Autor Wątek: Zanęty Grabowski  (Przeczytany 24417 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #30 dnia: 03.04.2018, 21:55 »

Zawodniczo się nie wypowiem, tego też nie wziąłem pod uwagę. Czekam na wasze opinie o wyżej wymieniowych zanętach :P

Bez obrazy kolego, ale wychodzi na to, że wszystko co napisałeś w tym temacie jest bez sensu. Piszesz o producencie zanęt typowo zawodniczych a nie masz o nich pojęcia? I porównujesz te zanęty z innymi stosowanymi do metody?

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #31 dnia: 03.04.2018, 21:57 »
Dlatego przyznaje się do błędu!

Wszedłem w temat od "złej" strony i przeprosiłem.

Offline Kopex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 3
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #32 dnia: 03.04.2018, 22:04 »
Ona raczej się "rozkłada" i odkrywa wisienkę.

Ale ja jestem WIEŚNIAK i sie nie znam! :D



Tutaj masz fajnie pokazane "rożne"

Fakt, faktem pod spławik bardziej snużą,podziękował.
Piotrek
catch and release

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #33 dnia: 03.04.2018, 22:25 »
Dlatego przyznaje się do błędu!

Wszedłem w temat od "złej" strony i przeprosiłem.

 :thumbup:

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #34 dnia: 03.04.2018, 22:41 »
Ale to w sumie jest trochę ciekawostka z tymi zawodniczymi zanętami. Praca to jedno, ale może faktycznie przy siekaniu drobnicy lepsze są mieszanki spożywcze + robactwo? U mnie na ten przykład mączki rządzą na komercji, na PZW to tak średnio bym powiedział... Zwłaszcza drobiazg wybiera głównie "klasyki". A dużych wiadomo, z doskoku się raczej nie połapie.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #35 dnia: 03.04.2018, 23:52 »
Każdy ma swoją opinie. Zaczynając od bułki tartej zapewne na niej skończy...
To po co nam taki producent? Mało mamy zanęt na bułce?

A ten koleś to niezły bajerant ;p

Wchodzenie na rynek poniżej poziomu lorpio?

Nawet na zanętach "premium" podkreślał Odpady cukiernicze.. Wszystkie te zanęty to bułka nic nie warta.  Na zdjęciach/zbliżeniach widać skład...

@Chub No bułki tartej to bym nie proponował :D Mam troche takich "polskich" wymysłów i wszystko to jeden chłam :-X

 Starałem się pozyskać "odpad cukierniczy" - nie udało się. Nie pisze o produkcji marketowej jedynie, małe  cukiernie.
To jest jeden z najlepszych "odpadów" do wytworzenia swojej zanęty. Można dostać grube, średnio grube i zmielone frakcje.( wsztystko naraz, i fantazją jest mieć OGROMNE SITA i przesiać to ręcznie) ;D
Jest to produkt o najlepszej zawartości  naturalnego "cukru w cukrze" pod różnymi odmianami.
Bułka tarta też jest produktem naturalnym(bułka jest słodka a chleb kwaśny) - kupić dobrą bułkę to też jest wyczyn.
Jak napisałeś - że Darek robi wszystko na bułce i mu nie wierzysz..
Pan Dariusz chyba produkuje zanęty pod spławik a nie metode tak? Widziałeś kolego żeby zawodnicy którzy startują w zawodach spławikowych uzywali zanęt opartych na mączkach rybnych? Mylisz przeznaczenie a co za tym idzie skład danej mieszanki.
Dziadek ,od dawna nie produkuje zanęt !!

Każdy proces "dobrej bułki" obrabiany jest przez nas.
Czy ją prażysz na drobnicę czy tylko delikatnie. 2 min. lub w postaci surowej.
Kolega napisał ,że niewiele jest zanęt opartych na prawdziwej bułce.( to jest prawdą, poszli w chemię)
Marketing zrobił swoje.
Dlaczego, "Pan X" chce kupić odpad cukierniczy? w ilości 300 Ton ?! (taki przykład)
Na pewno!, żadna mała cukiernia nie sprzeda mu swojego 100% produktu (odpadu;)) (wiadomo ,że mała cukiernia tyle nie przerobi) - bo jest 100% jakości.(sami to wykorzystają a ja zjem z rozkoszą)
Wypraż swoja bułkę :) Posiądź pieczywo cukiernicze:) Zrób własny karmel:)
Sam zobaczysz że natura zrobi swoje.


...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #36 dnia: 04.04.2018, 00:06 »
Nie ma zanęt doskonałych na każde warunki. Te na bazie mączek też można podać tak, aby pracowały. Ze swoich obserwacji wiem, że dodatek mączki rybnej w zanęcie wygrubia ryby. Nie jest on także jakoś super tolerowany przez te mniejsze osobniki. Łowiska naturalne też rządzą się innymi prawami niż te komercyjne. Zawody komercyjne od tych na łowiskach naturalnych też się różnią, nie tyczy się to tylko wód PZW. W drugim przypadku w łowisku nie ma aż tak dużo tych większych ryb. Na zawodach liczy się każda ryba więc głupio pozbawiać się punktów na starcie. Fajnie to widać na relacjach choćby z Iberian Masters czy innych zagranicznych cykli organizowanych na naturalnych wodach. W większości przypadków dominują tam właśnie te typowe spożywki. Odwrotnie sytuacja występuje na zawodach komercyjnych, gdzie dominują mieszanki na bazie mączek.

A co do bułki tartej to super baza a prażona z melasą to kiler na leszcze ;) Więc dobra spożywka to nie zło, i można takie dostać u naszych rodzimych producentów. Cza piętnować tych  co dodają różnego rodzaju śmiecio wypełniacze >:O a nie cały rynek.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #37 dnia: 04.04.2018, 07:17 »
Czy wy wierzycie, że ryby podpływając do łowiska i widząc jakąś kupkę na dnie, wiedzą, że to jest zanęta na bazie mączki?

A co do bułki tartej to super baza a prażona z melasą to kiler na leszcze ;) Więc dobra spożywka to nie zło, i można takie dostać u naszych rodzimych producentów. Cza piętnować tych  co dodają różnego rodzaju śmiecio wypełniacze >:O a nie cały rynek.

Ogólnie to zgadzam się z całą wypowiedzią. Odnośnie do tego cytatu. Pamiętam, jak swojego czasu, moczyłem chleb i dodawałem do niego tylko gotowanych konopii. Wyniki były oszołamiające. Do dziś na tych łowiskach nie mogę osiągnąć takich wyników. A to był tylko zwykły chleb, stary, suchy i rozmoczony. Nęcenie to nie tylko produkt.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #38 dnia: 04.04.2018, 07:41 »
Pan Dariusz chyba produkuje zanęty pod spławik a nie metode tak? Widziałeś kolego żeby zawodnicy którzy startują w zawodach spławikowych uzywali zanęt opartych na mączkach rybnych? Mylisz przeznaczenie a co za tym idzie skład danej mieszanki.

Wiele zanęt się sprawdzi bez mączek. Jednak jeżeli chodzi o zanęty zawodnicze, to trzeba mieć zrozumienie, że ich zanęty pracują, gdyż drobniejsza ryba o wiele chętnie pobiera pokarm w toni, niż z dna. Wystarczy zrobić samemu obserwacje - wrzucić do wody z drobnicą garść pinki. Będzie zadyma, ale to co opadnie, nie jest już tak szybko zżerane jak to co opadało. Dlatego robienie wszelkiego rodzaju chmur pomaga tutaj. Zanęty na mączkach w większości nie pracują, gdyż ideą jest ich rozsypywanie się na dnie. Nie mają wabić drobnicy, stąd brak konopi w większości mieszanek.

Swojego czasu uzywałem zanęt Dynamite'a z serii Lake, głównie czerwonej, i też miałem wyniki, również na Metodę. Dlatego spożywki też będą działać, ale... No właśnie. W porównaniu z typowymi polskimi zanętami ten Dynamite był o wiele lepszy, do tego miał delikatny aromat. Lepszy znaczy miał w składzie dobre rzeczy, sporo mielonych ziaren. Dlatego dobra bułka tarta też może zrobić grę.


Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #39 dnia: 04.04.2018, 07:58 »
Dokładnie. Szczególnie, że ta bułka tarta jest po prostu objętościowym wypełniaczem. Sama bułka jako taka jest dobrym produktem. W zanętach natomiast pełni głównie rolę nośnika spożywczego. Ale nie jest to nośnik złej jakości. Moim zdaniem bułka, fajnie wyprażona, wyselekcjonowana jest dużo lepsza aniżeli niewiadomego pochodzenia pieczywa. Do tego dochodzi cała reszta czyli wszelkiego rodzaju ziarna oraz inne "polepszacze" czy też półprodukty, które to ukierunkowuję zanętę np. pod łowisko czy łowione ryby.

Jeśli chodzi o mączki, to jest to dobre rozwiązanie, szczególnie właśnie na komercjach. Po pierwsze właśnie, te zanęty raczej nie pracują, one zalegają na dnie choć też robią robotę, szczególnie, kiedy zaczną w niej żerować karpie czy inne duże ryby. Też się robi fajna chmurka a do tego ryby są zachęcane właśnie składem, ponieważ nierzadko są przyzwyczajone właśnie do karmy opartej na bazie mączek. 
Grzegorz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #40 dnia: 04.04.2018, 08:25 »
Ta zanęta Grabowskiego bazowa to chyba będzie w końcu dobry produkt do mieszania z MMM. Raczej nie nawalił tam pachnideł w ogóle.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #41 dnia: 04.04.2018, 16:29 »
Mnie bardziej ciekawi Aurum. Tylko ta cena straszy jednak tak jak i atraktorów. Mimo to przetestuje na tle tego, co do tej pory używam. Grunt by te zanęty były powtarzalne.

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #42 dnia: 04.04.2018, 16:50 »
30 zł za kg - takiej ceny to chyba nie ma żadna zanęta.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #43 dnia: 04.04.2018, 16:59 »
Wielu ludzi nie rozumie, że nie ma zanęty zawodniczej.

Ot kilogram sensasa da zerowe efekty w porównaniu do taniej "badziewnej" zanęty podanej w glinie/glinach z robactwem i to w kilku konsystencjach kul. To właśnie cała to otoczka jest ważniejsza niż sama zanęta.



Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #44 dnia: 04.04.2018, 21:25 »
Maksz100, sam spróbuj zrobić swoją bazę zanętową.Kup sobie bułkę tartą w małej piekarni.
Przypalisz kilka razy bułkę i się nauczysz.. ;D Podaj sobie na początek z pół szklanki na patelnię ..potem np. słonecznik czarny na patelnię(zmiel),pestki z dyni (też zmiel)(pestki prażone ,najlepsze do zajadania :D). Następnie dodatki wg. uznania.  Poczytaj i spróbuj , na pewno będzie to przyjemne doświadczenie. :)
 Mnie nie uraziłeś. Po prostu ,takie proste jest dobrą bazą.

 Same zanęty Grabowskiego można przetestować. ;)

Ze strony Grabowskiego.cyt. "Zanęta zawodnicza typowo na leszcza rzecznego. Zbudowana z bardzo dużych cząstek pieczywa piekarniczego i łomu cukierniczego".-Takie produkty są trudno dostępne.
Wielu ludzi nie rozumie, że nie ma zanęty zawodniczej.

Ot kilogram sensasa da zerowe efekty w porównaniu do taniej "badziewnej" zanęty podanej w glinie/glinach z robactwem i to w kilku konsystencjach kul. To właśnie cała to otoczka jest ważniejsza niż sama zanęta.



Napisane "zawodnicza" ,przecież my też chcemy łowić. ;) Zawodnicza nie oznacza ,że prosty wędkarz nie może ich używać. Wręcz przeciwnie! są to w większości bazy oparte na naturalnych składnikach.
Zanęty Grabowskiego, to dla mnie kopia zanęt Dariusza Ciechańskiego, z tym wyjątkiem,że są produkowane i odpowiednio dobrane składy...
Widzę w nich ten sam skład do dobrej(prostej) zanęty.
Jaka ryba - taki wabik.
Na inne ryby,(nie zawodnicze) do tych zanęt należy jedynie dodać swoje pomysły(spostrzeżenia,doświadczenia).

...to królestwo...

Pozdrawiam.