Autor Wątek: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą  (Przeczytany 5890 razy)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #60 dnia: 14.06.2022, 12:01 »
Azga jak stoisz w kolejce w sklepie a z tylu podejdzie babcia z balkonikiem i bułkami w torebce to rozumiem ze jej tez nie wpuścisz bo byłeś przed nią , albo w autobusie kobieta z brzuchem pod brodę stanie obok ciebie tez takim nie ustepujesz bo siedziałeś pierwszy …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No jak ma tak duża otyłość to pewnie jej nie ustąpię. Jeżeli jest w ciąży to jak najbardziej. 8) Jakbyś przyjechał na wózku, a miejsce byłoby jednym z dostowanych, gdzie możesz sobie połowić siadaj śmiało, los i tak dość Ci pod górkę robi.


Ogólnie porównania mocno nie trafione. Nie jesteś żadna osoba uprzywilejowaną, bo gdzieś posprzątałeś i wsypales pół paczki zanęty. Moje zdanie o Tobie tylko się pogarsza z każdym postem. Stary, chłopaki Cię nawet trochę bronili w kontekście tej miejscówki, ale zaczynasz się pogrążać. Nie musisz mnie atakować, wiem, że prawda nie jest Tobie na rękę, ale zazwyczaj nie jestem typem, który poklepie Cię po plecach i powie, że dobrze myślisz i bić Ci brawka trzeba, bo Ty akurat tak uważasz, a ja mam się zgadzać z Twoim zdaniem. Chciałeś opinii na forum to ja dostałeś.
Plum

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #61 dnia: 14.06.2022, 12:35 »
Myślę, że problemem nie jest jakiś losowy wędkarz który usiądzie na twoim miejscu, lecz dziad który patrzy z drugiego brzegu jak przez tydzień necisz i szykujesz miejscówkę i wskakuje na nią w sobotę o północy choć cały tydzień siedział gdzie indziej i do wyboru ma cały staw. To właśnie taką postawę chyba kolega chciał piętnować w tym wątku i coś takiego się zdarza i jest chamskie choć zgodne z regulaminem.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #62 dnia: 14.06.2022, 12:44 »
Takie zachowanie jest istnie frajerskie (świadome podsiadanie), ale z drugiej strony jak to udowodnisz, że ktoś celowo się czaił? Zwyczajnie nie świadomie ktoś mógł usiąść na takiej miejscówce :P
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #63 dnia: 14.06.2022, 12:47 »
Nawet kiedy wydaje się, że obserwuje może mieć za słaby wzrok :P

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #64 dnia: 14.06.2022, 13:11 »
Azga jak stoisz w kolejce w sklepie a z tylu podejdzie babcia z balkonikiem i bułkami w torebce to rozumiem ze jej tez nie wpuścisz bo byłeś przed nią , albo w autobusie kobieta z brzuchem pod brodę stanie obok ciebie tez takim nie ustepujesz bo siedziałeś pierwszy …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No jak ma tak duża otyłość to pewnie jej nie ustąpię. Jeżeli jest w ciąży to jak najbardziej. 8) Jakbyś przyjechał na wózku, a miejsce byłoby jednym z dostowanych, gdzie możesz sobie połowić siadaj śmiało, los i tak dość Ci pod górkę robi.


Ogólnie porównania mocno nie trafione. Nie jesteś żadna osoba uprzywilejowaną, bo gdzieś posprzątałeś i wsypales pół paczki zanęty. Moje zdanie o Tobie tylko się pogarsza z każdym postem. Stary, chłopaki Cię nawet trochę bronili w kontekście tej miejscówki, ale zaczynasz się pogrążać. Nie musisz mnie atakować, wiem, że prawda nie jest Tobie na rękę, ale zazwyczaj nie jestem typem, który poklepie Cię po plecach i powie, że dobrze myślisz i bić Ci brawka trzeba, bo Ty akurat tak uważasz, a ja mam się zgadzać z Twoim zdaniem. Chciałeś opinii na forum to ja dostałeś.
Jakbyś trochę wysilił szare komórki to może dotarłoby do ciebie ,że przykład babki w ciąży i starszej kobiety w sklepowej kolejce , to analogia która nie była dosłowna .... są zasady pisane, prawa oraz dobre wychowanie i kultura , której najwyraźniej ci brakuje.
Z drugiej strony przytoczę ci coś z forum:
 
"Regulamin forum
§1.
Rejestracja na forum oznacza akceptację Regulaminu.
§2.
Obowiązuje kultura dyskusji. Zabrania się używania wulgarnych, obraźliwych i agresywnych wypowiedzi pod adresem innych członków forum.
Wiadomości zawierające nieuprzejme wpisy będą edytowane lub usuwane. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego wątku."
Może Krwawy przypnie ci jakąś łatkę forumową skoro tak bardzo lubisz przezywać innych.




Pozdrawiam Łukasz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #65 dnia: 14.06.2022, 13:22 »
Przytaczasz regulamin a ten zapis bardziej pasuje do Twojego posta. Spróbuj zaakceptować, że niewielu ludzi podziela Twój punkt widzenia.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #66 dnia: 14.06.2022, 13:38 »
Można bez końca dyskutować i się złościć. Ale póki coś nie jest uregulowane prawnie (i nigdy nie będzie ) to nie ma podstaw wymagać aby ktoś opuścił wcześniej przygotowaną miejscówkę i jeśli nam ustąpi to tylko jego dobra wola.
Ze swojej strony nie raz miałem na Zalewie Rybnickim nie ciekawe sytuację (kiedy jeszcze łowiłem w bardziej uczęszczanych rejonach.
Przychodzę na ryby od 3 nad ranem spombuję 40 minut 90 metr zaczynam łowić po czym po 4 pojawia się ekipa która stwierdza ,że oni tutaj sobie łowią i nęcą. Sory ale coś takiego działa na mnie jak płachta na byka mimo ,że sam przygotowuję miejsca. I jeszcze nie zdażyło mi się żebym komuś ustąpił takiego miejsca.

Online Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #67 dnia: 14.06.2022, 14:20 »
Można bez końca dyskutować i się złościć. Ale póki coś nie jest uregulowane prawnie (i nigdy nie będzie ) to nie ma podstaw wymagać aby ktoś opuścił wcześniej przygotowaną miejscówkę i jeśli nam ustąpi to tylko jego dobra wola.
Ze swojej strony nie raz miałem na Zalewie Rybnickim nie ciekawe sytuację (kiedy jeszcze łowiłem w bardziej uczęszczanych rejonach.
Przychodzę na ryby od 3 nad ranem spombuję 40 minut 90 metr zaczynam łowić po czym po 4 pojawia się ekipa która stwierdza ,że oni tutaj sobie łowią i nęcą. Sory ale coś takiego działa na mnie jak płachta na byka mimo ,że sam przygotowuję miejsca. I jeszcze nie zdażyło mi się żebym komuś ustąpił takiego miejsca.

Ależ oczywiście, że jest to uregulowane prawnie : nie ma czegos takiego w prawie (regulaminie Pzw)  jak uzurpowanie sobie miejsca do publicznej miejscowki nad wodą. Wędkarz, który byl pierwszy jest tym, który ma prawo w danym miejscu wędkować. Następna wolna miejscówka dla uzurpatora jest minimum 10m .

Widzę, że kolega Lukas 78 zaczyna przytaczac regulamin forum, a rozpoczął wątek, żeby pokazać nam, że nie zna kompletnie regulaminu PZW.

Rada: Są komercje szczególnie karpiowe, gdzie miejscówki rezerwuje się i nikt ci nic tam nie zajmie . Tam kolego powinieneś kierować swoje kroki i szerokim łukiem omijać ogólnodostępne wody Pzw,

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #68 dnia: 14.06.2022, 14:27 »
Ależ oczywiście, że jest to uregulowane prawnie : nie ma czegos takiego w prawie (regulaminie Pzw)  jak uzurpowanie sobie miejsca do publicznej miejscowki nad wodą. Wędkarz, który byl pierwszy jest tym, który ma prawo w danym miejscu wędkować. Następna wolna miejscówka dla uzurpatora jest minimum 10m.

