Autor Wątek: Angling Direct UK  (Przeczytany 53813 razy)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #300 dnia: 24.03.2022, 15:25 »
Płacił ktoś przez GPay? Jak wygląda przelicznik?

Edit: nie ma możliwości wysyłki do PL :(

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #301 dnia: 24.03.2022, 18:26 »
AD ma wersję niemieckojęzyczną (www.anglingdirect.de) i francuskojęzyczną (www.anglingdirect.fr), które obsługują kontynentalną Europę, w tym Polskę (standardowa wysyłka: 8.99 €).

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #302 dnia: 25.03.2022, 00:09 »
Jest jescze holenderska stronka.
Lecz nie mają takiego samego stanu magazynowego jak co.uk.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #303 dnia: 26.12.2023, 22:16 »
Witajcie, co jakiś czas na FB wyskakuje mi reklama tego sklepu i fajne promocje niby ... Ale nie chce mi przeliczać na pl sumy i się gubię, nie zamawiałem tam jeszcze nic a warto ?
Pozdrawiam Piotr

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #304 dnia: 27.12.2023, 09:39 »
Mają bardzo dobre ceny i ich depot ma niezłe stany magazynowe, choć mogliby mieć dużo większy wybór, zwłaszcza w sklepach lokalnych. Na uwagę zasługują rzeczy Advanta, to jest marka tego sklepu, zamawiają sami z Chin. To sporo całkiem przyzwoitych produktów i perełek, jak duże podajniki do Metody w różnych wersjach wagowych. Kosztują 1.5 funta każdy, podczas gdy zwykłe 4 funty.
Lucjan

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #305 dnia: 27.12.2023, 10:06 »
Luk a orientujesz się jak z wysyłką do Pl ?
Pozdrawiam Piotr

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #306 dnia: 27.12.2023, 14:35 »
AD w wersji brytyjskiej (.uk) obecnie nie wysyła do Polski - trzeba korzystać z anglojęzycznej wersji "kontynentalnej" (.eu), niemieckiej (.de), holenderskiej (.nl) lub francuskiej (.fr). Wysyłka przy zakupach poniżej 100 € - 8.99 €, od 100 € - gratis.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #307 dnia: 28.12.2023, 09:01 »
Luk a orientujesz się jak z wysyłką do Pl ?

Jak pisze Modus, z UK raczej trudno coś zamówić, po brexicie zmieniły się przepisy, przez co przesyłki mogą być zatrzymane, dlatego sklepy które wysyłały na kontynent z tego zrezygnowały. Pozostaje taki AD niemiecki czy holenderski, jednak nie wiem czy mają taki wybór. Na pewno jednak mają te tanie podajniki do Metody, w rewelacyjnej cenie, jakość super:
https://www.anglingdirect.de/advanta-quick-change-long-cast-method-feeder
Lucjan

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #308 dnia: 28.12.2023, 09:16 »
Na pewno jednak mają te tanie podajniki do Metody, w rewelacyjnej cenie, jakość super:
https://www.anglingdirect.de/advanta-quick-change-long-cast-method-feeder

Wyglądają jak prestony do dystansu ???

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #309 dnia: 28.12.2023, 09:46 »
Nie, są może podobne, ale jednak mają swoje zalety. Cena, to jedna z nich, druga zaś to większy rozmiar, lepsza 'rozmiarówka wagowa', do tego mi pasuje umieszczenie obciążenia z przodu podajnika. W miarę dobrze się nim rzuca.

Od razu jednak rozczaruję tych, co myślą, że są one kompatybilne z ICS Prestona. Nie są, średnica rurki jest inna i nie można ich stosować zamiennie.

Wg mnie to najlepsza oferta podajników do Metody na większą rybę, są kilka razy tańsze niż duże podajniki Drennana/ESP a przez fakt, że można je wymieniać dzięki ICS, są nawet lepsze.
Lucjan

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #310 dnia: 28.12.2023, 10:21 »
Mnie interesowała łódka zanętowa ale fakt brak wysyłki do Pl ... A szkoda
Pozdrawiam Piotr

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #311 dnia: 21.02.2024, 16:38 »
Ktoś z UK wykupywał u nich opcję "Priority Delivery Service"? Jeśli tak to jaką firmą idzie zamówienie? Przy zwykłym, gdzie powyżej £25 wysyłka jest za darmo wysyłają za pomocą DX, przynajmniej ja tak trafiłem. Koszmarny serwis, nie mają sklepów z którymi mają umowę i można sobie odebrać w sklepie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #312 dnia: 22.02.2024, 19:49 »
Z tego co pamiętam korzystają z Evri, najgorszej chyba firmy kurierskiej. Miałem zakupy za 1500 funtów rok temu, ale nie dostarczono mi ich, bo kurier musiał mieć poręczenie, a dostarczają tylko od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy. Nie zostawią w ogrodzie czy u sąsiada. Wszystkie inny firmy potrafią sobie z tym poradzić, ale nie te patałachy. Przez cztery dni pojawiali się z dostawą :facepalm:

Jeszcze lepiej było w samym AD w Lincoln, bo okazało się, że kurier nie może dostarczyć towaru do nich, tak abym mógł go odebrać po pracy. Bo tak się nie da. No i nie kupiłem tego, klient nasz pan :) Angling Direct nie dostarczy towaru do jednego ze swych sklepów po złożeniu zamówienia. Gdybym zamówił w sklepie a nie przez stronę, to co innego. I czego tu nie da się zrozumieć? :P
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #313 dnia: 23.02.2024, 04:58 »
Akurat Evri u mnie nie jest najgorsze, zauważyłem, że czasami nie da się zmienić adresu dostawy na sklep, ale w moim przypadku jeśli zmieniałem datę dostawy to okazywało się, że da się również wysłać zamówienie do sklepu który z nimi współpracuje. Nie wiem jak jest z zamówieniem za £1500,, domyślam się, że to było spore pudło, a nawet parę - może to też być problem. W każdym razie DX to jeszcze wieksza padaka, oni nie współpracują ze sklepami a ja nie znoszę kurierów w domu, bo albo mnie nie ma, albo budzą po nocnej zmianie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #314 dnia: 23.02.2024, 07:58 »
Ja boleśnie się nauczyłem, że zakupy za większa kasę przez sklep internetowy AD to porażka, bo nie zostaną dostarczone, chyba że się jest w domu. Ja od poniedziałku do piątku pracuję jak normalny człowiek, i na myśl o tym, że mam wziąć wolne jak mi zasugerowano w dniu dostawy, szlag mnie trafia. U większości kurierów da się zmienić dzień dostawy na sobotę lub na popołudnie (po 16-tej). Tutaj nie ma takiej opcji.

Oczywiście moje zakupy robione są w tajemnicy przed moją kobietą trochę, dlatego wolę jej w to nie angażować, bo po co odpowiadać na wiele pytań? Ona i tak pracuje w normalnych godzinach.

Jeżeli zamówisz w sklepie AD, to masz opcję, ze odbierzesz towar od nich, wtedy kiedy sprowadzą ci go z depotu. Moje lokalne AD mają dużo mniej sprzętu niż magazyn wysyłkowy, zwłaszcza wędek nie mają tylu. Ale sprowadzą w dwa dni co trzeba, zadzwonią kiedy całość jest do odbioru. Obsługa trzeba przyznać jest tu na wysokim poziomie, są bardzo pomocni i mili, o wiele bardziej niż w innych sklepach wędkarskich.
Lucjan