Autor Wątek: Łowisko specjalne Halinów  (Przeczytany 6970 razy)

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Łowisko specjalne Halinów
« dnia: 25.09.2019, 14:08 »
Jeżeli dobrze szukałem to nie ma jeszcze osobnego wątku, chociaż samo łowisko przewijało się w różnych dyskusjach.

Zlokalizowane jest w gm. Halinów, powiat miński, posiada powierzchnię 4,3 ha. Ustytuowane jest na nim około 50 pomostów każde ze stanowisk jest numerowane, ale nie ma rezerwacji, są natomiast częste zawody o których info można znaleźć na FB łowiska.
Mamy możliwość łapania z cyplów, brzegi są płaskie. Jeżeli chodzi o dno to praktycznie jest równomierne, o głębokości od 70cm do 1m-1.5m.
Cennik: dni powszednie 20/25 PLN, weekend 30/35 PLN ( są zniżki dla członków PZW). Opiekunem łowiska Ośrodek Zarybieniowy OM PZW w Halinowie.

Co do odczuć indywidualnych to odwiedzałem je kilkakrotnie w tym i zeszłym roku. Łowiłem tam głównie na metodę ( klasyka też testowałem, wg mnie słabiej, ale też działa), widuje się też spławikowców, czy tyczkarzy.
Przeważa karp, chociaż zdarzają się karasie, liny (u mnie), z filmów w necie widać, że jest szansa też np. na amura.
Jeżeli chodzi o wyniki to nigdy nie narzekałem kilka/kilkanascie sztuk zawsze wpadało, głównie z przedziału 1-4 kg.

Ostatni wypad 2 tygodnie temu to 20+szt w rozmiarze 1-3 plus kilka spinek na ok. 7h wędkowania.

Mimo, że to wanna, to nawet je lubię ( no może nie w weekend, bo ludzi dużo i ciasno).
Ciekaw jestem Waszych doświadczeń, opinii w tym temacie....
Pozdrawiam,

Tomek

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #1 dnia: 07.10.2019, 12:09 »
Wczoraj nie mogłem pomimo lekkiej niedyspozycji wysiedzieć w domu, więc ubrany solidniej niż trzeba udałem się nad wodę.
Ludzi jak na weekend mało, zapewne zimny wiatr miał tu znaczenie...
3,5h dało 6 sztuk- pięć karpi 1-3 kg i jednego "baby" amura :P
Działała tylko pikantna kiełbasa zarówno jako przynęta jaki zanęta. Za tydzien zakończenie sezonu, więc dla mnie to był ostatni wypad w tym roku do Halinowa.

Teraz pierwszym wyborem będzie "Okoń" ;)
Pozdrawiam,

Tomek

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #2 dnia: 07.04.2020, 18:42 »
Ostatnie zarybienia, nie umiem tylko poprawić, żeby post lepiej wyglądał. Ale mam mieszane uczucia jak widzę ten film :(



https://www.facebook.com/161173517849217/videos/1088422244849878/
https://www.facebook.com/161173517849217/photos/pcb.571474836819081/571473940152504/

"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #4 dnia: 19.05.2020, 13:36 »
Jutro chce się wybrać na Halinów by sobie odpocząć. Mam nadzieję na niską frekwencję nad wodą. Chciałbym amurka złowić bo brakuje mi tego gatunku w tym roku. Podzieli się ktoś radą w którym miejscach się na niego zasadzać? Przy okazji fajnie jakby linek na takiej miejscówce był. Myślałem o tym cyplu od strony głębszej wody. Na amura typowo na słodkie miksy i przynęty łowić czy nie tam reguły?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Dawid1987

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #5 dnia: 19.05.2020, 13:41 »
Byłem kilka razy to z tego miejsca wyciągali amury

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #6 dnia: 02.06.2020, 15:36 »
Gdyby ktos szukał aktualnej informacji, to byłem na łowisku w ostatnią niedzielę.
Przyjechałem ok. 7-ej, już ok.3/4 miejsc zajęta. Niestety sporo "wędkarzy", którzy raczej są nastawieni na zabawę w plenerze
typu grill, głosne rozmowy, oglądanie filmików na YT na tyle na ile głosnik w telefonie pozwala...

