Autor Wątek: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...  (Przeczytany 5558 razy)

Offline 102Szymon7

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #15 dnia: 02.01.2022, 19:16 »
A nie jest tak że budowę pomostu trzeba zgłosić i uzyskać zgodę.
Tak jest tylko tak jak napisałem wyżej jedni twierdzą że wystarczy im ustne pozwolenie co kolwiek to oznacza i położą sobie dwie deski na brzegu i uważają to za swój prywatny pomost, i przychodzą z wielką awanturą i straszą kontrolą albo wezwaniem straży rybackiej (najlepsze jest to, że kontrolą straszą najczesciej ci, którzy zabierają z jeziora do domu metrowe węgorze)...

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=20251.0


A co do robienia sobie "miejscówek", nielegalnych pomostów itp., to też trzeba uważać, bo ktoś złośliwy może się poskarżyć (znam taki przypadek).

https://poznan.wody.gov.pl/aktualnosci/1079-niszczenie-badz-uszkadzanie-brzegow-rzek-i-jezior-jest-przestepstwem
https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/orzeczenia-sadow/v-k-180-18-wyrok-sadu-rejonowego-w-gizycku-522717710
Była podobna sytuacja dwóch sąsiadów zrobiło sobie dwa miejsca i ktoś gdzieś zaalarmował bo obcięli kilka gałęzi zi trochę trzciny wycięli żeby mieć swobodne miejsce i zaraz było że niszczą florę nadbrzeżną. Także fakt że wszystkim trzeba uważać

Offline Ladat

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #16 dnia: 02.01.2022, 20:23 »
Niby jeziora są Państwowe ,a nie ma dostępu bo wkoło w prywatne działki letniskowe, dla mnie to jest trochę...Sam kiedyś poszedłem pospacerować i pani mi zwróciła uwagę że to działki prywatne ,i mam się nie szwendać.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #17 dnia: 02.01.2022, 20:34 »
Pani pewnie zapomniała, że musi udostępnić przejście wzdłuż brzegu. Musi wiedzieć, że tak jest ale zgrywa głupią bo ludzie nie wiedzą i ktoś się nabierze.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #18 dnia: 02.01.2022, 21:22 »
Niby jeziora są Państwowe ,a nie ma dostępu bo wkoło w prywatne działki letniskowe, dla mnie to jest trochę...Sam kiedyś poszedłem pospacerować i pani mi zwróciła uwagę że to działki prywatne ,i mam się nie szwendać.
Wystarczy wejść na Geoportal i zobaczyć gdzie sięga dana działka 🙂, zapewne nie będzie to do samej wody. Tak więc jeśli jest płot do samej wody to możesz śmiało nożycami ciąć i wchodzić.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #19 dnia: 02.01.2022, 21:26 »
Geoportal podaje aktualne granice działek? Prędzej urząd gminy i wydział geodezji będzie na bieżąco.

Można się przekonać ile jest warty płot z montażem :)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #20 dnia: 02.01.2022, 21:33 »
Pani pewnie zapomniała, że musi udostępnić przejście wzdłuż brzegu. Musi wiedzieć, że tak jest ale zgrywa głupią bo ludzie nie wiedzą i ktoś się nabierze.

To jest w praktyce fikcja. Nawet jak płot nie sięga samej wody, to już właściciel zadba o to, by było odpowiednie "zakrzaczenie". Na mazurskich jeziorach są całe kilometry brzegów, gdzie po prostu nie ma opcji wejścia.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #21 dnia: 02.01.2022, 21:38 »
Geoportal podaje aktualne granice działek? Prędzej urząd gminy i wydział geodezji będzie na bieżąco.

Można się przekonać ile jest warty płot z montażem :)
Tego nie wiem, ale na tym geoportalu można łatwo sprawdzić. Dopytać dla pewności zawsze można.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #22 dnia: 02.01.2022, 22:26 »
Pani pewnie zapomniała, że musi udostępnić przejście wzdłuż brzegu. Musi wiedzieć, że tak jest ale zgrywa głupią bo ludzie nie wiedzą i ktoś się nabierze.

To jest w praktyce fikcja. Nawet jak płot nie sięga samej wody, to już właściciel zadba o to, by było odpowiednie "zakrzaczenie". Na mazurskich jeziorach są całe kilometry brzegów, gdzie po prostu nie ma opcji wejścia.

Postaw się w sytuacji właściciela. Większość z nas zrobiłaby to samo po kilku incydentach ze spacerowiczami.

