Autor Wątek: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?  (Przeczytany 2973 razy)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 244
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #15 dnia: 20.06.2022, 15:55 »
Też mam tą bluzkę z kapturem z Deca i komin od kilku dni i na tę chwilę jestem bardzo zadowolony.
Ostatnio byłem na rzece, niedaleko wypasały się krowy. Oczywiście było pełno bąków/końskich much ale tylko latały wokół mnie, jakby nie widziały mojej skóry...?... A zawsze mam z nimi wielki problem.
Komarów u mnie naszczescie jeszcze dość mało i profilaktyczne dwa psiknięcia muggą wystarczają żeby o nich zapomnieć. A może też mnie nie widziały w tej bluzce... 😉
Tak czy siak na teraz jest super. Pewnie zaraz kliknę spodnie do kompletu.

Spodnie mają jeden minus, szybko się brudzą, ale ogólnie trochę wody i wszystko schodzi, ale odpinane nogawki są spoko. Bardzo cienkie i przewiewne, też godne polecenia.
Plum

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 000
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #16 dnia: 20.06.2022, 16:43 »
Do tego mam zamiar od czasu do czasu zaimpregnować taki komplet permetryną i wio w busz.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #17 dnia: 20.06.2022, 17:02 »
Ja polecam też Decathlon ale taką: https://www.decathlon.pl/p/top-uv-surfingowy-meski-olaian-100-dlugi-rekaw/_/R-p-170216?mc=8403266&c=Bia%C5%82y

Dwa razy tańsza od tej Caperlana, a działa znakomicie. I wiem co mówię, bo mam taki fenotyp skóry że lądowałem już z poparzeniami słonecznymi u chirurga....

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 244
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #18 dnia: 20.06.2022, 17:06 »
Ja polecam też Decathlon ale taką: https://www.decathlon.pl/p/top-uv-surfingowy-meski-olaian-100-dlugi-rekaw/_/R-p-170216?mc=8403266&c=Bia%C5%82y

Dwa razy tańsza od tej Caperlana, a działa znakomicie. I wiem co mówię, bo mam taki fenotyp skóry że lądowałem już z poparzeniami słonecznymi u chirurga....

Różnią się trochę materiałem, Caperlan nie jest taki "przylegający" tylko bardziej luźny. Ten akurat mogłem w sklepie przymierzyć. Kwestia gustu, ale nie przepadam za przylegająca odzieżą, wolę luźna na rybach :D
Plum

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #19 dnia: 20.06.2022, 17:22 »
Mnie sztuczne tkaniny ''gryzą'' dlatego koszulki noszę bawełniane ,a na rybach tak jak @azga wolę odzież luźną polecam więc koszulę Armii Brytyjskiej jest luźna/przewiewna i ma duże kieszenie 8)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 000
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #20 dnia: 20.06.2022, 17:23 »
Mi zależało na kapturze to też wziąłem Caperlana.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #21 dnia: 20.06.2022, 22:49 »
Niestety odzież z tym filtrem to w dużej mierze marketing. Każda koszulka bluza z dość gęstym ściegiem chroni tak samo jak ta z UPF. UV A i UV B nie przenika przez materiał.
Ja kupiłem z deca tą białą marki Olaian dlatego, że jest biała, szybko schnie i jest stosunkowo tania, ma długie rękawy. To decydowało o zakupie. Nie zawsze mam ochotę wysmarować się cały kremem.

