TECHNIKI WĘDKARSKIE > Grunt

Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal

(1/10) > >>

arcziv96:
Czesc, szukam 2 zestawu na feedera. Aktualnie mam Mikado X-plode 360/120 + Okuma AK 4000 jest spoko.
Zastanawiam sie nad:
Mikado Ultraviolet 360/90 lub
Flagman S-Canal 360/70. Zaskoczyl mnie ten flagman swoja waga bo to 174g do 250g mikado violeta. Co byscie wybrali i dlaczego? Zestaw do lowienia na komercji jak i na wodach PZW.

Cobi92:
Mam Flagmana S-Canal w wersji 3,30 do 50g - kij fajnie pracuje, nie gubi małych ryb, radzi sobie z przyłowami do 10kg chociaż nie daje nam nimi żadnej kontroli. Główną wadą tego kija jest jego składanie: wędka 3,30 ma trzy równe metrowe składy i osobno szczytówkę, więc wędka złożona bez demontażu kołowrotka wygląda komicznie i niezbyt pewnie. Druga wada to brak przelotki na składzie z rękojeścią : nie bardzo jest to jak sensownie złożyć. Najlepszą opcją jest demontowanie zestawu i kołowrotka po każdym łowieniu: wtedy wędka jest krótka w transporcie i mieści się dosłownie wszędzie. Z doświadczenia wiem, że mniej czasu zajmie mi złożenie całości od zera na początku łowienia i całkowite rozmontowanie na koniec, niż sensowne spakowanie całości bez zdejmowania kołowrotka. Co ja się nawkurzałem próbując to zrobić... Ogólnie kij spoko, ale z racji kiepskiego składania 2 raz bym nie kupił :P

Miwol:
Z tego co wyczytałem na forum, to UV jest produkowana od wielu, wielu lat i obecnej wersji bardzo daleko do pierwowzoru. Poza tym to już jest stary kij i obecnie istnieje dużo wędek o wiele lepszych.
Dla przykładu legendarny Jaxon Genesis Pro Method Feeder. Obecnie dostępny w nowej kolorystyce jako Green Point Feeder oraz Academy L (nie mylić z X) Feeder. Koszt ok 200 zł.

Również kiedyś się zastanawiałem nad tym Flagmanem, ale demontaż szczytówki do transportu mnie zniechęcił.

azga:
W półce do 200 złotych najlepiej wypadają te 2 jaxony. Przyłowów się nie boją i stosunek ceny do jakości jest nadzwyczaj dobry. Z czystym sumieniem polecany na forum od lat :) Też użytkowałem Genesis Pro kilka sezonów i w tym Green Point MF. Te same kije. Bardzo przyjemnie się nimi łowi.

carl23:

--- Cytat: Cobi92 w 20.06.2022, 09:56 ---Mam Flagmana S-Canal w wersji 3,30 do 50g - kij fajnie pracuje, nie gubi małych ryb, radzi sobie z przyłowami do 10kg chociaż nie daje nam nimi żadnej kontroli. Główną wadą tego kija jest jego składanie: wędka 3,30 ma trzy równe metrowe składy i osobno szczytówkę, więc wędka złożona bez demontażu kołowrotka wygląda komicznie i niezbyt pewnie. Druga wada to brak przelotki na składzie z rękojeścią : nie bardzo jest to jak sensownie złożyć. Najlepszą opcją jest demontowanie zestawu i kołowrotka po każdym łowieniu: wtedy wędka jest krótka w transporcie i mieści się dosłownie wszędzie. Z doświadczenia wiem, że mniej czasu zajmie mi złożenie całości od zera na początku łowienia i całkowite rozmontowanie na koniec, niż sensowne spakowanie całości bez zdejmowania kołowrotka. Co ja się nawkurzałem próbując to zrobić... Ogólnie kij spoko, ale z racji kiepskiego składania 2 raz bym nie kupił :P

--- Koniec cytatu ---

A ja pozwolę się z kolegą nie zgodzić w kwestii składania :P Jako były użytkownik 3.3 i 3.6 s-canal NIGDY nie demontowałem kołowrotka, ani też nie brakowało mi żadnej przelotki :) W kilku modelach od flagmana  wystarczy się przyzwyczaić przy składaniu do demontowania szczytówki i składaniu jej przelotką szczytową w stronę kołowrotka i tak zazwyczaj spinamy rzepami wędzisko, lub "skarpetą" na szczytówkę i dolnik. Ja łowię w taki sposób, że na podajnikach qmf lub innym z szybką wymianą zdejmowałem tylko podajnik z obciążeniem, a cała reszta zostawała, składanie takiego zestawu nad wodą to 30 sek roboty, wpiąć szczytówkę, potem składy ze sobą, zapiąć podajnik na rurkę i mamy zestaw gotowy do łowienia.

Co do pytania o 3.6m wędka fajna, zestawiając ją z UV-ką, to bije ją na głowę finezją, wagą, jest też zcp z lepszego węgla (choć tu pewności nie mam). Z niedrogich wędek to s canalki są bardzo udaną serią i śmiało można je wpisać do takich "perełek cenowych".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej