Autor Wątek: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?  (Przeczytany 11643 razy)

Offline sherod

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #30 dnia: 05.11.2021, 06:53 »
Ja ci polecę nie drogą szlifierke Bosch GSW 750 s. Mam dwie 4 lata i tylko szczotki wymieniłem. Jest poręczna i ma regulacje obrotów . Z innych tańszych narzędzi to tak naprawdę loteria swego czasu kupiłem parę narzędzi z juli i o dziwo wkrętaka najtańsza szary mec ma już parę lat głównie leży w skrzynce ale o dziwo bateria trzyma i jeszcze działa a oszczedzana nie była.
Ogólnie mama mi powtarzała zawsze że na tanie nas nie stać, bo kupisz dwa razy zazwyczaj się sprawdza :D

Racja, z drugiej jednak strony, hmm... w pracy korzystam z elektronarzędzi, nie są katowane, ale korzystam, wkrętarka boscha - 2 razy już padła (najdroższy model, z udarem), teraz posiadamy DeWalt - jest ok, ale z drugiej strony, brat posiada w domu DeWalt, pracuje w trudnych warunkach (gospodarstwo), po roku użytkowania występuje kilka problemów - nie z baterią, lecz z narzędziem, serwis tak jak ktoś wyżej pisał - słaby. Posiadamy różne sprzęty z milwaukee - fajnie się spisują - klucze udarowe, tawotnice elektryczne.

W domu nie bedę korzystał z tych elektronarzędzi cały czas - tak jak ktoś wyżej pisał, nie są często potrzebne, no ale kurde, żona każe obrazek powiesić a tutaj dupa - nie ma czym dziury wywiercić :P
Myślę, że Parkside Performance wygląda tutaj najlepiej - pewnie za komplet Wiertarko-wkrętarka + aku 4Ah + szybka ładowarka zmieszcze się w 800zł, nastepnie bedę dokupował sprzęta wedle potrzeby :)

Mając 3-letnią gwarancję i zakładając, że sprzet wytrzyma 3 lata i 1 miesiąc :) to i tak chyba się bardziej opłaca niż dawać 1k za samą wkrętarke Makity...
Pozdrawiam.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 514
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #31 dnia: 05.11.2021, 07:35 »
Z dostępnością wszystkiego będzie teraz problem, bo świat się lekko posypał...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #32 dnia: 05.11.2021, 07:55 »
Cholera, u mnie deWalt w wersji lepszej z dwiema bateriami 4 0Ah to niedawno 159 funtów. Czyli coś około 800 zeta. Teraz oferta jest poprawiona i za 179 funtów są dwie baterie 5 0Ah:
https://www.screwfix.com/p/dewalt-dcd778p2t-sfgb-18v-5-0ah-li-ion-xr-brushless-cordless-combi-drill/906kv

CO do opinii o Festool. Mam kilka rzeczy od nich, jak piłę tarczową do listw prowadzących. Mam ją z 12 lat i ciągle działa jak marzenie. To jedna z najlepszych pił na rynku. Dla kogoś pracujących sporo z takimi narzędziami to doskonały wybór, bo to co trzeba robić to zmieniać tylko tarczę co pewien czas. A jakość cięcia i dokładność jest maksymalna, samo cięcie proste, o wiele lepsze niż w zwykłej tarczówce. Więc tutaj dać więcej kasy to tak naprawdę oszczędność :)

W UK wielu budowlańców korzysta z Milwaukee, to firma obok Festoola oferująca najwyższą jakość, i profesjonaliści wybierają właśnie to. Ja mam deWalty, od wkrętarek, multitooli po wyżynarkę czy radio, i z tego powodu przywiązany jestem do tej firmy, bo to te same baterie i ładowarki. Ogólnie jednak najwyższa jakość to sprzęt robiony nie w Chinach, dlatego Milwaukee (USA) czy Festool (Niemcy) są takie dobre. Makita poleciała na pysk, to już nie jest żadna Japonia. Zraziłem się do tej filmy, deWalt jakoś też nie powala.

Dla majsterkowicza w domu na pewno wystarczy sprzęt z Lidla, to dobra jakość jak na ten przedział cenowy, nie trzeba też dwóch baterii, jedna w zupełności wystarczy. Dawniej baterie miały 1.5 lub 2 ah. Co innego jak się pracuje, wtedy trzeba mieć coś co starcza na długo. Na przykład szlifierki kątowe sa mocnymi narzędziami i trudno je zajechać, i tu nie trzeba 'kosmosów', ale rzeczy jak wkrętarka czy wiertarka to coś innego. Tu należy zapłacić więcej. Niestety Lidl to okresowe występowanie narzędzi, i może być to problemem. Bo nie wiadomo kiedy co wrzucą.
Lucjan

Offline sherod

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #33 dnia: 05.11.2021, 09:55 »
Zatem pozostało mi na ten moment szukać na olx nowych zakupionych w Lidlu.

Rozumiem, że jeśli na przykład towar został zakupiony w jednym sklepie Lidla lub przez internet (lidl.pl), na gwarancje mogę podejść w każdym sklepie?
Pozdrawiam.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #34 dnia: 05.11.2021, 10:36 »
Lidl ma sprzedaż wysyłkową, która dobrze działa. Sporo sprzętu jest od ręki.
Ogólnie zrobił się niezły temat:)

Szlifierki, małe i duże... Przepracowałem nimi dziesiątki tysięcy godzin i dziesiątki sprzętów zakatowałem.
W zakładzie jest parę tysięcy szlifierek:) i mam spore rozeznanie co się sprawdza a co nie:) i tu używa się topowych modeli:)
Używamy : De Walt i Hikoki
Hikoki czyli Hitachi, to mega wytrzymałe i bardzo ergonomiczne sprzęty. Da się pracować jedną ręką moc 1200W.
DeWalt model D28135 mam już długo i na razie tylko wymieniłem szczotki.
Bosch nie wytrzymał dwóch dni.
Milwaukee mam dużą szlifierę już z 8 lat i jest nie do zajechania.
Pracowałem też Metabo, ale to delikatny sprzęt i nie polecam. Jednego dnia zamęczyłem 3 duże szlifierki.
Pracowałem też szlifierkami Hilti i tu małe szlifiereczki to zabawki, za to duże to można by na nich jezdzić.
Szlifierki proste to tylko Hikoki, lub pneumatyczny Archimedes.
Marcin

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #35 dnia: 05.11.2021, 10:37 »
Zatem pozostało mi na ten moment szukać na olx nowych zakupionych w Lidlu.

Rozumiem, że jeśli na przykład towar został zakupiony w jednym sklepie Lidla lub przez internet (lidl.pl), na gwarancje mogę podejść w każdym sklepie?

Zamawiaj w sklepie online, a ewentualne reklamacje t każdym sklepie stacjonarnym, lub odsyłasz.
Marcin

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #36 dnia: 05.11.2021, 11:03 »
Lidl ma sprzedaż wysyłkową, która dobrze działa. Sporo sprzętu jest od ręki.
Ogólnie zrobił się niezły temat:)

Szlifierki, małe i duże... Przepracowałem nimi dziesiątki tysięcy godzin i dziesiątki sprzętów zakatowałem.
W zakładzie jest parę tysięcy szlifierek:) i mam spore rozeznanie co się sprawdza a co nie:) i tu używa się topowych modeli:)
Używamy : De Walt i Hikoki
Hikoki czyli Hitachi, to mega wytrzymałe i bardzo ergonomiczne sprzęty. Da się pracować jedną ręką moc 1200W.
DeWalt model D28135 mam już długo i na razie tylko wymieniłem szczotki.
Bosch nie wytrzymał dwóch dni.
Milwaukee mam dużą szlifierę już z 8 lat i jest nie do zajechania.
Pracowałem też Metabo, ale to delikatny sprzęt i nie polecam. Jednego dnia zamęczyłem 3 duże szlifierki.
Pracowałem też szlifierkami Hilti i tu małe szlifiereczki to zabawki, za to duże to można by na nich jezdzić.
Szlifierki proste to tylko Hikoki, lub pneumatyczny Archimedes.

Odniosę się do tego co napisał Marcin, aczkolwiek nie chodzi mi o polemikę z nim, tylko przedstawienie swojej wersji. Ja elektronarzędzi używam w „budowlance”, więc ewentualne sprzeczne opinie, mogą wynikać z różnych warunków pracy.

