Autor Wątek: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal  (Przeczytany 6235 razy)

Offline arcziv96

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« dnia: 20.06.2022, 09:44 »
Czesc, szukam 2 zestawu na feedera. Aktualnie mam Mikado X-plode 360/120 + Okuma AK 4000 jest spoko.
Zastanawiam sie nad:
Mikado Ultraviolet 360/90 lub
Flagman S-Canal 360/70. Zaskoczyl mnie ten flagman swoja waga bo to 174g do 250g mikado violeta. Co byscie wybrali i dlaczego? Zestaw do lowienia na komercji jak i na wodach PZW.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #1 dnia: 20.06.2022, 09:56 »
Mam Flagmana S-Canal w wersji 3,30 do 50g - kij fajnie pracuje, nie gubi małych ryb, radzi sobie z przyłowami do 10kg chociaż nie daje nam nimi żadnej kontroli. Główną wadą tego kija jest jego składanie: wędka 3,30 ma trzy równe metrowe składy i osobno szczytówkę, więc wędka złożona bez demontażu kołowrotka wygląda komicznie i niezbyt pewnie. Druga wada to brak przelotki na składzie z rękojeścią : nie bardzo jest to jak sensownie złożyć. Najlepszą opcją jest demontowanie zestawu i kołowrotka po każdym łowieniu: wtedy wędka jest krótka w transporcie i mieści się dosłownie wszędzie. Z doświadczenia wiem, że mniej czasu zajmie mi złożenie całości od zera na początku łowienia i całkowite rozmontowanie na koniec, niż sensowne spakowanie całości bez zdejmowania kołowrotka. Co ja się nawkurzałem próbując to zrobić... Ogólnie kij spoko, ale z racji kiepskiego składania 2 raz bym nie kupił :P
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #2 dnia: 20.06.2022, 10:32 »
Z tego co wyczytałem na forum, to UV jest produkowana od wielu, wielu lat i obecnej wersji bardzo daleko do pierwowzoru. Poza tym to już jest stary kij i obecnie istnieje dużo wędek o wiele lepszych.
Dla przykładu legendarny Jaxon Genesis Pro Method Feeder. Obecnie dostępny w nowej kolorystyce jako Green Point Feeder oraz Academy L (nie mylić z X) Feeder. Koszt ok 200 zł.

Również kiedyś się zastanawiałem nad tym Flagmanem, ale demontaż szczytówki do transportu mnie zniechęcił.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #3 dnia: 20.06.2022, 10:53 »
W półce do 200 złotych najlepiej wypadają te 2 jaxony. Przyłowów się nie boją i stosunek ceny do jakości jest nadzwyczaj dobry. Z czystym sumieniem polecany na forum od lat :) Też użytkowałem Genesis Pro kilka sezonów i w tym Green Point MF. Te same kije. Bardzo przyjemnie się nimi łowi.
Plum

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #4 dnia: 20.06.2022, 12:13 »
Mam Flagmana S-Canal w wersji 3,30 do 50g - kij fajnie pracuje, nie gubi małych ryb, radzi sobie z przyłowami do 10kg chociaż nie daje nam nimi żadnej kontroli. Główną wadą tego kija jest jego składanie: wędka 3,30 ma trzy równe metrowe składy i osobno szczytówkę, więc wędka złożona bez demontażu kołowrotka wygląda komicznie i niezbyt pewnie. Druga wada to brak przelotki na składzie z rękojeścią : nie bardzo jest to jak sensownie złożyć. Najlepszą opcją jest demontowanie zestawu i kołowrotka po każdym łowieniu: wtedy wędka jest krótka w transporcie i mieści się dosłownie wszędzie. Z doświadczenia wiem, że mniej czasu zajmie mi złożenie całości od zera na początku łowienia i całkowite rozmontowanie na koniec, niż sensowne spakowanie całości bez zdejmowania kołowrotka. Co ja się nawkurzałem próbując to zrobić... Ogólnie kij spoko, ale z racji kiepskiego składania 2 raz bym nie kupił :P

A ja pozwolę się z kolegą nie zgodzić w kwestii składania :P Jako były użytkownik 3.3 i 3.6 s-canal NIGDY nie demontowałem kołowrotka, ani też nie brakowało mi żadnej przelotki :) W kilku modelach od flagmana  wystarczy się przyzwyczaić przy składaniu do demontowania szczytówki i składaniu jej przelotką szczytową w stronę kołowrotka i tak zazwyczaj spinamy rzepami wędzisko, lub "skarpetą" na szczytówkę i dolnik. Ja łowię w taki sposób, że na podajnikach qmf lub innym z szybką wymianą zdejmowałem tylko podajnik z obciążeniem, a cała reszta zostawała, składanie takiego zestawu nad wodą to 30 sek roboty, wpiąć szczytówkę, potem składy ze sobą, zapiąć podajnik na rurkę i mamy zestaw gotowy do łowienia.

Co do pytania o 3.6m wędka fajna, zestawiając ją z UV-ką, to bije ją na głowę finezją, wagą, jest też zcp z lepszego węgla (choć tu pewności nie mam). Z niedrogich wędek to s canalki są bardzo udaną serią i śmiało można je wpisać do takich "perełek cenowych".

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #5 dnia: 20.06.2022, 12:22 »
Flagman S-Canal 360/70. Zaskoczyl mnie ten flagman swoja waga bo to 174g do 250g mikado violeta. Co byscie wybrali i dlaczego? Zestaw do lowienia na komercji jak i na wodach PZW.

To zależy na jakich wodach PZW masz zamiar łowić. Bo jeśli tylko na stojących to te 360 cm nie jest Ci tak naprawdę do niczego potrzebne. Lepszy byłby max 3,30 metrowy kijek a takich jest moc. Na przykład wymieniony wyżej Jaxon Green Point.

https://allegro.pl/produkt/wedka-jaxon-green-point-method-feeder-330-cm-2c7eca73-5ae4-42ee-b372-211e7dccd4ee

No chyba że kolega trochę przydusi węża w kieszeni to wtedy może być takie "cuś" bo jednak co dwuskład to dwuskład...

https://allegro.pl/oferta/trabucco-inspiron-fd-method-300-90gr-nowosc-10236103371
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #6 dnia: 20.06.2022, 12:39 »

No chyba że kolega trochę przydusi węża w kieszeni to wtedy może być takie "cuś" bo jednak co dwuskład to dwuskład...

https://allegro.pl/oferta/trabucco-inspiron-fd-method-300-90gr-nowosc-10236103371

Człowiek szuka 3.6m a ty proponujesz 3.0m? :) Odlatujmy w rozważaniach, ale z umiarem ;)
Wracając do tematu, wypadałoby zadać pytanie o to komercyjne łowienie, czy konkretne łowisko czy ogólnie. Bo jak ogólnie, to pod komercję z 3.6 m chyba bardziej wybrałbym Flagmana Legend 3.6m 60g będzie zdecydowanie lepiej radził sobie z większymi rybami powyżej 5kg aniżeli S Canal 3.6, ale tu będzie ponad budżet. Cyrklowanie w 3.3m to nie głupi pomysł w wędkach budżetowych, bo w tej półce wraz z długością na pysk leci praca wędki i tak do 200zł i 3.3 m można znaleźć kilka pozycji wartych rozważenia, tak z 3.6 już tak fajnego wyboru nie widzę...

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #7 dnia: 20.06.2022, 13:10 »
Człowiek szuka 3.6m a ty proponujesz 3.0m? :) Odlatujmy w rozważaniach, ale z umiarem ;)

Dlatego napisałem "jeśli" :) Bo na sporą rzekę nawet 3.6 to za mało (to samo dotyczy kija do dystansu). Nie ma wędziska feederowego które równie dobrze "obskoczyło" by wszystkie łowiska i warunki - można mieć kilka wędzisk każde pod daną wodę albo iść na zgniły kompromis i wybrać kij który jest wystarczający do wszystkiego ale nie jest optymalny do żadnego.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #8 dnia: 20.06.2022, 13:27 »
Myślę, że gdybyś zadał to pytanie 10 lat temu to słusznie brałbyś ultraviolet pod uwagę.

Dziś w 2022 roku przy mnogiej ofercie wędek budżetowych firm takich jak Daiwa, Shimano, Flagman, Trabucco czy Matrix branie pod uwagę ultraviolet, to jak zestawienie starego radia kuchennego z słuchawkami na bluetooth. I tu posłuchasz muzyki, i tu ale... :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline arcziv96

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #9 dnia: 20.06.2022, 14:09 »
No chcialbym taka wedka nawet karpika jakiegos 10+kg wyciagnac, a widzialem na YT recenzje tego flagmana i na 330/50 gosciu wyciagnal jesiotra 11kg z duzym zapasem mocy. 360 chyba fajniej bo kij bardziej uniwersalny i dalej mozna rzucic? czy 330 bedzie mial wieksza moc tzn w holowaniu i wiecej wytrzyma?
Jesli nie mikado i flagman to co do 220zl? nie chce wykladac za sam kij 400zl. Narazie zaczynam po dluzszej przerwie z wedkowaniem.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #10 dnia: 20.06.2022, 14:23 »
360 chyba fajniej bo kij bardziej uniwersalny i dalej mozna rzucic? czy 330 bedzie mial wieksza moc tzn w holowaniu i wiecej wytrzyma?

