TECHNIKI WĘDKARSKIE > Sposób na...

Sposób na dużą wzdręgę

(1/7) > >>

flowgrid:
Dziś dowiedziałem się, że na stawie na którym łowię są duże wzdręgi (ok. 25 - 30 cm), ale ciężko je złowić. Łowiąc karasie na tym stawie jakiś czas temu jako przyłów złowiłem dwie wzdręgi ale o wiele mniejsze. Udało się je złowić na czerwonego robaka na spławik. Przynętę ryba wzięła z dna zbiornika. Jako zanęta byłą wykorzystana zwykła zanęta spożywcza z kukurydzą. Jakim sposobem Waszym zdaniem można spróbować złowić dużą wzdręgę? Co można wykorzystać jako zanętę i przynętę? Łowić w toni czy tak, aby przynęta leżała na dni zbiornika wodnego?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Kozi:
Groch jako przynęta i zanęta.

ŁYSY0312:
Nigdy nie złapałem wzdręgi na groch. Natomiast największe padły na.... spinning  :D
Jeśli chodzi o spławik to najlepiej sprawdziło mi się pół rosówki "zawieszone" 30-40 cm od spławika i rzucone blisko grążeli.

robson:
Z toni, delikatny zestaw. Czerwony robak (albo tylko kawałek), ciasto, kukurydza, pęczak, chleb. Trzeba zmieniać i sprawdzać co akurat danego dnia podpasuje. Bywa, że ciasto jest atakowane wściekle przy każdym rzucie, a kukurydzę ignorują. Następnego dnia odwrotnie ;) Najlepsze wyniki miałem przy zatopionych drzewach, albo zaraz za granicą trzcin. Selekcja bywa problemem - dużą przynętę też drobnica atakuje i trzeba kombinować z gruntem, szybkością opadu no i oczywiście miejscem umieszczenia zestawu. Na przykład możesz rzucić metr czy dwa od pola nęcenia - często tam właśnie są grubsze sztuki.

flowgrid:
Może komuś się przyda w przyszłości co by nie szukał trochę o łowieniu wzdręg na spławik...

//www.youtube.com/watch?v=v4DrMYGSOgk
//www.youtube.com/watch?v=6XKPlS3LViI
//www.youtube.com/watch?v=75TQR9Imzj4

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej