Autor Wątek: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?  (Przeczytany 19175 razy)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Od ponad roku używam pokrowca mikado UWD-12003G-150 który jest nazwijmy to lekko usztywniony wszytymi wzmocnieniami.
Nie zachowuje się jak szmaciak, jednak nie jest to typowo sztywny sprzęt.
Zacząłem się rozglądać za czymś co trzyma swój kształt niezależnie czy puste czy wypchane sprzętem. Co dobrze chroni zawartość którą do niego wkładamy a przy okazji nie kosztuje więcej niż 200-250zł.
Coś co oparte o ścianę nie będzie się wyginać pod swoim ciężarem.
Znalazłem pokrowce nawet ze stopką, ale opinie różne. Jedni chwalą, inni piszą że za wąskie...
Ogólnie szukam czegoś na trzy wędziska, długość okolice 150cm, miło jak da się nosić na plecach by ręce mieć wolne i przede wszystkim nie będzie się w trakcie noszenia czy wkładania do auta odkształcać pod ciężarem własnym czy wędek.
Miło gdyby w środku komór były też rzepy umożliwiające przypięcie wędziska by nie latało wesoło po całej komorze podczas noszenia.
Znalazłem coś co wygląda wizualnie na rozsądne , jednak tylko dwie komory. Mowa tu o Mikado UWD-13022G-150
Tyle że nie wiem jak to pojemne.
Zależy mi by weszły dwa feedery + matchówka + bat.  Wszystko ( prócz bata ) z kołowrotkami 4000 ze składanymi rączkami.
Czy w 2022 jest na rynku coś co spełni moje oczekiwania w zamierzonym budżecie?
Może ktoś posiada wspomniany wyżej pokrowiec i podzieli się odczuciami, a może ktoś poleci coś innego?
Wątki które udało mi się znaleźć na forum przeczytałem, jednak większość jest sprzed kilku lat i często polecane modele są już niedostępne.
Podzielcie się z czego jesteście zadowoleni i co możecie polecić.
Nie mam wędek po kilka tysi, zwykłe do kilku stów jak większość z nas, ale chciałbym by one były w pokrowcu bezpieczne.
Pozdrawiam.


 


Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #1 dnia: 26.04.2022, 07:22 »
Moim zdaniem powinieneś zastanowić się nad długością 180 cm.
Jednorazowy zakup na lata, a kupując nowe dłuższe wędki będzie jak znalazł.

Polecanym pokrowcem, także na forum, ale troszkę ponad budżet będzie Lorpio.
https://sklepdrapieznik.pl/pokrowce-na-wedki-usztywniane/31003-pokrowiec-na-wedki-loprio-usztywniony-180cm.html

Posiadam dokładnie ten model i jestem bardzo zadowolony.
Paweł.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 422
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #2 dnia: 26.04.2022, 08:26 »
Norbas, Lorpio Extreme 140cm lub 160cm, który kosztuje ok. 260zł i będziesz bardziej niż zadowolony, kupowanie na wyrost 180cm to nieporozumienie jak nie masz takich wędek, ja chciałem się przesiąść na dwuskłady, kupiłem Daiwę N'Zon 190cm, świetny pokrowiec, który użyłem raz i sprzedałem, wyprzedałem dwuskłady na rzecz 3 składów i mieszcze się w kompaktowe pokrowce 140cm, noszenie i przewożenie to różnica kolosalna.
Wracając do pokrowca Lorpio, użytkuję dwa i nie mam im nic do zarzucenia, sztywne, rzepy w środku, mieszczą się 3 wędki z kołowrotkami, 2 sztyce, podpórki, resty i inne drobiazgi, nie nasiąka wodą jak kropi, dobrze się czyści, dół gumowany, możesz postawić w błocie, łatwo się wyczyści. Bardzo dobry zakup za rozsądne pieniądze.

Online Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #3 dnia: 26.04.2022, 10:39 »
Moim zdaniem powinieneś zastanowić się nad długością 180 cm.
Jednorazowy zakup na lata, a kupując nowe dłuższe wędki będzie jak znalazł.
Polecanym pokrowcem, także na forum, ale troszkę ponad budżet będzie Lorpio.
https://sklepdrapieznik.pl/pokrowce-na-wedki-usztywniane/31003-pokrowiec-na-wedki-loprio-usztywniony-180cm.html
Posiadam dokładnie ten model i jestem bardzo zadowolony.

Dodam od siebie, że jestem użytkownikiem dwóch pokrowców usztywnianych mikado method feeder (czarno-zielone), 150 (feedery rzeczne) i 175 (methoda)... dla mnie pokrowce świetne i wystarczające. Tak myślałem...
Ostatnio kupiłem prestona ignitiona 11ft długość transportowa 170 cm i kurde... byłem na jednym wypadzie i będę się przymierzał do ww. lorpio 180. Niestety kijek wchodzi dosłownie na styk (z gimnastyką)... później ma 1/1.5 cm luzu ale włożenie go do pokrowca... po prostu szkoda kija.
Ps. kij jest świetny... 9kg karp nie zrobił na nim wrażenia, choć już przy podbieraniu ze 3 odjazdy były... naprawdę wykonanie, przelotki, praca.... bajka.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #4 dnia: 26.04.2022, 12:01 »
Norbas, Lorpio Extreme 140cm lub 160cm, który kosztuje ok. 260zł i będziesz bardziej niż zadowolony, kupowanie na wyrost 180cm to nieporozumienie jak nie masz takich wędek

Nie tylko kije mają znaczenie, ale także kołowrotki.
Jeśli przyjdzie ochota poćwiczyć łowienie dystansowe, do których używamy dużych młynków z szerokimi szpulami,
będzie nam łatwiej w pokrowcu 180 upchnąć je "na mijano", bo obok siebie mogą po prostu się nie mieścić. 8)
Paweł.

