Autor Wątek: Co wybrać? Pomoc dla osoby nie w temacie.  (Przeczytany 1863 razy)

Offline Zielo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Co wybrać? Pomoc dla osoby nie w temacie.
« dnia: 07.05.2022, 16:23 »
Witam, przyszła pora na wymianę starego kija na coś nowego i wdrożenia się bardziej w świat spinningu. Szukam jakiegoś kija +kołowrotka do 500-600zł jak będzie taniej nie pogniewam się zostanie więcej na przynęty. Będę łowił głównie z brzegu na żwirowniach które są dość głębokie może w przyszłym roku dojdą jakieś rzeki do tego.  Jak na tą chwilę wpadł mi w oko taki kji Daiwa legalis spin 2,7m 15-50g. I możecie od razu polecić czy brać plecionkę a może żyłkę, może macie też jakieś przynęty które się dobrze sprawdzają na szczupaki? Iść bardziej w gumy czy jakieś woblery? Bo do tej pory łowiłem na gumy i blachy/obrotówki. A bo bym zapomniał z tego co mi wiadomo to na tych żwirowniach szczupak występuje głównie 60-80cm ale padło już parę sztuk w okolicach metra, więc fajnie żeby wędka była pod takie ryby.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Co wybrać? Pomoc dla osoby nie w temacie.
« Odpowiedź #1 dnia: 07.05.2022, 16:43 »
Temat rzeka. Prędzej na jerkbaicie znajdziesz szczegółową odpowiedź. Jeśli chodzi o przynęty to pierwsze majowe szczupaki przeważnie na slidery Salmo atakowały. I to takie pistoleciki, kusiły się na slidery 12. Wędka cw 30-60 gr.

Offline Zielo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Co wybrać? Pomoc dla osoby nie w temacie.
« Odpowiedź #2 dnia: 08.05.2022, 10:33 »
Dzięki