O rybach natomiast... brań na metodę sporo- w ciągu 4 godzin ok. 20szt, większosc karpie, ale było też kilka linków i karasi.
Większość to zarybieniówka z tego roku w rozmiarze handlowym. Mój największy to 3 kg, ale sąsiad wyciągnął 8 kg.
Jak na mój gust fajniej byłoby używać pickera niż feedera, ale połowić można.
Niestety w weekend klimat nie dla mnie...

W tym roku moim nr 1 z około warszawskich komercji jest zdecydowanie Rusiec....
Pozdrawiam,

Tomek

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #7 dnia: 02.06.2020, 16:32 »
Korzystam ze zdjęcia kolegi. Łowisko jest dość małe z tego powodu ryba jest praktycznie wszędzie chodź lepsze efekty doświadczyłem na tej głębszej stronie co zaznaczyłem na fotce.
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #8 dnia: 02.06.2020, 16:38 »
Zwykle też tam właśnie siadam, ale jak jestem o 6-ej ;)
i zgadzam się, że tam trafiałem większe sztuki...
Pozdrawiam,

Tomek

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #9 dnia: 09.06.2020, 14:56 »
od jakiegoś czasu czytuję to forum i ponieważ sporo się dowiedziałem i skorzystałem (efektywność wzrosła...) postanowiłem zalogować się i zacząć się także "dzielić"

byłem w Halinowie 2 razy, wrażenia generalnie mocno powtarzalne:

- przy łowieniu na metodę nie działały słodycze, działały wszelkiej maści kiełbasy/krille etc., rozmiar/pop-up/wafter etc. bez większego znaczenia
- pierwsze branie jeszcze przed rozłożeniem drugiej wędki
- w sumie były momenty że nie było sensu kłaść na stojak drugiej wędki...
- głównie karp (nic wielkiego nie trafiłem, takie 2-3-4 kg sztuki) i lin
- na pewno jest amur: widziałem kilka wyjętych sztuk
- brania zarówno 2-3 m od brzegu jak i 20m, mam wrażenie że ryb jest sporo
- w moim odczuciu obserwując innych wędkarzy wybór miejsca/stanowiska (nie ma oznaczeń/numeracji) nie ma większego znaczenia
- u "ciężkich" karpiarzy z PVA i sporymi kulkami zero brań przez wiele godzin - u "metodystów" i spławikowców ciężko wrócić stamtąd o kiju...

dla mnie dobre miejsce na odreagowanie jeśli ktoś był bez efektów na łowisku Okoń czy Piorunów... (napiszę wrażenia w stosownych wątkach)

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #10 dnia: 09.06.2020, 20:30 »
Dzięki za info. W piątek wybieram się wcześnie na Halinów może coś się złapie.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #11 dnia: 09.06.2020, 20:37 »
Dzięki za info. W piątek wybieram się wcześnie na Halinów może coś się złapie.

Na metodę i dobry miks na mączkach albo czysty pellet skretting/ coppens nie ma opcji że bez ryby:)
Jak dla mnie za dużo karpia wielkości kroczka przestawiłem się na inne łowisko, gdzie wreszcie nigdy nie wiem co się trafi a na Halinowie karp, karp karp i co pewien czas lin. Amura w tym roku nie udało mi sie złowić. I brały na wszystko. Cały mój arsenał miał min, 1 branie.
Nie wiem jak teraz, ale jak na środek tygodnia sporo ludzi tam wita co na jesieni zeszłego roku nie miało aż tak miejsca.
Ale dla treningu polecam łowisko.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Badzar

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #12 dnia: 09.06.2020, 20:53 »
Ciężko wrócić tam o kiju byłem w przeciągu 2 tyg 3 razy. Za każdym razem powyżej 30 karpi, trafiają się pojedyńcze liny, jazie i karasie. Niestety ciężko o większą rybę. W trakcie trzech wypadów sprawdzał mi się tylko żółty kolor. Fajne miejsce do odreagowania szkoda tylko, że tak oblegane w weekend.
Pozdrawiam
Michał

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #13 dnia: 12.06.2020, 15:21 »
Na początek chciałem podziękować kolegom za rady w tym wątku.

Właśnie wróciłem znad wody. Przyjechałem o godzinie 6:50 i było już całkiem sporo ludzi. Dla kogoś kto nie lubi wielkiego tłoku się nie spodoba, ale mi to nie przeszkadza, było spokojnie gdzie wybrać miejsce. Stanąłem na wschodniej części zbiornika przy północno wschodnim rogu i zarzucałem naprzeciwko grobli.

Zauważyłem, że ryby spławiają się w środku zbiornika i rzucałem dosyć daleko, co było dobrym posunięciem bo spławikowcy raczej nie łowili nic.

Na talerz powędrowały
- MMM Dark (zawsze mi się sprawdza na komercji)
- SB Spicy Meaty mix (też jest ok)

Jeśli chodzi o przystawkę to z MMM wędrowały Spicy Sausage (parę ryb) kukurydza Czosnek Cukk (bez brań) i pellet, który mi zalegał czyli Cheese Garlic. O dziwo, na tą przynętę złowiłem najwięcej ryb.

Z Spicy Meaty Mix próbowałem wyselekcjonować większe ryby i przetestować zakupiony do karpiowana Pop-up Starbaits Hot demon 14 z dipem. Capi nieźle, inaczej niż Spicy Sausage.

Wnioski
- zgodnie z radami, postawiłem na śmierdziuchy i opłacało się
- dalsze rzuty małymi podajnikami (do 25gr) bo przy 40 gr już zapadało się w mule
- złowiłem z 10 karpi od 1 do 3kg plus dwa liny. Miałem około 5-6 spinek, także gdybym wszystko wyholował, może i bym miał z 16 na koncie. Ryby w bardzo dobrej kondycji, 2kg karpik tańcował jakby ważył dwa razy tyle. Do tego dwa liny, jeden z nich zapchał gębę 14mm Hot Demonem :) Nie ma to jak selekcja :P
- 14mm kulka robiła jednak jako taką selekcje. Ryby były zdecydowanie większe niż na małe 8mm pellety.
- Ciężkie zestawy karpiowe raczej nie łowiły, pisków brak. Pojedyńcze karpie na spławik u innych, bez szału. Także, metoda ze śmierdzielem króluje.

Nie były to kolosy, ale przyznać szczerze, że się wyłowiłem. Na pewno zawitam jeszcze raz i jak ktoś chcę połowić na metodę i znajdzie dobre miejsce, to się nie będzie nudził.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Łowisko specjalne Halinów
« Odpowiedź #14 dnia: 18.06.2020, 17:08 »
Halinów, moim zdaniem, potwierdza że sporo w wędkarstwie to kwestia szczęścia lub przypadku - myślę, że jednak więcej niż sprzętu i umiejętności/taktyki.
Ostatni krótki pobyt (>2h i ucieczka przed burzą) to ładny 7kg karp złapany przez ojca po kilku min od rozłożenia sprzętu (stary teleskop o bliżej nieokreślonych parametrach), bez gruntowania dna (czyli na oko...), 3-4m od brzegu na czerwonego robaka, spławik.
Jak zwykle na tym łowisku kilka innych karpii 1-2kg w tym jeden na spławik i kukurydzę oraz liny. Nowością był okoń.
Na metodzie tym razem śmierdziuchy (także wafters) nie dawały efektu. Po zmianie na ananasa liczne brania.