Online Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #5 dnia: 26.04.2022, 13:26 »
Norbas, Lorpio Extreme 140cm lub 160cm, który kosztuje ok. 260zł i będziesz bardziej niż zadowolony, kupowanie na wyrost 180cm to nieporozumienie jak nie masz takich wędek

Nie tylko kije mają znaczenie, ale także kołowrotki.
Jeśli przyjdzie ochota poćwiczyć łowienie dystansowe, do których używamy dużych młynków z szerokimi szpulami,
będzie nam łatwiej w pokrowcu 180 upchnąć je "na mijano", bo obok siebie mogą po prostu się nie mieścić. 8)

Zgadza się, dlatego uważam że wybór tego 180 o ile ktoś ma 2-składy jest optymalną opcją... jak są 3-składy to 160 spokojnie wystarczy. Bo może się okazać że będzie fajna promka na jakiś kijek (jak u mnie) i zabraknie 1-2 cm :) to już lepiej mieć zapas 10-20 :)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 422
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #6 dnia: 26.04.2022, 13:29 »
Nie tylko kije mają znaczenie, ale także kołowrotki.
Jeśli przyjdzie ochota poćwiczyć łowienie dystansowe, do których używamy dużych młynków z szerokimi szpulami,
będzie nam łatwiej w pokrowcu 180 upchnąć je "na mijano", bo obok siebie mogą po prostu się nie mieścić. 8)

Zgoda, natomiast parametr transportowy jest równie ważny, ze 190 na plecach wygląda się jak łowczy co na kaczki idzie strzelać 8) ale na plecach mniej istotne, natomiast w aucie, jak ktoś ma mniejsze to robi się już spora gimnastyka. Ale wiadomix-co komu...

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 46
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #7 dnia: 26.04.2022, 13:30 »
Cześć. Jestem właśnie świeżo po zakupie sztywnego pokrowca Lorpio Excellent 180 cm. Mam kijki 11 ft, w dwuskładzie, po złożeniu mają po 175 cm. Wszystko pasuje. Pokrowiec jest ładny, kolory pasują do siebie, takie "prestonowskie", całość wygląda solidnie, jestem zadowolony. Zamki chodzą jak masełko. Wcześniej używałem pokrowca "szmacianego", do którego wkładałem plastikową tubę o dużej średnicy, z wędkami w środku.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #8 dnia: 26.04.2022, 16:51 »
https://angryfish.pl/wedkarstwo-feederowe/pokrowiec-na-4-wedki-165cm-by-dome-team-feeder

Użytkuję od 2 sezonów. Jestem niezwykle pojemny. Wożę w nim 3 uzbrojone wędki w kołowrotki 6k (zdarzało się nawet 8k) a w czwartej przegrodzie sztuce, podpórki i inne cuda. Nadal jest mnóstwo miejsca ;)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #9 dnia: 26.04.2022, 16:58 »
Wtedy budżet będzie dwukrotnie przekroczony :P
Paweł.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #10 dnia: 26.04.2022, 18:55 »
Nie planuję większej długości pokrowca niż 150-160cm.
Aktualny ma 150 i długościowo jest ok do moich wędek. Mam tylko jeden feeder browning argon w dwuskładzie który przekracza 160cm ale dostał kapturek i wesoło sobie wystaje a nie zabieram go na wszystkie wypady.
Jak wrócę z roboty zapoznam się z tym Lorpio Excellent. Szkoda że nie występuje w rozmiarze 150cm, ale w razie co 160 jakoś przełkne 😀
Widziałem go na kilku fotkach i wydawało mi się że on raczej z tych mniej sztywnych ale widać takie złudzenie.
Jest może o nim jakaś recka?
Ma jakichś konkurentów godnych uwagi?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #11 dnia: 26.04.2022, 18:58 »
Jest o Extreme i o Excellence. Oraz ich porównanie :D
Oba są całkowicie sztywne.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #12 dnia: 26.04.2022, 19:03 »
No to muszę znaleźć i poczytać :)

Online Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #13 dnia: 26.04.2022, 19:17 »
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sztywny pokrowiec za rozsądne pieniądze - co kupić w 2022r.?
« Odpowiedź #14 dnia: 26.04.2022, 19:28 »
Przesiadłem się ze szmaciaka na lorpio extreme 160 i skok jakościowy jest ogromny, nie miałem w ręku excellent, ale z extreme jestem mega zadowolony.
Kuba