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #22 dnia: 21.06.2022, 00:09 »
Bluzy Caperlan i Olaian różnią się zdecydowanie przeznaczeniem.
Bluza Caperlan na ryby jest zdecydowanie lepsza od bluzy Olaian.
Mam obie i Olaiana zakładam na plażę "w ciepłych krajach" do nurkowania albo do kąpieli w morzu, kiedy moja skóra ma dosyć słońca. Olaian bardziej przylega do ciała, co jest zaletą kiedy się pływa i jest mokry, bo nie krepuje ruchów, nie zwisa i o nic nie haczy.
Caperlan jest za to lepszy, kiedy jest suchy. Jest bardziej przewiewny, luźniejszy i lżejszy.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #23 dnia: 21.06.2022, 01:06 »
Ja pierdziele! Ale się wywiązała dyskusja na temat marketingu. Można, bo kto komu zabroni, więc można. Kupić sobie koszulkę za 1200zł. Tu są poruszane Decathlony i inne śmiecie. To nie ten pułap cenowy, aby to działało. Struktura włókien sprawi, że komary się nie przegryzą, a woda zostanie odprowadzona na zewnątrz. Wraz z nią energia skumulowana w pocie, wydalona na zewnątrz. Tak, to działa. Przez jakiś czas. Do danej temperatury. Wilgotności i wydajności organizmu. Później jest fizyka. Później przepływ energii zostaje zaburzony, a warstwa wody wypocona przez organizm kumuluje się pod materiałem i zwiększa potencjał izolacyjny, co ogranicza zdolności ciała do termoregulacji.
Krem z filtrem 50, off na komary i butla wody.
Marcin

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #24 dnia: 21.06.2022, 07:55 »
Cześć,

Craghoppers  - sprawdzona firma i sprawdzony produkt:
https://www.amazon.pl/gp/product/B07MXKHQTZ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1&psc=1

Może nie 50+ ale mega uniwersalne i pomocne przy komarach produkty.
Pozdrawiam

Robert

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #25 dnia: 21.06.2022, 23:02 »
Ja pierdziele! Ale się wywiązała dyskusja na temat marketingu. Można, bo kto komu zabroni, więc można. Kupić sobie koszulkę za 1200zł. Tu są poruszane Decathlony i inne śmiecie. To nie ten pułap cenowy, aby to działało. Struktura włókien sprawi, że komary się nie przegryzą, a woda zostanie odprowadzona na zewnątrz. Wraz z nią energia skumulowana w pocie, wydalona na zewnątrz. Tak, to działa. Przez jakiś czas. Do danej temperatury. Wilgotności i wydajności organizmu. Później jest fizyka. Później przepływ energii zostaje zaburzony, a warstwa wody wypocona przez organizm kumuluje się pod materiałem i zwiększa potencjał izolacyjny, co ogranicza zdolności ciała do termoregulacji.
Krem z filtrem 50, off na komary i butla wody.

Nie przesadzaj... koszula za 1200zł to dopiero jest marketing

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #26 dnia: 21.06.2022, 23:59 »


Ja pierdziele! Ale się wywiązała dyskusja na temat marketingu. Można, bo kto komu zabroni, więc można. Kupić sobie koszulkę za 1200zł. Tu są poruszane Decathlony i inne śmiecie. To nie ten pułap cenowy, aby to działało. Struktura włókien sprawi, że komary się nie przegryzą, a woda zostanie odprowadzona na zewnątrz. Wraz z nią energia skumulowana w pocie, wydalona na zewnątrz. Tak, to działa. Przez jakiś czas. Do danej temperatury. Wilgotności i wydajności organizmu. Później jest fizyka. Później przepływ energii zostaje zaburzony, a warstwa wody wypocona przez organizm kumuluje się pod materiałem i zwiększa potencjał izolacyjny, co ogranicza zdolności ciała do termoregulacji.
Krem z filtrem 50, off na komary i butla wody.

