Autor Wątek: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą  (Przeczytany 5991 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« dnia: 12.06.2022, 23:57 »
Blisko domu mam łowisko PZW , kilka starych glinianek, gdzie z braku czasu na dalsze wypady, najcześciej moczę kije. Niby Koło dba coś tam gospodarz pokosi, posprząta ale ogólnie zarośnięte i często zaśmiecone. Do tej pory jeździłem tam z psem i dlatego wybrałem sobie najbardziej oddalony od drogi i parkingów brzeg. Co roku karczowałem krzaki i drogę do tego miejsca. Ryba jest a jak regularnie się nęci to i coś większego wchodzi. Sęk w tym ,że są "wędkarze", którzy zaglądają tylko czy coś ciagniesz i podsiadają ,na czystym ,zadbanym stanowisku. Wiem ,że według regulaminu to ok , ale wiekszość stałych bywalców honoruje i respektuje to ,że włożyło się pracę , kasę i czas żeby sobie komfortowo połowić.
Miałem już kilka takich sytuacji ostatnio i zastanawiam się jak Wy reagujecie na takie zachowanie. 


Pozdrawiam Łukasz

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 871
  • Reputacja: 392
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #1 dnia: 13.06.2022, 00:02 »
Każdy ma prawo usiąść gdzie chce. Jeśli zbiornik jest mały to się nie masz co dziwić, że ktoś tam siada.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #2 dnia: 13.06.2022, 00:06 »
To to wiem , tylko boli jak tydzień chodzisz wrzucasz , a jak wypracujesz efekty znajdzie się jeden lub dwóch z teleskopami i żyłkami 0,40 i syfu narobią.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 871
  • Reputacja: 392
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #3 dnia: 13.06.2022, 00:11 »
Takie są realia i nic na to nie poradzisz. Wybierz większy zbiornik, miejsce bez dojazdu a najlepiej przeprawa środkiem pływającym i ciesz się spokojem, polecam 🙂. Właśnie jestem w takim miejscu, żywej duszy i ryby biorą.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #4 dnia: 13.06.2022, 00:18 »
Zazdroszczę :beer:
Niestety zajęcie i lokalizacja nie pozwala mi na taką opcję.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #5 dnia: 13.06.2022, 07:33 »
To to wiem , tylko boli jak tydzień chodzisz wrzucasz , a jak wypracujesz efekty znajdzie się jeden lub dwóch z teleskopami i żyłkami 0,40 i syfu narobią.

Tego nie unikniesz, dzieje się tak wszędzie. Każdy może łowić gdzie mu się podoba bo ma do tego prawo i wygląda to tak że jak coś połowisz a zobaczą to inni to miejscówka spalona. Nie dość że przez pewien czas będzie stale zajęta to jeszcze do wody trafią różne "zanęty" typu spleśniały chleb. Ale jest też druga strona medalu czyli osoby które usiłują wyrzucać innych ze stanowiska " bo mają zanęcone". Sytuacja taka częsta była na bocznym zbiorniku Elektrowni Rybnik ( tzw. Orzepowicki) gdzie mieszkający nad wodą osobnik uzurpował sobie prawo do brzegu przylegającego do jego działki.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #6 dnia: 13.06.2022, 07:49 »
Prawo prawem a przyzwoitość przyzwoitością , większość osób jak widzi ze zrobiłeś i dbasz to albo nie siadają albo jak się zakręcisz na miejscu ze sprzętem to sami proponują ze przejdą obok . Jednak są też tacy co idą na łatwiznę , co  zniechęca i psuje klimat. Kilka dni ze szpadlem , siekiera , podkaszarka , pila a to podglądacz wędrowniczek sobie gniazdko znajduje.
Można się wyżalić na forum ale pozostaje jedno zmiana łowiska .
Co do tej elektrowni to jeśli gość wyrwał naturze jedna miejscówkę a zaraz miał kukułki w gnieździe to wcale mu się nie dziwie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 469
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #7 dnia: 13.06.2022, 08:12 »
Rozumiem Twój ból.
Z drugiej strony są sytuacje, jak Mariusz napisał. Siadam sobie na miejscu, rozkładam bambetle, nęcę... i przychodzi ktoś i sobie stwierdza, że on tu nęcił i mam spieprzać. Sam spieprzaj, dziadu.

Sytuacja u mnie o tyle jest jasna, że na moich zbiornikach jest kilku wędkarzy na jedno miejsce. Tam nie ma fizycznie możliwości przygotowania SOBIE stanowiska, nęcenia go i tak dalej. To jest bez sensu. Więc jakbym słyszał taki tekst, to bym gościa wyśmiał.