Wyjątek* stanowi wędkowanie z pomostu który ktoś dla siebie zbudował. Budowa takiego pomostu jest rozwiązaniem dla rządnych posiadania własnego miejsca nad wodą. https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=20251.0

* - nie wiem czy jest ujęte w regulaminie PZW

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #69 dnia: 14.06.2022, 15:37 »
Miałem jeszcze odpowiedzieć w tej materii, ale jak już jesteśmy przy wychowaniu to moja mama zawsze mawia, że pewnym grupom ludzi należy po prostu ustąpić ;) Jeżeli administracja faktycznie będzie uważała, że za moje posty zostanę w jakiś sposób ukarany to przyjmuję z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa.

Jeszcze raz kolego życzę Ci wszystkiego dobrego i jak najczęściej wolnego stanowiska.
Plum

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #70 dnia: 14.06.2022, 21:57 »
Azga jak stoisz w kolejce w sklepie a z tylu podejdzie babcia z balkonikiem i bułkami w torebce to rozumiem ze jej tez nie wpuścisz bo byłeś przed nią , albo w autobusie kobieta z brzuchem pod brodę stanie obok ciebie tez takim nie ustepujesz bo siedziałeś pierwszy …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No jak ma tak duża otyłość to pewnie jej nie ustąpię. Jeżeli jest w ciąży to jak najbardziej. 8) Jakbyś przyjechał na wózku, a miejsce byłoby jednym z dostowanych, gdzie możesz sobie połowić siadaj śmiało, los i tak dość Ci pod górkę robi.


Ogólnie porównania mocno nie trafione. Nie jesteś żadna osoba uprzywilejowaną, bo gdzieś posprzątałeś i wsypales pół paczki zanęty. Moje zdanie o Tobie tylko się pogarsza z każdym postem. Stary, chłopaki Cię nawet trochę bronili w kontekście tej miejscówki, ale zaczynasz się pogrążać. Nie musisz mnie atakować, wiem, że prawda nie jest Tobie na rękę, ale zazwyczaj nie jestem typem, który poklepie Cię po plecach i powie, że dobrze myślisz i bić Ci brawka trzeba, bo Ty akurat tak uważasz, a ja mam się zgadzać z Twoim zdaniem. Chciałeś opinii na forum to ja dostałeś.
Jakbyś trochę wysilił szare komórki to może dotarłoby do ciebie ,że przykład babki w ciąży i starszej kobiety w sklepowej kolejce , to analogia która nie była dosłowna .... są zasady pisane, prawa oraz dobre wychowanie i kultura , której najwyraźniej ci brakuje.
Z drugiej strony przytoczę ci coś z forum:
 
"Regulamin forum
§1.
Rejestracja na forum oznacza akceptację Regulaminu.
§2.
Obowiązuje kultura dyskusji. Zabrania się używania wulgarnych, obraźliwych i agresywnych wypowiedzi pod adresem innych członków forum.
Wiadomości zawierające nieuprzejme wpisy będą edytowane lub usuwane. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego wątku."
Może Krwawy przypnie ci jakąś łatkę forumową skoro tak bardzo lubisz przezywać innych.
Z tego, co czytam https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=20251.0 to wystarczy tam zbudować jakiś pomost i wystawić tabliczkę teren prywatny.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #71 dnia: 14.06.2022, 22:40 »
A co mi tam, pierdyknę sobie taki na każdej nadającej się do łowienia miejscówce na DD i będę miał prywatny zbiornik :D Musze jeszcze tylko wymyślić jak pozbyć się miłośników grillowania i tego typa z wypożyczalni skuterów.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Oblatywacze, wędrowniczki i chamstwo nad wodą
« Odpowiedź #72 dnia: 14.06.2022, 23:22 »
Można to zrobić zgodnie z prawem i podsiadacze będą musieli pakować graty.