Mam szlifierkę Hitachi dużą, na tarcze 230, sprzęt 2007r, jeszcze made in Japan. Nie do zajechania, a zdarzało się, że dostała w kość niesamowicie.
Obecnie Hitachi nie polecę nikomu, made in China, szlifierki mniejsze, wkrętarki, młotowiertarki- lipa straszna, ledwo to dociąga do końca gwarancji.
Bosch- mam dużo elektronarzędzi od nich (niebieskie), szlifierki ogólnie dość słabe, raczej do niezbyt ciężkiej eksploatacji, młotowiertarki nad wyraz żywotne, wkrętarki uważam, że bardziej udane są te mniejsze. Z Boscha mam dobre sklepy i serwisy w okolicy, do tego niemal wszystkie części zamienne, w całkiem przystępnych cenach.
Metabo, nie wiem jak obecnie, ale szlifierki na tarcze 125 1400W mam od 2009r i nadal mają sprawność i moc większą niż niejedna duża maszyna. Dla mnie nie do zajechania. Duże szlifierki Metabo- faktycznie popelina, szybki zgon. Mam też 2 ręczne wiertarki z mechanicznym udarem i płynną regulacją obrotów, używane były głównie do prac w metalu, nadal działają bez problemów, aczkolwiek używam ich obecnie niewiele.

Parkside miałem największą mlotowiertarkę, na SDS Max, padła po 3-4 dniach na budowie, przy kuciu, wiercenie wiertłami typu 30-40mm wyjątkowo jej nie szło. Na plus na pewno bez problemu zwrot do sklepu i pieniądze do ręki po okazaniu paragonu.
Czesiek

Offline Lukasik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #37 dnia: 28.04.2022, 14:01 »
Kupiłem ostatnio młotowiertarkę jakoś za 300 złotych, do tego kompletny zestaw wierteł, dodatkowo około 50 złotych. Taki zestaw jest jak najbardziej wystarczający w przypadku osoby robiącej drobne remonty jak i większe prace, nawet i te remonty na zarobku. Zarówno młotowiertarka Parkside i komplet wierteł dawał sobie radę odziwo z żelbetem.

Sprzęt ma swoją główną wagę, chodzi o obudowę, wystarczy niewielkie uderzenie a plastik potrafi się nawet złamać.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #38 dnia: 28.04.2022, 18:13 »
Parkside do prac zarobkowych? Do czego?
Chyba do rozmieszania gotowej gładzi lub farby. To sprzęt tylko i wyłącznie do jednorazowego użytku, ewentualnie dla hobbystycznych zastosowań. Więc nie przesadzajmy.
Komplet wierteł za 50 zł, raczej też tylko do otworów ma kołek, żeby obrazek powiesić, w miękkim materiale.
Nie neguję tańszych elektronarzędzi, nie nakłaniam też nikogo do kupna np Metabo, skoro użyje danego sprzętu raz w miesiącu.
Natomiast pisać, że ten sprzęt nadaje się do pracy zarobkowej, a Parkside i komplet wierteł za 5 dych dają radę z żelbetem, to… sorry.. po prostu nie. Za długo w tym siedzę ;)
Czesiek

