Autor Wątek: Wczesnowiosenne liny na feeder  (Przeczytany 43708 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #240 dnia: 13.02.2022, 19:15 »
Jak rzekę masz w pobliżu, już możesz łowić do środy ma być pogoda, potem deszcz i chłodniej ;)

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #241 dnia: 13.02.2022, 20:59 »
W tygodniu pracuje chociaż do rzeki mam 200 m po robocie się nie chce dzień  się wydłuży to będę chodził w tej rzece więcej leszcza, krompia, japony, do linowej rzeki mam 1 km.a do 25 marca chyba wolno wędkować od 7do 17 na spławik i grunt takie rozporządzenie rzeka należy do wewnętrznej wody portowej.

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #242 dnia: 13.02.2022, 21:04 »
Jak dla mnie linowa rzeka to jakiś matrix, łowię w rzekach już 40 lat i złowiłem tylko jednego lina i to na pograniczu rzeki i starorzecza. Jak ja Wam zazdroszczę.
Tomek

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #243 dnia: 13.02.2022, 21:07 »
Rzeczka głęboka 4-5m to siatami nie wyłapią dlatego są tam duże liny na spławik i koszyk łowiłem liny ale na metodę za groma nie mogę, nastawie się teraz że cały sezon tylko metoda.

Online Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 337
  • Reputacja: 606
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #244 dnia: 13.02.2022, 23:23 »
Jak łowisz na dwie wędki to klasyka nie odpuszczaj. Zmodyfikuj do trochę. Przynęta na włosie, do koszyka miks do metody i eksperymentuj z długością przyponu, nawet 10 cm. To prawie jak metoda, z której przy ruchu wody przynęta raczej prędzej, niż później zostanie wymyta.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #245 dnia: 14.02.2022, 17:35 »
Przyszły hybrydy Prestona medium trochę małe i foremka za duża prosiłem żeby wymienili na odpowiednią nie wymienili i lipa teraz large muszę zamówić foremkę już mam drennana  może będzie pasować,albo łapą nabijać.

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #246 dnia: 23.02.2022, 19:03 »
Jeszcze chciałem się zapytać jakieś 3 metry od brzegu idzie spadek  do 5 metrów 2 m głębokości dalej zaczyna się kolejny bardziej stromy na 3,5m głębokości i idzie coraz głębiej do środka koryta jest tam około4,5 do 5m zestaw lokować przed tym głębszym czy na płytszym co będzie efektywniejsze wczesną wiosną będę pierwszy raz łowił wiosną na tej rzeczce z gruntu .