potęgę a zostawia szczupaka i sandacza w spokoju.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
U nas na wodzie licencyjnej koła też coraz lepiej!
Dziady ( i to określenie nie ma w tym wypadku nic wspólnego z wiekiem!) chciały znieść górny wymiar karpia, bo"Panie taki 70-80 cm to najlepszy jest z wędzarni" :facepalm: , a do tego strasznie się męczą te duże sztuki w tej kilkuhektarowej wodzie :facepalm: :facepalm: :facepalm:
To w zamian dostali dodatkowe górne limity na szczupaka i sandacza po 80 cm, ograniczenie połowu tych drapieżników do 6 sztuk na rok, oraz min.45 cm dla leszcza!
Więc nie pozostaje mi nic innego tylko podziękować Zarządowi i Gospodarzowi wody za determinację  :bravo: :bravo: :bravo:

Ahahaha, dobre :D Mam nadzieję, że są honorowi i jak krzyczeli, że składki nie wykupio, to pójdą naprawdę w cholerę :D
Ale wykupio, wykupio... ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters