Autor Wątek: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal  (Przeczytany 6232 razy)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #15 dnia: 20.06.2022, 15:30 »
To jest Twoja decyzja i Twój wybór, ale raczej nigdy bym się nie sugerował tym co się najlepiej sprzedaje, bo to często jest bez sensu. Też Twoje pytanie mija się z celem w takim wypadku. Ten Green Point Method Feeder 20 - 60 g ogarnie Ci naprawdę bardzo dużo i na wejście to świetna wędka. Ryb nie gubi, jest dosyć celny i pewnie się go trzyma w ręku. Praca jest progresywna, na start w sam raz. Te Shimano i Robinsony to też świetne wędki, ale sam ich nie testowałem natomiast Też spotkały się z wieloma pochlebnymi opiniami. Tak jak koledzy sugerowali długość 3,3 też Ci w zupełności wystarczy.

No niestety Jaxon najlepszej opinii sobie nie wypracował to fakt i też u nich promowanie samych siebie mocno kuleje.
Plum

Offline arcziv96

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #16 dnia: 20.06.2022, 15:32 »
Ok czyli mowicie, ze mikado odpada. W takim razie JaxonGreen Point method feeder czy Flagman S Canal?
Ktora bedzie lepsza i dlaczego? Z tego co widze jest jeszcze w podobnej cenie Daiwa Ninja X

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #17 dnia: 20.06.2022, 15:35 »
Ok czyli mowicie, ze mikado odpada. W takim razie JaxonGreen Point method feeder czy Flagman S Canal?
Ktora bedzie lepsza i dlaczego? Z tego co widze jest jeszcze w podobnej cenie Daiwa Ninja X

Odpowiem Ci wprost, to jest kij do 200 złotych, co byś nie wybrał, będziesz na pewno zadowolony z podanych pozycji. Uważam, że Flagman będzie delikatniejszy od Jaxona, bo Jaxon ma CW niedoszacowane i realnie jest większe.

Oba wędziska będą świetnym wyborem.
Plum

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #18 dnia: 20.06.2022, 15:38 »
Ok czyli mowicie, ze mikado odpada. W takim razie JaxonGreen Point method feeder czy Flagman S Canal?
Ktora bedzie lepsza i dlaczego? Z tego co widze jest jeszcze w podobnej cenie Daiwa Ninja X

Ta która Ci się bardziej podoba :) Jakościowo to jeden pies a wrażenia estetyczne też są ważne - jak Ci wędka "pasi" to bardziej ją lubisz a jak ją bardziej lubisz to więcej ryb na nią łapiesz. Dziwne ale tak jest 8)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #19 dnia: 20.06.2022, 15:40 »
Ok czyli mowicie, ze mikado odpada. W takim razie JaxonGreen Point method feeder czy Flagman S Canal?
Ktora bedzie lepsza i dlaczego? Z tego co widze jest jeszcze w podobnej cenie Daiwa Ninja X

Ta która Ci się bardziej podoba :) Jakościowo to jeden pies a wrażenia estetyczne też są ważne - jak Ci wędka "pasi" to bardziej ją lubisz a jak ją bardziej lubisz to więcej ryb na nią łapiesz. Dziwne ale tak jest 8)

True story, Wiara w własny sprzęt jest podstawą. Psychika się lepiej na rybach układa. 8)
Plum

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #20 dnia: 20.06.2022, 15:42 »
Gdybym kupował dla siebie na podstawie tego wątku to wziąłbym Jaxona. Chłopaki narzekają na składanie Flagmana a Jaxon Green Point jest następcą Genesis Pro który zebrał tysiące pozytywnych opinii.

Offline arcziv96

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #21 dnia: 20.06.2022, 16:11 »
Chyba jednak Flagman. Pytanie jaki koloqrotek do tego bedzie fajny i zylka? Mam okume 4000 ak i jest spoko. Dokupic taki sam czy cos innego?

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #22 dnia: 20.06.2022, 16:16 »
Mam i flagmana i 2 Genesisy od Jaxona. Z wielu powodów, o których już mówiłem i mówili inni, Jaxony to moje główne patyki, a S-canal to taki dodatek by czasem połowić inaczej :) Od siebie szczerze polecam te Jaxony a S-Canala uwazam za OK patyk z pewnymi mankamentami
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #23 dnia: 20.06.2022, 16:26 »
Mam taki "niesymetryczny" feeder ze stajni Trabucco i można się do tego niestandardowego składania przyzwyczaić. Po prostu haczyk zaczepia się o górę składu nie o dół a szczytówka ląduje przy uchwycie. Tak samo jak braku przelotki na dolniku (zawsze to parę metrów do zasięgu).

A ten Flagman ładny jest :)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline arcziv96

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #24 dnia: 20.06.2022, 21:45 »
Mam i flagmana i 2 Genesisy od Jaxona. Z wielu powodów, o których już mówiłem i mówili inni, Jaxony to moje główne patyki, a S-canal to taki dodatek by czasem połowić inaczej :) Od siebie szczerze polecam te Jaxony a S-Canala uwazam za OK patyk z pewnymi mankamentami

Co w tych Jaxonach jest lepsze od tego Flagmana wedlug Ciebie?

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #25 dnia: 20.06.2022, 22:02 »
Co w tych Jaxonach jest lepsze od tego Flagmana wedlug Ciebie?

Lepszego nie ma nic, gorszego też :P Oba kije w 3.30 są w swojej cenie super, różnią się charakterystyką, jaxon jest bardziej mocarny, w sensie takim, że daje poczucie większej kontroli, s canal to czysta finezja i po jaxonie trzeba przywyknąć, że potrafi pracować złożony w literkę U, natomiast jak już głowę przyzwyczaisz, że tak może tak cienka wędka pracować, to przy dolniku znajdziesz zapas do holu dwucyfrowych ryb, jaxon ten punkt ma przesunięty sporo wyżej, co ma swój plus przy dużych rybach, ale za to w tych "najczęstszych" to flagman da więcej pozytywnych emocji.

Offline arcziv96

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #26 dnia: 20.06.2022, 22:16 »
Co w tych Jaxonach jest lepsze od tego Flagmana wedlug Ciebie?

Lepszego nie ma nic, gorszego też :P Oba kije w 3.30 są w swojej cenie super, różnią się charakterystyką, jaxon jest bardziej mocarny, w sensie takim, że daje poczucie większej kontroli, s canal to czysta finezja i po jaxonie trzeba przywyknąć, że potrafi pracować złożony w literkę U, natomiast jak już głowę przyzwyczaisz, że tak może tak cienka wędka pracować, to przy dolniku znajdziesz zapas do holu dwucyfrowych ryb, jaxon ten punkt ma przesunięty sporo wyżej, co ma swój plus przy dużych rybach, ale za to w tych "najczęstszych" to flagman da więcej pozytywnych emocji.

Dzieki serdeczne za odpowiedz, jaki kolowrotek polecilbys do tego flagmana? Okuma AK 4000 bedzie okej? Jakbym bral flegmana to 360 wersje.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #27 dnia: 20.06.2022, 22:17 »
Miałem Jaxona Genesis pro i mnie nie oczarował. Nie rozumiem ogólnego zachwytu nad tym kijem. Mam też s-canal 3.6 i w porównaniu do tego Jaxona jest o niebo lepszy pod względem pracy i przyjemności z holu. Do UV nie ma co porównywać. Inna klasa ale też inna charakterystyka kija.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #28 dnia: 20.06.2022, 22:40 »
Jakiej grubości szczytówki są/pasują do Green Point Method Feeder 3,30m 20-60g?

Offline Gnat

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 12
Odp: Mikado ultraviolet vs Flagman S-Canal
« Odpowiedź #29 dnia: 20.06.2022, 22:41 »
Mam Flagmana 270cm i również jego składanie jest dla mnie zagadką większą od "Strefy 50 coś tam". Za każdym razem musze demontować szczytówkę i  dokładać gdzieś z boku do pozostałych 2 równych elementów. Nie jest to jakoś mega ważne ale na pewno męczące.