Autor Wątek: Plecionka strzałowa - Robinson Titan Power x9  (Przeczytany 1118 razy)

Online ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Plecionka strzałowa - Robinson Titan Power x9
« dnia: 19.07.2022, 23:56 »
Temat dla fanów ciężkiego i dystansowego łowienia.

Od jakiegoś czasu przerzuciłem się na nowy materiał do przyponów strzałówych jakim jest wspomniany robinson. Wcześniej używałem budżetowej dynemy, której recenzja również jest na forum.

Po dosyć długim czasie używania dynemy, było mi ciężko znaleźć inną plecionkę spełniającą wymagania takie jak wytrzymałość, właściwości tonące i cena (Przy silnych rzutach strzałówki dosyć często się zmienia). Przechodziłem przez wiele innych pozycji, czy to 4, czy nawet 8 splotowych i zawsze było jakieś "ale". Albo pleciona nie tonęła, albo strzelała na węzłach, albo się mechaciła.

W przypadku wspomnianego robinsona, mamy do czynienia nie z 8 splotową a 9 splotową plecionką. Jest ona super gładka i okrągła a przy tym odpowiednio mocna. Mając na uwadze słabą wytrzymałość plecionek 8 splotowych do tego typu zastosowań, nie dawałem jej sporo szans. Ku mojemu zdziwieniu, nic się z nią nie dzieje. Mimo kilku ciężkich sesji, przypon nadal nadaje się do użytku i nie ma żadnych nieprawidłowości po całej swojej długości.

Poza tym piekielnie dobrze trzyma na węzłach, do tego stopnia, że na zaczepach wyginają się haki. Zasługą jest fakt, że titan power nie jest przegrubiony. 0.20mm rzeczywiście trzyma taki wymiar. Dla przykładu, dynema 0.20 wygląda przy tym jak sznurówka :D Przekłada się to na mniejszy a zarazem mocniej zaciśnięty węzeł i znacznie lepsze przechodzenie przez feederowe przelotki. Używając titana ograniczyłem splątania przy rzutach praktycznie do zera. Przy dynemie zdarzały mi się sytuacje., gdy węzeł wchodził między przelotki i z reguły kończyło się to urwanym zestawem.

Jedynym minusem jest cena. Za 100m trzeba zapłacić ok 70 zł + przesyłka gdzie dynema kosztuje w granicach 15 zł. Przebitka duża, ale jakościowo ogromny przeskok a co z tym idzie, komfort łowienia.

Jeśli ktoś łowi podobnie do mnie to z całym sercem polecam ;)

Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecionka strzałowa - Robinson Titan Power x9
« Odpowiedź #1 dnia: 20.07.2022, 06:20 »
Dobra recenzja. Jaki węzeł stosujesz ?

U siebie stosuję Mikado fine bride 0.25 i póki co,żadnych problemów ze strzelaniem,czy plątaniem. Podajniki 70-80g. Nawet na spodzie mam taką samą strzałówkę i daje radę,a nęcę tylko dużą rakietą.
Minus taki,że czterosplot jest głośny.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Plecionka strzałowa - Robinson Titan Power x9
« Odpowiedź #2 dnia: 20.07.2022, 11:59 »
Nie macie małży po drodze ?
Bo mi cienkie plecionki skubane przecinają.
Dopiero Kantran Shock Leader 0,4 daje radę.