Nie przesadzaj... koszula za 1200zł to dopiero jest marketing

Bo to jest marketing. Są i takie, które spełniają wszystkie wymienione cechy. I kosztują krocie. Odpowiedni materiał powoduje, że roztwór wydzielany przez gruczoły potne jest odsysany od skóry na drugą stronę materiału absorbcyjengo. Do tego jest dodana kolejna warstwa rozpraszająca, która powoduje szybsze odparowanie wilgoci. I nie są to materiały, które wytworzy jakiś zakład tkacki w Chinach, czy Indiach, a później sprzeda to Decathlon. Chodzi o odpowiedni kształt splotu włókien, jego strukturę 3d, oraz materiał z którego te włókna są wykonane. Później wilgoć jest odparowywana, ale pot to nie czysta woda. Po jakimś czasie to poprostu przestaje działać. Trzeba to wtedy wyczyścić. Działa to na zasadzie podobnej do odzieży z polipropylenu, czyli kanalików kapilarnych. Dla najbardziej wymagających jest jeszcze zewnętrzna membrana, która chroni przed opadami, a pozwala na cyrkulację powietrza. A tu mówimy już o znacznie większych kwotach.
Poszukaj sobie w jakich cenach są profesjonalne stroje dla łyżwiarzy szybkich, albo dla narciarzy szybkich. Kostium Marit Bjöergen w 2012r. ważył 315 gram, a to było 10 lat temu.
Marcin

Offline Mariano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #27 dnia: 22.06.2022, 06:25 »
Za niedługo odbieram z paczkomatu 2 bluzy UV z Graffa.
https://graff-team.com/pl/odziez-z-ochrona-uv/4996-bluza-upf50-z-kapturem-964-cl-11.html
Jasny kolor, długi rękaw i kaptur to jest to czego potrzebuję. Testy w niedzielę podczas zawodów :)
A cena? Tanio nie jest, ale mając podobne produkty z dawnych lat śmiem twierdzić ,że te spokojnie posłużą z 10.
Fishing Team ZEUS

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #28 dnia: 22.06.2022, 09:36 »
Bo to jest marketing. Są i takie, które spełniają wszystkie wymienione cechy. I kosztują krocie. Odpowiedni materiał powoduje, że roztwór wydzielany przez gruczoły potne jest odsysany od skóry na drugą stronę materiału absorbcyjengo. Do tego jest dodana kolejna warstwa rozpraszająca, która powoduje szybsze odparowanie wilgoci. I nie są to materiały, które wytworzy jakiś zakład tkacki w Chinach, czy Indiach, a później sprzeda to Decathlon. Chodzi o odpowiedni kształt splotu włókien, jego strukturę 3d, oraz materiał z którego te włókna są wykonane. Później wilgoć jest odparowywana, ale pot to nie czysta woda. Po jakimś czasie to poprostu przestaje działać. Trzeba to wtedy wyczyścić. Działa to na zasadzie podobnej do odzieży z polipropylenu, czyli kanalików kapilarnych. Dla najbardziej wymagających jest jeszcze zewnętrzna membrana, która chroni przed opadami, a pozwala na cyrkulację powietrza. A tu mówimy już o znacznie większych kwotach.
Poszukaj sobie w jakich cenach są profesjonalne stroje dla łyżwiarzy szybkich, albo dla narciarzy szybkich. Kostium Marit Bjöergen w 2012r. ważył 315 gram, a to było 10 lat temu.
Rozumiem Twoje racje oraz ograniczenia wynikające z różnych rodzajów tkanin.
Profesjonalne stroje dla pilotów lub kosmonautów pewnie są jeszcze bardziej zaawansowane technicznie i droższe :P
W tym temacie jednak dyskutujemy o przestępnych cenowo ubraniach do wędkowania w upalne dni.
Dlatego uważam, że bluza Caperlana, która poleciłem jest bardzo dobrą propozycją.

Próbowałem kiedyś lekkiej bluzy z kapturem i w upalne dni mocno ogranicza regulację temperatury.
IMO lepsza jest bluza bez kaptura, czapka na głowie, ewentualnie lekki komin (też polecam Caperlana) na karczycho jak komuś mocno grzeje.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 244
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka bluza koszulka UPF50+ na upalne dni ?
« Odpowiedź #29 dnia: 22.06.2022, 09:47 »
Ja właśnie taki strój z kominem posiadam, za kapturem w upał nie przepadam, a komin w razie coś można sobie na głowę naciągnąć
Plum