Odległość rzutu bardziej zależy od techniki zarzucającego niż od długości kija :) A 3.60 jest bardziej uniwersalne bo to najkrótszy feeder którym w miarę sensownie można łowić w rzekach (bo tam trzeba żyłkę podnieść znad lustra wody). A krótsze kije nie są jakoś "mocniejsze" od dłuższych po prostu masz lepszą kontrolę nad rybą na krótkim dystansie kiedy zaczyna panikować. A przy dłuższym kiju brak amortyzacji wędziska (dłuższy kij trzeba unieść pod większym kątem) w ostatniej fazie holu może się to skończyć spinką większej ryby w najlepszym przypadku a złamaniem podstawy szczytówki w najgorszym.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline arcziv96

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #11 dnia: 20.06.2022, 14:40 »
Z tego co wyczytałem na forum, to UV jest produkowana od wielu, wielu lat i obecnej wersji bardzo daleko do pierwowzoru. Poza tym to już jest stary kij i obecnie istnieje dużo wędek o wiele lepszych.
Dla przykładu legendarny Jaxon Genesis Pro Method Feeder. Obecnie dostępny w nowej kolorystyce jako Green Point Feeder oraz Academy L (nie mylić z X) Feeder. Koszt ok 200 zł.

Również kiedyś się zastanawiałem nad tym Flagmanem, ale demontaż szczytówki do transportu mnie zniechęcił.

Na allegro top sprzedajace sie wedki to flagman  i mikado (te z tematu) od ponad 200zl. Tego jaxona nikt nie kupuje praktycznie

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #12 dnia: 20.06.2022, 15:13 »
Z tego co wyczytałem na forum, to UV jest produkowana od wielu, wielu lat i obecnej wersji bardzo daleko do pierwowzoru. Poza tym to już jest stary kij i obecnie istnieje dużo wędek o wiele lepszych.
Dla przykładu legendarny Jaxon Genesis Pro Method Feeder. Obecnie dostępny w nowej kolorystyce jako Green Point Feeder oraz Academy L (nie mylić z X) Feeder. Koszt ok 200 zł.

Również kiedyś się zastanawiałem nad tym Flagmanem, ale demontaż szczytówki do transportu mnie zniechęcił.

Na allegro top sprzedajace sie wedki to flagman  i mikado (te z tematu) od ponad 200zl. Tego jaxona nikt nie kupuje praktycznie

Bo się ludzie nie znają, jak im pokazujesz świetne Shimano Aero X1 w tej kasie czy Robinsona Diplomat, MX3 to kręcą nosem "mikado lempsze, somsiad wyciongnoł karpia 15kg i zjod, ta wentka jest super"

Mikado UV była dobra 10 lat temu, teraz może buty czyścić wiele tańszym wędką, jak chcesz kozak kijaszek od Mikado to Katsudo.
Dzierżno uzależnia

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #13 dnia: 20.06.2022, 15:24 »
No... Po za tym Jaxon sobie latami ciężko pracował na opinię taką jaką ma czyli "sraksonowatą"... A Mikado robiło w miarę porządne wędziska - niestety coraz bardziej jedzie "na opinii".
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #14 dnia: 20.06.2022, 15:27 »
Z tego co wyczytałem na forum, to UV jest produkowana od wielu, wielu lat i obecnej wersji bardzo daleko do pierwowzoru. Poza tym to już jest stary kij i obecnie istnieje dużo wędek o wiele lepszych.
Dla przykładu legendarny Jaxon Genesis Pro Method Feeder. Obecnie dostępny w nowej kolorystyce jako Green Point Feeder oraz Academy L (nie mylić z X) Feeder. Koszt ok 200 zł.

Również kiedyś się zastanawiałem nad tym Flagmanem, ale demontaż szczytówki do transportu mnie zniechęcił.

Na allegro top sprzedajace sie wedki to flagman  i mikado (te z tematu) od ponad 200zl. Tego jaxona nikt nie kupuje praktycznie


Nie kupują bo sugerują się znaczkiem a nie wartościami użytkowymi. Mikado UV przewija się przez fora od wielu lat i ludzie sobie chwalą, nowsze wersje już mniej ale to stara konstrukcja i trochę się zmieniło. W tej samej cenie możesz mieć coś znacznie lepszego.