Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2022  (Przeczytany 158979 razy)

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1200 dnia: 12.08.2022, 10:00 »
Wczorajsze popołudnie postanowiłem spędzić nad pobliską żwirownią w poszukiwaniu karpi na methode . Niestety ryba nie współpracowała wciągu 2 godz trafił się tylko jeden 25 cm amurek .Szybka zmiana planów i jedną wędka postanowiłem zacząć dłubać karasie ,udało się wyjąć parę szt do 30 cm i znowu cisza po 30 min delikatne branie i na brzegu ląduje szczupak 96 cm .
Eryk :-)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1201 dnia: 12.08.2022, 10:46 »
:bravo: Panowie

Ja popołudnie i nocka na 4 ha komercji. Ryba na stawie słabo żerowała. 12 wywózek, do tego z 20-25 rzutów. Efekt słaby: trzy ryby 7-11 kg, dwie podobne spięte przy brzegu, parę nie zaciętych brań.
W nocy na stawie kompletnie nic, więc poszedłem spać, tym bardziej że coś źle się czułem.
Koledze Marcinowi zerwał się BYK na feedera, długi hol ale przy kolejnej próbie podniesienia ryby z dna przy samym brzegu markowa żyłka 0,25 nie wytrzymała.
;)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1202 dnia: 12.08.2022, 10:53 »
Metrowy szczupły jako przyłów... Spoko :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1203 dnia: 12.08.2022, 20:56 »
Metrowy szczupły jako przyłów... Spoko :D



Jak tak dzisiaj pomyślałem to mi wyszło że wszystkie moje PB drapieżników to były przyłowy albo na methode albo na odległościówke
Eryk :-)

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1204 dnia: 12.08.2022, 21:12 »
Mam tak samo jak Ty. Największy szczupak był przyłowem na zawodach ( zestaw przygotowany do zarzucenia na białe leżał w wodzie, okoń pobrał na białe a jego zżarł zębaty 4,08kg. Największego amura złowiłem ... na spinning ( aczkolwiek żaden okaz 78cm) Żeby było śmieszniej w tym dniu na spinning wyjąłem dwa amury i mam wrażenie że to było normalne branie, opuściłem przynętę na dno i dwa razy widzę że plecionka odjeżdża mi w prawo choć nie ruszam kijem. Zacięcie i odjazd ryby. Co ciekawe to były jedyne dwa brania na przynętę z Aliexpress ( niby jakaś kałamarnica w kolorze zielonym) Nigdy nic więcej na to nie złowiłem choć po amurach kupiłem chyba z 10 wariantów kolorystycznych)

Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1205 dnia: 13.08.2022, 07:11 »
Metrowy szczupły jako przyłów... Spoko :D


Michał 96cm . :P
Gratuluję łowcy !!! :) :D :bravo: :thumbup:
Taki przyłów cieszy.
Wiem coś o tym .
Pozdrawiam. 8)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 683
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1206 dnia: 13.08.2022, 08:29 »
Gratuluję okazów Panowie, pięknie łowicie! :bravo: :beer: No a taki przyłów to już w ogóle konkret, graty Eryk! :beer: :bravo: :beer:
Lucjan

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1207 dnia: 14.08.2022, 22:40 »
W piątek odbyło się poszukiwanie kleni nad Łyną z pickerem. Pierwsze miejsce, pojawił się mikroklonek, w ostatnim rzucie klusek ponad 30 cm.
Na następnych miejscówkach pojawił się szeroki przekrój ryb - płoć, wzgręga, okoń, ukleja, krąp i mikroklonki. Upadł doskwierał, a woda nie gotowała się tak od kleni jak dwa dni wcześniej, niemniej cieszył tak szeroki przekrój ryb.