Offline dronek20

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #39 dnia: 17.08.2022, 15:11 »
Ja przyznam szczerze, że  mam Nupower Evolution, ale NIGDY WIĘCEJ...... naprawdę nie polecam, tyle, ile ja się przy tym namęczyłem, serwis to już mnie znał po imieniu. Za te pieniądze nigdy więcej. Polecacie coś teraz bardziej nowoczesnego?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #40 dnia: 18.08.2022, 19:54 »
Z tą nowoczesnością to nie jest już tak różowo. Kiedyś zwykła Celma działała latami, nie mówiąc już o Boschu, który dzisiaj, zwłaszcza zielona seria zszedł na psy. Za takie pieniądza jak Nupower Evolution to trudno kupić coś nawet do doraźnego zastosowania. Alternatywą do takich zastosowań może być Parkside.
I też nie każde narzędzie potrzebujemy równie mocne i różnie trwałe. Mówię o wykorzystaniu amatorskim. Ale tu też trzeba podejść rozsądnie.
Kiedyś potrzebowałem opalić farbę z jednego okna. Kupiłem więc najtańszą opalarkę w markecie. Po opaleniu jednego skrzydła się spaliła. Pojechałem do marketu i w ramach gwarancji wymieniłem na nową. Znowu trochę opalania i to samo. Pojechałem do marketu a tu mi mówią, że musi jechać do oceny i reklamacja zostanie rozpatrzona po 2 tygodniach. Pożyczyłem więc Bosha od teścia i dokończyłem prace. Opalarka po 2 tygodniach przyszła nowa i służy mi do dzisiaj... do rozpalania grila, bo takie było widać jej przeznaczenie.
Myślę, że firmę/jakość trzeba wybrać w zależności od częstotliwości/intensywności użytkowania.
Dla mnie najważniejsza jest wiertarka. Mam więc mniejszą Matebo i większą Makitę 1000W, ale z betonem sobie słabo radzi i wtedy biorę młotowiertarkę TOYA, kupioną kiedyś za grosze, która z wiertłem SDS poradzi sobie z każdym betonem. Oczywiście na krótką metę, w cegle nią nie wiercę, bo mi cegły pękają a przy kuciu dłuto obraca się wokół osi, więc trzeba je co chwile korygować. Ale do domowych prac wystarcza.
Ze Skilla mam wyrzynarkę używaną bardzo sporadycznie i szlifierkę taśmową, która dokończyła swojego żywota ale trochę popracowała. Szlifierka kątowa Black&Decker wciąż działa i też trochę posłużyła.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #41 dnia: 08.03.2024, 16:11 »
Jeśli chodzi o sprzęt z Lidla, to kiedyś wyczytałem, ze jest robiony przez Bosha, ale nie mogę teraz znaleźć źródła.

Zielona seria to odpowiednik najtańszego Bosha, a Performance to odpowiednik średniej półki. Mam z tego wkrętarkę, piłę tarczową, szlifierkę, 2 halogeny, nożyce do żywopłotu, opalarkę, kompresor, kosiarkę do trawy akumulatorową, odkurzacz i ze wszystkiego jestem zadowolony. Część rzeczy w trakcie wykańczania domu i robienia ogrodu była używana dość intensywnie ale podołała.

Ja polecam Lidla:)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline krzysssiooo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #42 dnia: 08.03.2024, 16:37 »
Ja od siebie moge dodać, że sprzęt z Lidla to dla osob które chcą po prostu mieć narzędzie ale niekoniecznie z niego codziennie korzystać :)
przykład z życia lisi ogon, ciąłem starą podłoge deska ok 5cm grubości, parkside 1metr w 10 minut, bosch ten niebieski cala podłoga w 10 minut :)
oba narzędzia akumlatorowe parkside 20v, bosch 18v, po prostu coś za coś.
Osobiście polecam dewalta, aktualnie kompletuje cały sprzęt, jestem w trakcie remontu kapitalnego mieszkania, i dewalt spisuje sie kapitalnie mowa oczywiście o akumulatorowych wersjach, mam też na zasilanie z sieci ale wole osobiście akumulatorowe.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #43 dnia: 08.03.2024, 17:22 »
Dewalta również mogę polecić :thumbup:

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #44 dnia: 08.03.2024, 19:12 »
Ma ktoś jakieś większe doświadczenia z Dedrą? Kupiłem jakiś czas temu wiertarko-wkrętarkę i jestem bardzo zadowolony. Moc dla mnie wystarczająca. Rzadko używam ale, co wezmę to działa, przez rok nie ładowałem baterii. Mam wersję bez udaru, z udarem mam narzędzie na kablu.
Miałem wcześniej jakieś gówno z Toya i mikro gówno z Parkside i co potrzebowałem użyć, to trzeba było ładować baterię.
Ostatnio kupiłem wykrywacz przewodów, rur i profili DEDRA, działa bardzo dobrze i dalmierz laserowy, też ok.
Trochę narzędzi mi się już posypało i trzeba kupić nowe. Myślę pójść właśnie w DERDA.
Warto? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam,
Tomek