Autor Wątek: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?  (Przeczytany 11961 razy)

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #30 dnia: 22.02.2022, 13:25 »
Ja dotychczas podobnie jak p. Staszek, tyle że 4:1:1:0.5 betainy, zawsze się to sprawdzało. W tym roku chce zrezygnować z czarnego i zastosować jasny, czerwony i zielony.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #31 dnia: 22.02.2022, 21:06 »
Od początku mieszam pellety po obejrzeniu pierwszego filmu z mistrzem Stachem.
Bazę stanowi jasny pellet Sretting 2 mm i Coppens 2,3 lub 3 mm. Do tego trochę Green Betaine Lorpio lub tańszego Coppensa, czerwony Red Halibut Coppensa a w zimniejszych miesiącach, zamiast Halibuta daję chudszego, droższego ale lepszego, według mnie, Bloodworm Sonu. Na koniec trochę Coppensa 4 mm. Całość mieszam w domu w dużym wiadrze i porcjuję w worki. Mielony pellet działa, według mnie tak jak zanęta. Od dawna nie stosuję namaczania na sitku Guru. Trzeba pilnować czasu i dodatkowy klamot do wożenia. Zalewam pellet na oko i czekam, aż dojdzie, mieszając od czasu do czasu. Na głębsze łowiska dodaję trochę zalewajki, żeby lepiej skleić. Na to często sypię trochę suchej zanęty. Nie stwierdziłem, żeby zalewajka dawała lepsze efekty, niż czysty pellet.
Kiedyś zbudowałem sobie receptę na idealny pellet, który mi się bardzo dobrze sprawdzał:
30% Sonu Bloodworm + 30% Lorpio Green Betaina + 30% Basic/Fin Lorpio lub Sonu
+ trochę Basic 4,5 mm
Z czasem podmieniałem droższe składniki tańszymi i działa niewiele gorzej.

Wniosek: Różne pellety można a nawet trzeba mieszać ze sobą. Oczywiście nie można dodać jakiegoś g..na, które nam zepsuje wszystko.

P.S. Zanęty też mieszam ale podobne jakościowo.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #32 dnia: 22.02.2022, 21:10 »
Czytam, czytam i tylko zmienia się ilość opakowań poszczególnych pelletów w koszyku :-)
Zdaje się, że w tym sezonie będzie "kolorowo" :-)
Czy te same mieszanki sprawdzą się jako wkład do klasycznych koszyczków?

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #33 dnia: 19.06.2022, 15:25 »
Pany, dodawał może ktoś pellet Aller Aqua do mieszanki pelletów Skretting Coarse oraz Coppens Red Halibut? Niestety Skretting P1 Supra jest towarem niedostępnym i Aller Aqua został wskazany w sklepie wędkarskim jako dobry zamiennik.
Marcin

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #34 dnia: 19.06.2022, 15:32 »
Pany, dodawał może ktoś pellet Aller Aqua do mieszanki pelletów Skretting Coarse oraz Coppens Red Halibut? Niestety Skretting P1 Supra jest towarem niedostępnym i Aller Aqua został wskazany w sklepie wędkarskim jako dobry zamiennik.

Ja regularnie używam Allera Aqua primo, który ma mocny zapach i ciemną barwę - bardzo go sobie chwalę. W sezonie letnim używam czystego allera bez zanęty i innych pelletów - rybom odpowiada :)  Metodą prób i błędów doszedłem do tego że najlepiej wychodzi moczony 1m i 30-40 sekund. Długie moczenie zamienia go w papkę
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #35 dnia: 19.06.2022, 15:35 »
Pany, dodawał może ktoś pellet Aller Aqua do mieszanki pelletów Skretting Coarse oraz Coppens Red Halibut? Niestety Skretting P1 Supra jest towarem niedostępnym i Aller Aqua został wskazany w sklepie wędkarskim jako dobry zamiennik.
Każdy pellet możesz mieszać ze sobą.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #36 dnia: 19.06.2022, 15:36 »
Mój mix opiera się na skrettingu, coppensie green betaina, red halibut i właśnie allerze primo, mam to wszystko razem wymieszane w bańce 5L po wodzie, na łowisku wsypuje do pojemnika tyle ile trzeba, reszta zostaje w aucie, moczę 1 min, mieszam, po kilkunastu min znowu mieszam i po 25-30min jest dobry do łowienia.
Dzierżno uzależnia

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #37 dnia: 19.06.2022, 20:28 »
Dzięki panowie :beer:
Marcin

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #38 dnia: 20.06.2022, 09:12 »
Mój mix opiera się na skrettingu, coppensie green betaina, red halibut i właśnie allerze primo, mam to wszystko razem wymieszane w bańce 5L po wodzie, na łowisku wsypuje do pojemnika tyle ile trzeba, reszta zostaje w aucie, moczę 1 min, mieszam, po kilkunastu min znowu mieszam i po 25-30min jest dobry do łowienia.

