Autor Wątek: Mini prezentacja sztycy Delphin Atoma Handle 260 cm  (Przeczytany 4495 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mini prezentacja sztycy Delphin Atoma Handle 260 cm
« Odpowiedź #15 dnia: 14.11.2020, 12:51 »
Patrzyłem i na razie nie ma.
Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mini prezentacja sztycy Delphin Atoma Handle 260 cm
« Odpowiedź #16 dnia: 14.11.2020, 13:35 »
To musieli sprzedać bo ostatnio mieli ją fizycznie na sklepie
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mini prezentacja sztycy Delphin Atoma Handle 260 cm
« Odpowiedź #17 dnia: 14.11.2020, 16:55 »
To ja kupiłem chyba ostatnią 4 m, Michał ostatnią 3,2 m a Patryk ostatnią 2,6 m, bo w Carpmixie nie ma żadnej długości Atoma :P
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Badzar

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mini prezentacja sztycy Delphin Atoma Handle 260 cm
« Odpowiedź #18 dnia: 14.11.2020, 17:11 »
Powiem wam, że jestem pozytywnie zaskoczony. Sztyca dzisiaj miała mały teścik. Największy misiek 8,2kg bez problemów.
Pozdrawiam
Michał

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mini prezentacja sztycy Delphin Atoma Handle 260 cm
« Odpowiedź #19 dnia: 03.08.2022, 13:08 »
Łyżka dziegciu do wątku. Sztyca wytrzymała rok, czy to dużo czy mało, nie mnie oceniać, w ub roku wypadów było sporo w tym mniej. Co znaczy wytrzymała? Otóż zakończyła żywot niespodziewanie łamiąc się w 2/3 dł ostatniego (najcieńszego) elementu (wożona w pokrowcu, nie rzucana z impetem na ziemię, nie rozdeptana wcześniej), misiek ok 4kg był wyjęty, nad matą chciałem odpiąć z szybkozłączki by rybę zmierzyć i z samego kosza podbieraka wypuścić, lewą ręką chwyciłem właśnie w okolicach 2/3 składu by drugą ręką rozpiąć szybkozłączkę, misiek się "fiknął" i nastąpiło TRACH. >:O wędkowanie dokończyłem mocniejszą nasadową, ale wg mnie nie było na tyle duże przeciążenie, a ugięcia w zasadzie nie było by do takiej akcji doszło.
Próbowałem reanimować ucinając te 30cm i wklejając łączkę z gwintem na poxilinę, ale ta się nie nadaje, wkleiłem, poprawiłem po wierzchu oplotem z plecionki i kleju epoksydowego, ale łączenie nie wytrzymało jednego wędkowania, tyleja gwintowana wypadła, może inny rodzaj kleju trzeba by zastosować by to wkleić na stałe, nie wiem, zamówiłem kolejną teleskopową dziś ma przyjść, tym razem z flagmana jak nasadowa, zobaczymy co to za towar, nasadowa daje radę pod rybami do 10kg.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mini prezentacja sztycy Delphin Atoma Handle 260 cm
« Odpowiedź #20 dnia: 05.08.2022, 18:56 »
Moja Atome 4 m nawet roku nie wytrzymała. Przegiąłem przy wyciąganiu ryby nad skarpą, bo nie chciałem jej ciągnąć po żwirowatej skarpie. Pęknięcia były wzdłuż, więc w miarę zgrabnie udało się ja naprawić, smarując pęknięcia klejem dwuskładnikowym, następnie oplot z plecionki na uszkodzonym odcinku i znowu całość klejem, na koniec wygładzonym nad zapalniczką.


Poxillina albo poxipol się do takich napraw nie nadaje. Najlepszy jest Distal albo inny dwuskładnikowy np. Dragona.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Mini prezentacja sztycy Delphin Atoma Handle 260 cm
« Odpowiedź #21 dnia: 06.08.2022, 00:45 »
Mam ją w długościach - 3,2 m i 4 metry i sobie chwalę. Jak na taką cenę to rewelacja.