A już dzień później, miałem przyjemność gościć Michała N., z którym to po konsultacjach postanowiliśmy odwiedzić wodę, która ostatnio obdarowała mnie pięknymi rybami.
Nad wodą pojawiami się przed 6, ryby tego dnia również niezbyt chętnie współpracowały, panował uciążliwy upał, mimo wszystko udało się nam coś wyciągnać z wody.
Niestety, pomimo moich wcześniejszych apeli, jaź na którego Michał polował, połakomił się nie na ten zestaw na który powinien, nie okazując tym samym gościny ;)
Pomimo słabej aktywności ryb, panowała super atmosfera i wymiana doświdczeń.
Z tego miejsca jeszcze raz dziękuję za odwiedziny oraz przekazany ogrom wiedzy! Mam nadzieję, że po pierwsze przyjedziesz i odegrasz się na jaziach, a po drugie odklipujesz mi żyłkę z kołowrotka ;D




Kuba

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1208 dnia: 14.08.2022, 22:48 »
Kuba Ty za skromny jesteś,bo dałeś mi solidne "baty" 😁.  Dwa bardzo ładne lechy 57 i 58 cm oraz jaź 48 cm,to już jest gruby połów,o którym w tym dniu mogłem tylko pomarzyć 😉.
Świetnie jest poznawać się w realu i jeszcze na pewno zagoszcze nad Olsztyńskimi jeziorami.
Dzięki za spotkanie,każdemu życzę takiego kompana nad wodą jak kolega Brendas 😊.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1209 dnia: 15.08.2022, 06:00 »
Gratuluję Panowie Super spotkanie

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1210 dnia: 18.08.2022, 19:11 »
Podczas minionego, dłuższego weekendu udało się wybrać na łowienie na metodę na komercję oraz na testowe łowienie na "laying-on" na dzikiej gliniance, na której dość dawno łowiłem na wagglera.

Samo łowienie ma metodę było trudniejsze niż na poprzednich łowieniach. Testowałem grubsze nęcenie pelletami a do podajnika sam method mix (przeważnie). Od godz. 6 do 7 rano zerwane 3 ryby. Potem zmiana przyponu i praktycznie od 7 do 11:30 totalna cisza, jakby ryby się wyłączyły. Udało się wydłubać małego karpika w międzyczasie blisko brzegu. Nie pomagała zmiana przynęty na włosie czy nawet zawartość podajnika czy donęcanie. Ryby spławiały się, były obcierki i nic poza tym. Dopiero po 11:30 coś się zaczęło dziać. Trafił się większy karpik na sam method mix do podajnika po uprzednim zanęceniu dwoma podajnikami pelletem 2mm. Do tego podczas pakowania sprzętu do powrotu z łowienia trafił się mały leszczyk weteran. W sumie było to najgorsze łowienie na komercji jakie miałem. Niby na komercji zawsze biorą na wszystko ;) Do łowienia wykorzystywałem mieszankę pelletów 2 mm Skretting, Coppens oraz Aller Aqua. Na włos różne kolory waftersów Solbaits. Tylko białe waftersy dawały ryby.   

Co do łowienia na dzikiej gliniance na "laying-on" to udało się połowić nieduże karasie na dendrobenę albo kukurydzę na włosie. Metoda łowienia sprawdziła się. Fajnie są sygnalizowane brania.
Marcin

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 429
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1211 dnia: 19.08.2022, 13:15 »
Dzisiaj poranek nad Wisłą. Na ciasto i groch nic. Białe robaczki i zanęta skusiły krąpia, klenika wielkości małej szprotki i masę drobnicy wysysającej wspomniane robactwo. Woda wciąż bardzo niska.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1212 dnia: 20.08.2022, 21:43 »
Podsumowanie zlotowego wyniku na Mokate, na którym notabene byłem pierwszy raz :D 6 karpi - 14,65kg, 13kg, 11kg, 2x 8.2kg i 5.2kg + 2 amurki 3kg, wszystko na pellet waggler :P





Dzierżno uzależnia

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1213 dnia: 20.08.2022, 22:06 »
Pięknie Rafał połowiłeś Gratulacje

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1214 dnia: 20.08.2022, 22:19 »
Dzięki :beer: ale przecież to jest 1/100 tego co Ty tam wyciągnąłeś ;D a jutro jeszcze możesz rozłożyć ten wynik na łopatki ;)

A tak w ogóle to możesz się czuć ojcem tego wyniku, w końcu to przez Ciebie zacząłem z PW ;D
Dzierżno uzależnia