Jeszcze w Twoim przypadku można zastosować tabliczkę/kartkę w stylu "To miejsce robiłem ja, Lukas 78. Jeśli przyjdę, a będziesz łowić, proszę uszanuj moją pracę i się przesiądź". Coś takiego. Żebyś mógł udowodnić, że to ty jesteś ten Lukas, a nie byle cieć przyjdzie i powie, że on tu robił i spadaj.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #8 dnia: 13.06.2022, 08:16 »
Dzięki , już nawet o tym myślałem ale chyba dam sobie spokój , nie będę dbał zarosnie jak było wcześniej i po problemie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #9 dnia: 13.06.2022, 09:17 »
Nie chcę zasmucać kolegów, którzy mają szlachetne intencje i wiedzą co to jest kultura osobista,ale niestety nie wszyscy podzielają Wasze wartości.

Jest pewien typ ludzki, który ma to wszystko za nic. Ten typ cechuje chamska buta, jedyny argument jaki rozumie to siła, a dobre maniery poczytuje sobie jako słabość.  Taki będzie się jeszcze cieszył, że "frajer" się napracował, a on mu zajął miejsce.

I niestety nic z tym nie można zrobić, dopóki nie narusza regulaminu.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #10 dnia: 13.06.2022, 09:22 »
Nie chcę zasmucać kolegów, którzy mają szlachetne intencje i wiedzą co to jest kultura osobista,ale niestety nie wszyscy podzielają Wasze wartości.

Jest pewien typ ludzki, który ma to wszystko za nic. Ten typ cechuje chamska buta, jedyny argument jaki rozumie to siła, a dobre maniery poczytuje sobie jako słabość.  Taki będzie się jeszcze cieszył, że "frajer" się napracował, a on mu zajął miejsce.

I niestety nic z tym nie można zrobić, dopóki nie narusza regulaminu.
Niestety tak jest, żal to pisać ale wśród wędkarzy niestety to większość... chamstwo, mięsiarstwo i śmieciarstwo >:O Dla własnego zdrowia psychicznego lepiej do tego się przyzwyczaić

Offline Bitas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #11 dnia: 13.06.2022, 09:28 »
Mamy taką samą sytuację z kolegą.Dbamy o drogę,żeby była przejezdna,miejscówki wykoszone ,posprzątane i tp.Narazie udaje nam się drogą dyplomatyczną wygrywać walkę z brudasami ,ale nie każdy to rozumie.Już pisałem kiedyś,że w Polsce jeszcze dużo ,,dziczy,,nad wodą siedzi i wątpie,że za mojego życia to sie zmieni.

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #12 dnia: 13.06.2022, 12:37 »
Jest pewien typ ludzki, który ma to wszystko za nic. Ten typ cechuje chamska buta, jedyny argument jaki rozumie to siła, a dobre maniery poczytuje sobie jako słabość.  Taki będzie się jeszcze cieszył, że "frajer" się napracował, a on mu zajął miejsce.

Łowiłem kiedyś dłuższy czas na takim mikrozbiorniku gdzie był taki jeden dziadek co jak widział że na danej miejscówce ktoś połowił a nie bardzo miał jak delikwenta podsiąść na stanowisku ( miał coś z nogami i siadał tylko tam gdzie był prosty brzeg i dało się krzesło postawić) to przezwyciężał ból nóg i dawał radę udać się na to stanowisko celem wrzucenia mydła lub nawrzucania gałęzi. Przychodzisz na stanowisko gdzie nie było zaczepów i wyjmujesz  co rzut to świeżutkie gałęzie z zielonymi listkami.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 469
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #13 dnia: 13.06.2022, 12:41 »
Lekarzem nie jestem, ale gdyby tak zaaplikować mu to mydło w dupę, a na końcu zrobić z badyli bukiecić, to stawiam, że nogi by mu ozdrowiały.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #14 dnia: 13.06.2022, 12:55 »
Każdy wędkarz na każdej wodzie może sobie usiąść gdzie mu się podoba, chyba, że mowa o komercji z numerowanymi irezerwowanymi miejscówki.
To, że tydzień nęcisz nie ma tutaj żadnego znaczenia i jedynie robisz to na swoje ryzyko, że ktoś tam siądzie przed tibą w dniu planowanej zasiadki.
A to, że będzie to wędkarz z teleskopami i żyłką 0.40mm nie jest żadnym argumentem w tej dyskusji, zważywszy, że wędkuje zgodnie z tegulaminem. Wędkarz to nie tylko ten z wędką acolyte czy sphere siedzący na koszu Rive.
To raczej ty zachowujesz się nie fair uzurpując sobie niepisane prawo do nieswojej miejscówki.