Autor Wątek: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą  (Przeczytany 5975 razy)

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #30 dnia: 13.06.2022, 19:18 »
Wystarczy mi mina jak widzi z boku brania i jak wracają z podbieraka do wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To nie boli, to piecze ;D

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #31 dnia: 13.06.2022, 19:21 »
Chociaż nie będę zaprzeczał ze w pierwszym odruchu plan był taki jak pisał ledi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #32 dnia: 13.06.2022, 19:22 »
Z chęcią przeniósłbym się daleko od drogi i cywilizacji ale to miejsce które wybrałem to był najdalszy punkt. Mój błąd ze ostatnio jeszcze wykosilem sobie pod taczkę trawę co była w pas . Była to jakaś tam zapora dla leniwców …przedobrzylem do tego niedawno dosc blisko siedział jakiś co liczył cyt „k..wa siedem zero”
I tez chodzę na ryby ale jak się człowiek postara to biorą .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Daleko od cywilizacji fajnie jest ,ale czasem przeważnie zimą jak zasypie to trzeba trochę się namęczyć aby dojechać do pracy jak zawieje ,ale ogólnie nie zamienił bym się na miejskie ''wygody'' bo to miałem , jak wspomniałem nad wodą odpoczywam , mam wiaderko pod 4litery i to wszystko , trawa do pasa to obrzydło by kosić , a nie siedzę w jednym miejscu , a jak rzeka zarośnie to już tylko kajak
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #33 dnia: 13.06.2022, 19:29 »
Wszystko zależy od charakterystyki łowiska tam gdzie jest presja nikt cię nie puści i bardzo łatwo stracić swoją przygotowaną miejscówkę. W przypadku większych, mniej uczęszczanych łowisk szanse się zwiększają ale ryzyko jest zawsze. Mogę tylko podpowiedzieć jak zrobił jeden wędkarz. Podczas przygotowywania miejscówki którą nie podkosił, lecz całkowicie wydarł naturze zrobił sobie sesję zdjęciową jak to wyglądało wcześniej, jak ją przygotowywał, i go czasem puszczali bo ludzie którzy rozumieją takie sytuacje też bywają nad wodą, choć nie jest to super skuteczna metoda to twoje szanse na udaną zasiadkę wzrastają .

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #34 dnia: 13.06.2022, 20:31 »
Można powiedzieć ze moja tez była wydarta naturze i na 70 członków koła wiekszosc szanuje czyjaś prace tylko jeden czy dwóch podsiadaczy jest …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #35 dnia: 13.06.2022, 21:21 »
Pozostaje tylko wymiana złośliwości, lecz z jednej strony nie warto zniżać się do poziomu takich dziadów, z drugiej ciężko się pogodzić z takim chamstwem i aż chce się wyciąć jakiś numer takiej mędzie.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 486
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #36 dnia: 13.06.2022, 21:33 »
Można powiedzieć ze moja tez była wydarta naturze i na 70 członków koła wiekszosc szanuje czyjaś prace tylko jeden czy dwóch podsiadaczy jest …

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie jest tajemnicą kim są Ci mili ludzie i możecie wspólnie coś z tym zrobić. Warto szanować się nawzajem.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #37 dnia: 13.06.2022, 22:24 »
Szwagier mi pisał ze jutro chciałby posiedzieć na tym łowisku , dotrzymam mu towarzystwa, może być ciekawie , chociaż tak jak piszecie ,bydła nie będę robił


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 486
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #38 dnia: 13.06.2022, 22:37 »
Nie zapominaj, że przeciętny Polak przy pomocy szwagra może wszystko ;D

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #39 dnia: 13.06.2022, 22:38 »
No właśnie tego się boję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 337
  • Reputacja: 606
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #40 dnia: 13.06.2022, 23:17 »
Tak z drugiej strony. Spotkałem kiedyś na wodzie PZW piękny pomost z napisem teren prywatny, wstęp wzbroniony. Rozumiem nakład pracy i środków, żeby taki pomost wybudować. Ale to jest chyba bezprawne zaanektowanie części brzegu wody dostępnego prawnie dla wszystkich członków PZW.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 486
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #41 dnia: 13.06.2022, 23:54 »
To nie jest takie oczywiste. Był już taki temat i Selektor wyjaśnił to bardzo szczegółowo https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=20251.0

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #42 dnia: 14.06.2022, 06:22 »
Blisko domu mam łowisko PZW , kilka starych glinianek, gdzie z braku czasu na dalsze wypady, najcześciej moczę kije. Niby Koło dba coś tam gospodarz pokosi, posprząta ale ogólnie zarośnięte i często zaśmiecone. Do tej pory jeździłem tam z psem i dlatego wybrałem sobie najbardziej oddalony od drogi i parkingów brzeg. Co roku karczowałem krzaki i drogę do tego miejsca. Ryba jest a jak regularnie się nęci to i coś większego wchodzi. Sęk w tym ,że są "wędkarze", którzy zaglądają tylko czy coś ciagniesz i podsiadają ,na czystym ,zadbanym stanowisku. Wiem ,że według regulaminu to ok , ale wiekszość stałych bywalców honoruje i respektuje to ,że włożyło się pracę , kasę i czas żeby sobie komfortowo połowić.
Miałem już kilka takich sytuacji ostatnio i zastanawiam się jak Wy reagujecie na takie zachowanie.

Podsumowując, idziesz i wykupujesz składki, takie same jak każda osoba korzystajaca z Twojego zbiornika, niszczysz przyrodę, w celu wędkowania I wytworzenia oraz oczyszczenia sobie stanowiska, a następnie przychodzisz na forum się pożalić, że inne osoby, które maja identyczne prawa jak Ty, usiadły Ci na miejsce, bo mianowales tam siebie królem i je kategoryzujesz jako osoby gorsze i pseudowedkarzy? Czyli równie dobrze, gdzie nie usiądziesz na zbiorniku i jakbym podszedl do Ciebie powiedział, że też tu nęciłem i zabrałem ostatnio jakiś śmieć to byś się zawinął,  bez wzgledu na okoliczności? ;D

Fiu fiu Panie, odznaka się należy, aż takim stereotypowym Polakiem zapachniało.



Plum

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #43 dnia: 14.06.2022, 06:36 »
Ciekawe spojrzenie na temat, dzięki
Czyżbym dotknął kogoś o podobnych zapędach, tez wyglądasz tylko gdzie ktoś dba i rybę łapie a później wbijasz kije na sztorc z dzwonkami od kozic górskich i mówisz co w wodzie to moje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #44 dnia: 14.06.2022, 08:21 »
Ciekawe spojrzenie na temat, dzięki
Czyżbym dotknął kogoś o podobnych zapędach, tez wyglądasz tylko gdzie ktoś dba i rybę łapie a później wbijasz kije na sztorc z dzwonkami od kozic górskich i mówisz co w wodzie to moje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Janusz, teraz powiedz mi, jak ktoś już był na "Twojej" miejscówce i też nęcił to dajesz mu jakieś udziały? Np 5 cm brzegu? Bo w sumie sam je tak nabyłeś prawda królu złoty? ;) Mnie nie spotkasz nad wodami PZW, bo ludzie Twojego pokroju i ogólna formuła związku skutecznie mnie z niego odsunęła i jak widać po Twoim zachowaniu, nie ma po co wracać, a teraz wybacz idę podpierdzielić komuś miejscówkę, bo słyszę, że nęci 8) tylko gdzie ja miałem te dzwoneczki... hmm... ;D

Wszystkiego dobrego!
Plum