Robię podobnie i działa , a jakie proporcje stosujesz ?

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #39 dnia: 20.06.2022, 10:24 »
Przepraszam, że trochę odbiegnę od tematu.
Odnoszę wrażenie, że wszyscy namaczają pellety, a później odlewają wodę (część do zanęty, żeby ją podrasować, a część w "krzaki"). Kiedy namacza się pellet, to on częściowo oddaje swój smak i zapach i kiedy wylewa się tę wodę w "krzaki", to traci się to.
Ja do pelletu wlewam tyle wody, ile on potrzebuje, żeby mieć odpowiednią konsystencję i zostawiam, żeby się cała wchłonęła. Jako element zanęty używam zmielonych pelletów, więc dowilżam zwykłą wodą.
Czy według Was mój sposób przyrządzania jest ok? Czy są jakieś przesłanki, przemawiające za tym, że sposób klasyczny jest lepszy?
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 508
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #40 dnia: 20.06.2022, 10:53 »
Jest ok. To nie alchemia ani apteka ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #41 dnia: 20.06.2022, 11:07 »
Przepraszam, że trochę odbiegnę od tematu.
Odnoszę wrażenie, że wszyscy namaczają pellety, a później odlewają wodę (część do zanęty, żeby ją podrasować, a część w "krzaki"). Kiedy namacza się pellet, to on częściowo oddaje swój smak i zapach i kiedy wylewa się tę wodę w "krzaki", to traci się to.
Ja do pelletu wlewam tyle wody, ile on potrzebuje, żeby mieć odpowiednią konsystencję i zostawiam, żeby się cała wchłonęła. Jako element zanęty używam zmielonych pelletów, więc dowilżam zwykłą wodą.
Czy według Was mój sposób przyrządzania jest ok? Czy są jakieś przesłanki, przemawiające za tym, że sposób klasyczny jest lepszy?

Ja wodę po moczeniu pelletu sobie zostawiam, albo od razu przelewam do spryskiwacza i mam niezły atraktor do domaczania w czasie łowienia. Nie można jednak wlewać do atomizera wody z kawałkami rozmoczonego pelletu, bo nam się zapcha, ale sama śmier... pachnąca pelletem woda jest ok :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #42 dnia: 20.06.2022, 11:20 »
Mój mix opiera się na skrettingu, coppensie green betaina, red halibut i właśnie allerze primo, mam to wszystko razem wymieszane w bańce 5L po wodzie, na łowisku wsypuje do pojemnika tyle ile trzeba, reszta zostaje w aucie, moczę 1 min, mieszam, po kilkunastu min znowu mieszam i po 25-30min jest dobry do łowienia.

Robię podobnie i działa , a jakie proporcje stosujesz ?
Mniej więcej 3:1:1:1 czyli 6kg gotowej mieszanki, a nad wodą dosypuje garść skrettinga 4mm do pełnego pojemnika guru 1.8l.
Dzierżno uzależnia

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #43 dnia: 21.06.2022, 19:44 »
Pytanko, czy można mieszać ze sobą pelletu coppensa i aller aqua ? Czy obydwa rodzaje namacza się podobnie ? A jeśli nie to jak namaczać allera ?
Eryk :-)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Coppens, Skretting do metody: mieszać czy nie?
« Odpowiedź #44 dnia: 21.06.2022, 19:47 »
Pytanko, czy można mieszać ze sobą pelletu coppensa i aller aqua ? Czy obydwa rodzaje namacza się podobnie ? A jeśli nie to jak namaczać allera ?

Ja 2mm sypię razem, mieszam na sucho, zalewam wodą na 1.30-1.40 sek i odsączam, po 10 min nadaje się do łowienia. Aller klei deko mocniej, coppens mniej, więc w wodzie akurat to na plus.