Autor Wątek: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?  (Przeczytany 11969 razy)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« dnia: 21.02.2022, 22:02 »
Poprzedni sezon łowiłem na metodę używając pelletu Coppens 2.3mm
W ręce wpadł też woreczek Screttinga 2mm , ale nie udało mi się zrobić testów który "lepsiejszy" bo poratowałem nim znajomego który zapomniał "zapasów".
Czy według Was warto mieszać te dwa pellety by w koszyczku mieć ich miks?
Do tej pory jedyny dodatek to atraktory których czasem używałem truskawka lub czosnek.
Różnic w braniach zbytnio nie uświadczyłem dzięki atraktorom.
Warto czegoś dodawać czy czysty pellet będzie tak samo skuteczny?
PS. Czy warto część pelletu zmielić i taki zmielony + 2mm pakować do koszyka?
Pozdrawiam.


Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: 21.02.2022, 22:08 »
W tamtym sezonie łowiłem kilka razy na mieszankę resztek Coppensa oraz Skrettinga i nie stwierdzono, aby ryby brały gorzej czy lepiej w stosunku do samego Skrettinga czy Coppensa w podajniku. Nie dodawałem żadnych atraktorów do pelletów.
Marcin

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: 21.02.2022, 22:30 »
Śmialo, możesz mieszac :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #3 dnia: 21.02.2022, 22:55 »
OK, ale co to daje? Wiekszą "chmurę" przez co wabi więcej ryb ( a przez to zapewne też drobnicę ) ?

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #4 dnia: 21.02.2022, 23:35 »
Ostatnio gdzieś na grupę na FB trafiłem post o to czy można mieszać pellety np. Aller ze skretingiem. Jedea z osób się tam wypowiadających napisała że można ale najpierw trzeba poznać składy pelletów coppens, skretting czy aller za względu na zawartość procentową białek, tłuszczy i reszty. Moim zdaniem bez takiej wiedzy można to robić. Ja od 2 sezonów z super efektami uzywam mieszanek Aller, skretting coarse, red halibut i green betaina. A to że każdy z nich trochę inaczej się namacza i pracuje to dla mnie jest zaleta. Jeden pracuje szybciej, drugi wolniej więc w teorii powinien lepiej nęcić ryby i je utrzymywać w łowisku. Jeśli mix pelletów robi się za suchy zawsze lekko można je do moczyc w trakcie łowienia. Nigdy z tym mixem nie miałem żadnych problemów

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #5 dnia: 21.02.2022, 23:53 »
Niektórzy producenci sami mieszają te pwllety i sprzedają pod swoja marką. Nie cche teraz nakłamać, ale chyba Feeder Baits i seria Prestige (taka kolorowa mieszanka) powstała właśnie ze zmieszania różnych pelletów Screting i Copens. Chyba byłano tym mowa na którymś z ostatnich filmów WJNR.
Tak jak kolega powyżej napisał - różne pelletty mają rózny czas 'rozkładu', więc można w jakiś sposób regulować pracę mieszanki.
Dodatkowo można też pobawić się kolorami dodając do zwykłego corse garstkę czarnego halibuta, zielonej betainy, czerwonego halibuta.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #6 dnia: 21.02.2022, 23:57 »
Pellet to pellet. Mieszanie tych dwóch nie sprawi, że będziesz miał lepsze wyniki. Można, ale po co? Lepiej trzymać się jednego - sprawdzonego ;)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #7 dnia: 22.02.2022, 00:08 »
Pellet to pellet. Mieszanie tych dwóch nie sprawi, że będziesz miał lepsze wyniki. Można, ale po co? Lepiej trzymać się jednego - sprawdzonego ;)

Tylu ile użytkowników to niestety tyle różnych opinii, ale skoro jak kolega wyżej wspomniał, że producenci sami mieszają i tworzą własne mixy to jest ich błąd? A może właśnie to jest klucz do sukcesu. 😉

Co do jednego rodzaju to podobno skretting i coppens to identyczne pellety tylko mają inną nazwę.


Niektórzy producenci sami mieszają te pwllety i sprzedają pod swoja marką. Nie cche teraz nakłamać, ale chyba Feeder Baits i seria Prestige (taka kolorowa mieszanka) powstała właśnie ze zmieszania różnych pelletów Screting i Copens. Chyba byłano tym mowa na którymś z ostatnich filmów WJNR.
Tak jak kolega powyżej napisał - różne pelletty mają rózny czas 'rozkładu', więc można w jakiś sposób regulować pracę mieszanki.
Dodatkowo można też pobawić się kolorami dodając do zwykłego corse garstkę czarnego halibuta, zielonej betainy, czerwonego halibuta.


Tak, Bartek z feeder bait wspominał właśnie, że do stworzenia serii prestige używał 3 rodzai pelletu.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #8 dnia: 22.02.2022, 00:42 »
Z tą identycznością Coppensa i Skrettinga to w mojej subiektywnej opinii nieprawda. Inny czas namaczania, inna praca, tyle mi się udało zauważyć używając "osobno". Podobne są na pewno cenowo :-)
Co do samego mieszania pomysł wziął się u mnie z ewentualnej "wybredności ryb" jeśli mogę to tak nazwać. Może jedna ryba woli kolor jasny, druga ciemny, mieszając może da się zwabić więcej chętnych. Tak do tego podszedłem.
Są też łowiska gdzie w jednym miejscu dno jest ciemnie a w drugim jasne i takie mieszanie wydało mi się dobrym pomysłem w sensie skuszenia większej liczby smakoszy na zasadzie "dla każdego coś pysznego" :-)

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #9 dnia: 22.02.2022, 01:16 »
U mnie mieszanie pelletu tak jak pisałem parę postów wyżej przynosi dużo lepsze efekty niż używanie jedno konkretnego tak więc trzymam się swojego a aromat zawsze co całości można jeszcze jakiś dodać bo w torbie kilka zawsze się znajdzie.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #10 dnia: 22.02.2022, 02:19 »
Nie raz zostaje mi resztka coppensa,więc dodaję screttinga,bo taki mam pod ręką i na odwrót.
Różnicy w pracy,namaczaniu,klejeniu brak.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 868
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #11 dnia: 22.02.2022, 05:53 »
Mam pomieszany 1:1 Skretting premium coarse i aller best czyli dosyć tęgi pod względem białka, wyraźnie tłustszy. Zacząłem namaczać taką mieszankę nie w sitku a skrapiając dłonią, później kilka minut mieszania. Wychodzi bardzo fajne połączenie, dobrze pracuje i co za tym idzie daje wyniki. Stachu Karwacki u Lucia nie raz pokazywał swoją mieszankę, na którą łowi od kilku lat, zwyczajnie zebrał wszystkie pellety jakie miał i wsypał do jednego worka, widać tam betainę, red halibut, coppensa/skrettinga itp.
Dzierżno uzależnia

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #12 dnia: 22.02.2022, 07:55 »
[...] Stachu Karwacki u Lucia nie raz pokazywał swoją mieszankę, na którą łowi od kilku lat, zwyczajnie zebrał wszystkie pellety jakie miał i wsypał do jednego worka, widać tam betainę, red halibut, coppensa/skrettinga itp.

Polecam raz sobie kupić, tak z czystej ciekawości, pellet mc karp s-mix natural 2mm. Z tego co pamiętam to właśnie wyniki testerów mc karpia, "stworzyły" tę mieszankę. U mnie odpaliła, ale mam wrażenie, że wtedy odpaliłoby wszystko :) Sam mieszam w proporcjach 4:1:1:1 scretting, red halibut, black halibut i green betaine i łowię na kolorowo...
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #13 dnia: 22.02.2022, 07:57 »
OK, ale co to daje? Wiekszą "chmurę" przez co wabi więcej ryb ( a przez to zapewne też drobnicę ) ?