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #23 dnia: 02.01.2022, 22:49 »
Większość tak robi, bo to polska i trzeba kogoś wydymać! Ja na przykład ogrodził bym się wzdłuż brzegu rzeby unikać spacerowiczów.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #24 dnia: 02.01.2022, 22:57 »
Dawno temu łowiłem sobie w wakacje na fajnym jeziorku na Mazurach.
Dostęp z brzegu był nie najlepszy, a w okolicy 1 pomost.
Rozwiązaniem okazał się ponton.
Łowiliśmy z niego z kumplem i było super.
;)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 813
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #25 dnia: 02.01.2022, 23:04 »
Pani pewnie zapomniała, że musi udostępnić przejście wzdłuż brzegu. Musi wiedzieć, że tak jest ale zgrywa głupią bo ludzie nie wiedzą i ktoś się nabierze.
Tak się zastanawiam - skoro musi udostępnić przejście wzdłuż brzegu, to czy w takim wypadku można rozłożyć się tam ze sprzętem wędkarskim? Bo tak teoretycznie przyglądnąć się całej sytuacji: Zbiornik wodny, w bezpośrednim sąsiedztwie którego są działki rekreacyjne, jest dzierżawiony przez PZW. Działek za przeproszeniem jak nasrał, a ktoś chce łowić z brzegu. Co wówczas?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #26 dnia: 02.01.2022, 23:09 »
Pani pewnie zapomniała, że musi udostępnić przejście wzdłuż brzegu. Musi wiedzieć, że tak jest ale zgrywa głupią bo ludzie nie wiedzą i ktoś się nabierze.
Tak się zastanawiam - skoro musi udostępnić przejście wzdłuż brzegu, to czy w takim wypadku można rozłożyć się tam ze sprzętem wędkarskim? Bo tak teoretycznie przyglądnąć się całej sytuacji: Zbiornik wodny, w bezpośrednim sąsiedztwie którego są działki rekreacyjne, jest dzierżawiony przez PZW. Działek za przeproszeniem jak nasrał, a ktoś chce łowić z brzegu. Co wówczas?
Jeśli się zmieścisz to jak najbardziej możesz.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #27 dnia: 02.01.2022, 23:35 »
Puściłem wodze wyobraźni i wyobraziłem sobie taki fotel/kosz z podestem plus. O:) Coś, co można zamontować czasowo blisko brzegu niedostępnego z "lądu" i daje się przewieźć jakimś lekkim środkiem pływającym, np. pontonem, a potem łatwo zdemontować i zabrać ze sobą. Wyobrażacie sobie to? Gruntuję sobie łowisko ze środka pływającego i szukam odpowiedniej miejscówki, niedostępnej z brzegu, gdzie mogę na krawędzi trzcin postawić mój przenośny mikro pomost. Łowię i nęcę, jak z brzegu, na koniec zabieram wszystko ze sobą. Jedyne, co mi grozi, jeśli zostanę zauważony to podsiadka przez łodziarzy, wtedy muszę mieć kilka takich stanowisk.
Pozdrawiam,
Tomek

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #28 dnia: 02.01.2022, 23:41 »
Wątpię żebyś na skraju trzcin był w stanie postawić taki podest/kosz no chyba, że jezioro jest bardzo płytkie od brzegu. Ale niestety najczęściej na krawędzi trzcin jest spad lub mułu po kolana 🙂, przynajmniej na większości moich wód tak to wygląda.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Brak miejsca do połowu ryb na PZW...
« Odpowiedź #29 dnia: 02.01.2022, 23:49 »
Pani pewnie zapomniała, że musi udostępnić przejście wzdłuż brzegu. Musi wiedzieć, że tak jest ale zgrywa głupią bo ludzie nie wiedzą i ktoś się nabierze.
Tak się zastanawiam - skoro musi udostępnić przejście wzdłuż brzegu, to czy w takim wypadku można rozłożyć się tam ze sprzętem wędkarskim? Bo tak teoretycznie przyglądnąć się całej sytuacji: Zbiornik wodny, w bezpośrednim sąsiedztwie którego są działki rekreacyjne, jest dzierżawiony przez PZW. Działek za przeproszeniem jak nasrał, a ktoś chce łowić z brzegu. Co wówczas?
Kiedyś Selektor przytoczył jakieś niemiłe akty prawne, że przejść się można ale rozbić się z wędkami to już nie.
Trochę to głupie, bo wody niby państwowe a więc niby dostępne dla każdego ale diabeł tkwi w szczegółach, czyli w przepisach prawnych.
Spróbuj na Mazurach dojść do wody. Albo kilometry płotu prywatnych działek, bez żadnej przerwy albo brzegi zarośnięte tak, że nie przejdziesz.
Pozdrawiam,
Tomek