Autor Wątek: Zmiana koła PZW  (Przeczytany 8482 razy)

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #45 dnia: 06.02.2022, 10:10 »
Jakiś ogólny system informacji powinien funkcjonować żeby eliminować kłusowników itp. Ale to sprawa zg pzw a nie wędkarza.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #46 dnia: 09.02.2022, 17:38 »
Przenosiłem się w zeszłym roku do innego koła, również wymagali kartoteki, mogłem opłacić kartę od razu w nowym kole ale poprosili o napisanie na miejscu oświadczenia, że kartotekę im dostarczę. W tym roku przy opłacaniu karty przyniosłem kartotekę, skarbnik potargał oświadczenie.

Don_M może też tak ogarniesz, bo miałem ten sam problem, że w starym kole biuro było czynne tylko raz w miesiącu..

Byłem dziś (a właściwie wczoraj) i wychodzi na to, że na śląsku trzeba sobie kartotekę wyjąć. Na nic zdały się propozycje oświadczenia o dostarczeniu, mam ją mieć przy robieniu nowych opłat i koniec.
Szukałem czegoś innego a znalazłem przypadkowo - dotyczy okręgu Katowice, kartotekę trzeba przenosić

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/25/cms/szablony/9047/pliki/uchwala_nr_52020_zo_w_sprawie_zatwierdzenia_procedury_przeniesienia_sie_czlonka_pzw_do_innego_kola_lub_okregu_pzw.pdf

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #47 dnia: 09.02.2022, 19:35 »
Chyba wiem dlaczego Katowice wymyśliły takie bzdury. Otóż koło Dzierżno Duże mocno się rozwija, przejmując wędkarzy z innych kół, i jest to solą w oku włodarzy kół które wędkarzy tracą :)

Lucjan

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 863
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #48 dnia: 09.02.2022, 19:37 »
Kartoteki w katowickim trzeba było przenosić jeszcze w czasach, jak ryby w Dzierżnie świeciły i nikt nie myślał o no kill ;)
Dzierżno uzależnia

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #49 dnia: 09.02.2022, 19:54 »
Ja nie przenosiłem, a należałem właśnie do nich :)
Lucjan

Offline Elendil

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #50 dnia: 17.02.2022, 17:16 »
A u nas w kołach okręg zlecił KR kontrole kartotek. Ogólnie kiedyś były takie papierowe jak karta w bibliotekach kiedyś. U nas w kole skarbnik prowadzi takie kartoteki elektronicznie. I jak ktoś podejdzie do niego,  że się przeprowadza to drukuje taką kartotekę i daje wędkarzowi. Sam niedawno się o tym dowiedziałem bo też już chyba w 5 kole oplacalem kartę od 20 lat. Takie kartoteki wg mnie powinny być bo są tam zapisane funkcje jakie się pełni w PZW, ale i inne np nagany itp. A niedługo będzie o nich głośno  (albo ktoś sie dopatrzył takiego przepisu albo coś się zmieniło w przepisach), a dokładnie ulgi...nie jestem pewny czy dobrze zapamiętałem ale  po 65 roku ulga się należy ale komuś kto min 10 lat jest w związku. Jak to udowodnić jak się ma nową legitymację, a nie ma się starych?

Edycja: Albo jak koledzy wcześniej wspomnieli żeby wiedzieć kogo się do koła przyjmuje np "Gienka fachowca od agregatów". Ogólnie teraz taka elektroniczna kartoteka powinna być dostępna dla skarbników żeby "recydywistów wędkarskich" eliminować z PZW.

Offline Elendil

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #51 dnia: 17.02.2022, 17:32 »
Właśnie sprawdziłem jest tak jak mówiłem tzn ulga powyżej 60/65 roku należy się ale jeżeli się ma staż min 10 lat w PZW.