Mieszanie Skrettinga i Coppensa daje przede wszystkim odpowiednią kleistość, tj. Skretting się gorzej nieco klei i szybciej pracuje a Coppens odwrotnie. Więc na nieco głębsze wody lub dalsze dystanse pasuje. Ponadto daje rybie wybór jak nie podejdzie 1 kolor to ma 2. Ja jeszcze mixuje jak p. Staszek czarny i czerwony halibut coppensa i nieco green betainy coppensa.
W rezultacie mam uniwersalny mix i rybie zazwyczaj któryś na tyle podpasuje, że wessie przy okazji waftersa.
Ze względu na halibuty i betainę nie do końca to mix na tak lodowatą wodę jak teraz jest ale od połowy kwietnia powinien ok być i i karp i leszek mocno po zimie zaczynają żreć.
Warto podkreślić, że wielu producentów miesza te 2 tanie pellety, które pewnie kupują za grosze i sprzedają jak super tajny mix za 30 PLN albo więcej.
Przykład ewidentny to Ringers - nieco zmieniony skład vs oryginalny Skretting i Coppens ale cena x3 prawie zaś skuteczność tylko nieco wyższa niż tanich baz. Inni producenci/ pakowacze idą na łatwiznę i za przesypanie z wora 25 czy 50 kg zwykłego Skrettinga czy Coppensa czy nawet Allera liczą sobie 20-25 PLN za 1 kg.

[...] Stachu Karwacki u Lucia nie raz pokazywał swoją mieszankę, na którą łowi od kilku lat, zwyczajnie zebrał wszystkie pellety jakie miał i wsypał do jednego worka, widać tam betainę, red halibut, coppensa/skrettinga itp.

Polecam raz sobie kupić, tak z czystej ciekawości, pellet mc karp s-mix natural 2mm. Z tego co pamiętam to właśnie wyniki testerów mc karpia, "stworzyły" tę mieszankę. U mnie odpaliła, ale mam wrażenie, że wtedy odpaliłoby wszystko :) Sam mieszam w proporcjach 4:1:1:1 scretting, red halibut, black halibut i green betaine i łowię na kolorowo...

Ten S-Mix to mieszanka Skrettinga i Coppensa i halubutów. Zresztą stworzona na bazie doświadczeń bywalca filmów Lucia. Tam jest 1:1:1:1 Skretting i Coppensa coarse, Halibut czarny i czerwony pewnie coppensa. Ale cena 20 PLN a nie 12-13 kg jak to przy zakupie w własnym zakresie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #14 dnia: 22.02.2022, 08:28 »
Pellet to pellet. Mieszanie tych dwóch nie sprawi, że będziesz miał lepsze wyniki. Można, ale po co? Lepiej trzymać się jednego - sprawdzonego ;)

Tylu ile użytkowników to niestety tyle różnych opinii, ale skoro jak kolega wyżej wspomniał, że producenci sami mieszają i tworzą własne mixy to jest ich błąd? A może właśnie to jest klucz do sukcesu. 😉

Co do jednego rodzaju to podobno skretting i coppens to identyczne pellety tylko mają inną nazwę.


Niektórzy producenci sami mieszają te pwllety i sprzedają pod swoja marką. Nie cche teraz nakłamać, ale chyba Feeder Baits i seria Prestige (taka kolorowa mieszanka) powstała właśnie ze zmieszania różnych pelletów Screting i Copens. Chyba byłano tym mowa na którymś z ostatnich filmów WJNR.
Tak jak kolega powyżej napisał - różne pelletty mają rózny czas 'rozkładu', więc można w jakiś sposób regulować pracę mieszanki.
Dodatkowo można też pobawić się kolorami dodając do zwykłego corse garstkę czarnego halibuta, zielonej betainy, czerwonego halibuta.


Tak, Bartek z feeder bait wspominał właśnie, że do stworzenia serii prestige używał 3 rodzai pelletu.


A nie pomyślałeś, że chodzi tutaj o marketing? Mieszanka najlepszych pelletów na świecie, pięknie i kolorowo - ryba musi brać.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg