Autor Wątek: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie  (Przeczytany 21555 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #105 dnia: 06.01.2020, 13:37 »
Pod karpia, amura.

Bombay

  • Gość
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #106 dnia: 06.01.2020, 13:51 »
Też tak myślałem. Zaraz rozpoczynam sezon na klenia i przygotwuje ziarno kukurydzę groch łubin i murzynek do słoików myślałem ze trygrysek też się .

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #107 dnia: 06.01.2020, 14:13 »
Jakbyś zmielił orzecha po ugotowaniu na grubsza frakcje to pewnie będzie ok, w całości ziarno jest za twarde.

Offline Rolzey

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #108 dnia: 19.02.2020, 13:47 »
Witam, również jestem zainteresowany kupnem 5kg orzecha na ten sezon po przeczytaniu wiem jak go przygotować. Tylko mam inne pytanie jakiego orzecha wybrać, na allegro są dwa "rozmiary" standard i XL ? Który brać?
Pozdrawiam

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #109 dnia: 19.02.2020, 14:06 »
Ciekawe na ilu łowiskach po tym sezonie zakaża używania tigerów.
Obserwując neta na niektórych akwenach pewnie z miesiąc rybki się wyłacza po zasianiu...
Maciek

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #110 dnia: 19.02.2020, 14:09 »
Czemu? Pytanie laika, serio, nigdy na nie nie łowiłem.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #111 dnia: 19.02.2020, 15:26 »
Witam, również jestem zainteresowany kupnem 5kg orzecha na ten sezon po przeczytaniu wiem jak go przygotować. Tylko mam inne pytanie jakiego orzecha wybrać, na allegro są dwa "rozmiary" standard i XL ? Który brać?
Pozdrawiam
Kup w Carponline mają dobrego orzechaz bierz "możesz".

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #112 dnia: 19.02.2020, 16:16 »
Czemu? Pytanie laika, serio, nigdy na nie nie łowiłem.
Ile ludzi tyle teorii, gdyby faktycznie orzechy tak zapychały ryby to by ludzie nie sypali ich po 50 kg na zawodach. Zresztą moje ryby bardzo szybko opróżniają się orzechem więc według mnie wniosek jest prosty.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #113 dnia: 19.02.2020, 16:28 »
Czemu? Pytanie laika, serio, nigdy na nie nie łowiłem.
Ile ludzi tyle teorii, gdyby faktycznie orzechy tak zapychały ryby to by ludzie nie sypali ich po 50 kg na zawodach. Zresztą moje ryby bardzo szybko opróżniają się orzechem więc według mnie wniosek jest prosty.

Polecam rozmowy z hodowcami , z ichtiologami na temat żywienia karpiowatych ziarnami.
Najprościej dlaczego nie karmi się karpia hodowanego całą kukurydzą surową tylko przełamaną .
Ziarna tigerą mają te same właściwości co całe surowe kuku.

Ha... wracając do zawodów - polecam wyprawę na wodę po zawodach... i zrobienia rolki po takim sianiu to piramida szczęścia.

Cześć poważnych nazwisk karpiowych odpuszcza np. W tym roku uroczysko z powodu zawodów. Po sianiu nawet dwa tygodnie tam jest nędza z braniami...
Z tąd ruchy na łowiskach z zakazem siania orzechem i swoim ziarnem.

Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #114 dnia: 19.02.2020, 21:33 »
Spoko, ja tam się opieram na moich wynikach oraz przemyśleniach. A co do poważnych nazwisk jeżdżących na uroczysko to chyba jacyś kompletni desperaci albo tacy którzy muszą narobić fotek na cały sezon 🤣



Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #115 dnia: 19.02.2020, 21:58 »
Spoko, ja tam się opieram na moich wynikach oraz przemyśleniach. A co do poważnych nazwisk jeżdżących na uroczysko to chyba jacyś kompletni desperaci albo tacy którzy muszą narobić fotek na cały sezon 🤣

Jak wiesz ślask w karpiowaniu jest mocny. I jeżdrzą chłopaki na uroczysko by pociągnąć ryby.

Sam pisałeś o zawodach i przytoczyłem rzecz która ma miejsce na konkretnej wodzie.

Daleki jestę od gloryfikacji i uznania kto ma większę jaja.
Ale ciągle podkreślasz wyższośc czegoś nad czymś.
Wiesz szanuje ludzi i daleki jeste od osądów ale jak dla nie dorabienie sobie czegoś to dlamnie jest małe.
Pozatym skąd wiesz kto gdzie łowi ryby...
Może łowiący ma w dupie gdzie ją łowi albo co ważniejsze nie pisze że lowi w wodach pzw bo mu szkoda miejscówek.
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #116 dnia: 20.02.2020, 06:17 »
Nie wywyższam się łowiąc na PZW. Tylko poddaje pod wątpliwość przyjemność łowienia na tego typu wannach. Komercja spoko jak ktoś lubi i go stać, ale kurde jest tyle innych ciekawych wód tego typu...Chyba lepiej pojechać trochę dalej na jakąś ciekawsza wodę gdzie wypracowana ryba będzie bardziej cieszyc. Ale to temat o orzechach więc starczy tego zaśmiecania.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #117 dnia: 20.02.2020, 07:19 »
Nie wywyższam się łowiąc na PZW. Tylko poddaje pod wątpliwość przyjemność łowienia na tego typu wannach. Komercja spoko jak ktoś lubi i go stać, ale kurde jest tyle innych ciekawych wód tego typu...Chyba lepiej pojechać trochę dalej na jakąś ciekawsza wodę gdzie wypracowana ryba będzie bardziej cieszyc. Ale to temat o orzechach więc starczy tego zaśmiecania.

Mieszkając na południu zakres działania na wodach otwartych nie jest tak dostępny jak w polsce centralnej lub północnej.
Traktując zbiorniki komercyjne ... -  to jak odnosisz się do wód gosławice , tuszynek , smolno , miłoszewskie , dobro klasztoren , jarosławki , szachty , borowy staw , wygonin , nakielka , eko farma żelechów... i  wszelkiego rodzaju żwirownie na licencji pzw  , etc....
Wszystkie te zbiorniki są kultowe w karpiarstwie w pl , i jak doskonale wiesz prowadzona jest na nich gospodarka hodowlana. Mimo pięknych klimatów przyrodniczych zarybia się je rybami i ułatwia się komunikację , infrastrukturę pod wędkarzy. Obecnie w pl jest moda na wędkowanie - ludzie mają kasę płacą i wymagaja... Dla jednych nie jest przygodą aby siąść tydzień nad woda i zrobić jedną rolkę- dla innych jest ale i ci poddają się w wyniku wyzwania. Obecna gospodarka pzw - kieruje wędkarstwo karpiowe w kierunku nie rekreacji a uganianiem się za ginozałrem... bo tak większość karpiarzy traktuje bardzo duże ryby z pzw. Nikt poważny nie pisze ci gdzie łowi bo ostatnie ostoje dużych ryb to rarytasy.
Też trzeba rozważyć licencje pzw - bo na takowych również łowisz. Łowiska specjalne pod patronatem pzw - jak traktujesz jako wannny - czy w twojej ocenie godną wodę...
Widzisz i tak można się przepychać na argumenty... ale po co . Moim zdaniem piękno wędkarstwa to dla każdego coś innego - szanuję wybory i moim zdaniem nikomu nic do tego gdzie ktoś łowi i co łowi , najważniejsze aby czerpał z tego przyjemność .
Pozdrawiam :beer:.
Maciek

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #118 dnia: 20.02.2020, 07:40 »
Mjmaciek gdzie konkretnie mieszkasz na poludniu?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Orzechy tygrysie, sprawdzone sposoby na przygotowanie
« Odpowiedź #119 dnia: 20.02.2020, 13:29 »
30 km od granicy ze słowacją.
Maciek