Autor Wątek: Zmiana koła PZW  (Przeczytany 8508 razy)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #30 dnia: 04.02.2022, 10:22 »
Teraz rejestrując auto nie musisz zmieniać starych tablic
Nie musisz, jeśli poprzednie są z tego samego powiatu, jeśli z innego to trzeba zmienić. No chyba, ze ja nie jestem na czasie z przepisami.

Edit: od 4 dni już nie trzeba zmieniać nawet, jeśli inny powiat. Masz rację :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #31 dnia: 04.02.2022, 10:24 »
Chyba od 1 lutego nie trzeba zmieniać blach nawet jak są z innego powiatu.
Co do kartoteki z koła to też w tym roku zmieniałem koło i nikt mnie nie pytał o kartotekę
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 482
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #32 dnia: 04.02.2022, 10:56 »
Dziękuję.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 496
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #33 dnia: 04.02.2022, 11:12 »
Czyli po zmianie władzy nie mają swoich ludzi produkujących tablice :P W UK samochód ma te same tablice od rejestracji do złomowania. W sklepie motorozacyjnym trzeba podać numer rejestracyjny i znajdą dowolną część, nawet żarówki nie można kupić bez tego.

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #34 dnia: 04.02.2022, 11:31 »
Wracają do tematu ja niestety jestem zmuszony zmienić koło. Po rocznej przerwie od PZW jakie było moje zaskoczenie jak się dowidziałem, że koło w moim mieście zostało rozwiązanie z powodu braku chętnych do objęć stanowisk w kole.

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #35 dnia: 04.02.2022, 11:47 »
A ja dzisiaj dzwoniłem do innego koła (do którego chcę się przenieść), to oni np. wymagają kartoteki z poprzedniego koła.

Teraz kolejne 3 tygodnie czekania, żeby się załapać na "okienko" w swoim kole, a potem do drugiego...

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #36 dnia: 04.02.2022, 12:02 »
W zeszłym  roku jak zmieniałem przynależność ( trochę skakałem po między kołami bo szukałem fajnych ludzi) to chcieli żebym podpisał oświadczenie że z własnej woli i świadomie się do nich przenoszę bo byli oskarżani przez zarząd okręgu o podkradanie wędkarzy innym kołom. :facepalm:
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline pawtek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #37 dnia: 04.02.2022, 14:18 »
Przenosiłem się w zeszłym roku do innego koła, również wymagali kartoteki, mogłem opłacić kartę od razu w nowym kole ale poprosili o napisanie na miejscu oświadczenia, że kartotekę im dostarczę. W tym roku przy opłacaniu karty przyniosłem kartotekę, skarbnik potargał oświadczenie.

Don_M może też tak ogarniesz, bo miałem ten sam problem, że w starym kole biuro było czynne tylko raz w miesiącu..

Offline Boski86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #38 dnia: 04.02.2022, 15:40 »
Witam, ja właśnie jestem po przenosinach do innego koła, karte ewidencji wydano mi w starym kole ale nowy sekretarz prosi mnie jeszcze o wniosek o wydanie karty ewidencji ktory składałem w starym kole oraz o pismo takie jak karta ewidencyjna centralnego rejestru wedkarzy. Nie moge poprostu wypisać takiego nowego pisma?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 678
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #39 dnia: 04.02.2022, 23:03 »
Ja bym to zlał. Przenosisz się i niech sami sobie to załatwiają między sobą. KOłom powinno zależeć na ludziach, bo dostają więcej kasy z okręgu, nie rozumiem też dlaczego ktoś ci robi łaskę. Możliwe że skarbnik z którym masz do czynienia nie jest fanem przenosin i utrudnia to osobom które tego chcą :) Ewentualnie mu się najzwyczajniej nie chce.

Przenosiłem się trzy razy i za każdym razem nie musiałem nic robić, opłaciłem tylko składki i było po problemie, co lepsze, były to okręgi opolski, zielonogórski i katowicki.
Lucjan

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #40 dnia: 06.02.2022, 02:32 »
Przenosiłem się w zeszłym roku do innego koła, również wymagali kartoteki, mogłem opłacić kartę od razu w nowym kole ale poprosili o napisanie na miejscu oświadczenia, że kartotekę im dostarczę. W tym roku przy opłacaniu karty przyniosłem kartotekę, skarbnik potargał oświadczenie.

Don_M może też tak ogarniesz, bo miałem ten sam problem, że w starym kole biuro było czynne tylko raz w miesiącu..

Byłem dziś (a właściwie wczoraj) i wychodzi na to, że na śląsku trzeba sobie kartotekę wyjąć. Na nic zdały się propozycje oświadczenia o dostarczeniu, mam ją mieć przy robieniu nowych opłat i koniec.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 678
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #41 dnia: 06.02.2022, 09:12 »
No to nie masz raczej dobrego koła :) Mi na Śląsku się udało należeć do koła bez problemu ze zdobywaniem kartoteki. Przecież to jest tragedia, że ktoś chce coś takiego! Kuźwa, mają niby bazę danych a tu ręczna manufaktura, co za wstyd, ponowne rzucanie kłód pod nogi! I to w okręgu, który siedzi na kupie szmalu.

Jak chcesz możesz podać numer koła, zrobimy mu reklamę :) Może czas wręczać jakieś nagrody, np. przodownika PRL-u? ;D
Lucjan

Online ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #42 dnia: 06.02.2022, 09:21 »
Ja również już parokrotnie zmieniałem koła jak i okręgi i nigdy nie musiałem wyciągać żadnych kartotek . Poprostu płaciłem i na tym się kończyło .
Eryk :-)

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #43 dnia: 06.02.2022, 09:28 »

Jak chcesz możesz podać numer koła, zrobimy mu reklamę :) Może czas wręczać jakieś nagrody, np. przodownika PRL-u? ;D

Ale oni tam pewnie się ucieszą i przyjmą z honorami taką nagrodę.
Cały zamysł przekazywania jakiś kart jest bez sensu. Złośliwy skarbnik może w takiej sytuacji uniemożliwić zmianę koła wędkarzowi, który mu się nie podoba. Albo przynajmniej bardzo utrudnić.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 678
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #44 dnia: 06.02.2022, 09:37 »
Koła nie lubią tracić wędkarzy, więc wiele z nich z chęcią blokuje taki przepływ. Stąd te bzdury o kartotekach. Koła dostają kasę od okręgu na podstawie ilości wędkarzy jakich ma koło, więc w interesie koła jest zrobienie takiego transferu. Dlatego dziwny jest bardzo opór tego skarbnika, sprawa ma drugie dno zapewne.
Lucjan