Autor Wątek: Siedzisko obrotowe do kosza  (Przeczytany 2779 razy)

Offline bysio204

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Siedzisko obrotowe do kosza
« dnia: 10.08.2022, 12:25 »
Witam forumowiczów . Mam dylemat związany z siedziskiem obrotowym,wacham się pomiędzy  dwoma typami   siedziska.   Typ1 to sensas ,a typ2 to typowy fotel obrotowy do łodzi. Proszę o użytkowników 1 lub 2 rozwiązania o napisanie wad i zalet tych obu konstrukcji.

Offline mietox

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #1 dnia: 10.08.2022, 13:10 »
Mam siedzisku typu drugiego. Na plus w okresie chlodów chroni nerki. Zauważalny jest komfort termiczny pomiędzy tym siedzeniem a zwykłym bez oparcia z kosza. Minusem jest to że w szpary obicia siedziska zbierają się różne zanieczyszczenia. Podczas deszczu może zbierać się woda. Pierwszego siedziska nie mam ale po budowie widzę że co jest plusem w jednym to w drugim jest minusem.  Co do wytrzymałości zależy od masy osoby używającej. Ja sobie sam robiłem do pokrywy kasety wsadziłem sklejkę do której przykręciłem siedzisko. Przy 85 kg spokojnie mogę się chusta na koszu.

Online thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 15
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #2 dnia: 10.08.2022, 20:50 »
Zauważ że na drugim zdjęciu nie ma podparcia na środku. Musisz szukać takiego które będzie miało podparcie w 3 punktach a nie dwóch.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #3 dnia: 10.08.2022, 21:06 »
Już kilka tygodni myślałem o tym Sensasie, i właśnie jutro do mnie przychodzi. Wcześniej miałem Matrixa, z którego nie byłem zadowolony. Jak jutro rozpakuję paczkę , zamontuję do kosza i usiądę na tym Sensasie to skrobnę kilka słów. Dodam, że mam 185 cm wzrostu i niestety 120 kg żywej wagi. Powiem szczerze, że na FB wszyscy doradzają Sensasa (podobno dużo wygodniejszy i nie siedzisz we własnym pocie). Zobaczymy.

Offline bysio204

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #4 dnia: 10.08.2022, 21:28 »
Dla mnie ten sensas też wygląda na wygodniejszy wyższe oparcie. Ciekawe czy po nerkach niebędzie ciągnąć.

Offline bysio204

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #5 dnia: 10.08.2022, 21:36 »
Co myślicie o tym z decatlonu

Offline kamilmer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #6 dnia: 10.08.2022, 21:53 »
Jeśli chodzi o krzesełko z drugiego zdjęcia, swego czasu było do kupienia w JULA, miałem je oraz siedzisko z kosza preston inception 360, i szczerze mówiąc to jedyną różnicą miedzy nimi był kawałek plastiku na środku który miał zabezpieczać przed wyłamaniem się oparcia do tyłu (co w mojej opinii było niepotrzebne). Oda krzesełka, zarówno od prestona i "chińczyka" były bardzo fajne.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #7 dnia: 11.08.2022, 00:27 »
To z drugiego zdjęcia mam i ja. Używam 2 sezon, jestem dość sporym chłopem 🤣120kg i daje radę. Jest na pewno wygodne , nie wieje po plecach . Wady trochę waży, zajmuje sporo miejsca, trzeba poświęcić 40 minut żeby zmontować wszystko do kupy.
Ogólnie podsumowując jest to wygodne siedzenie z podparciem pleców które nie ogranicza ruchów . Jestem zadowolony i moje plecy też najdłużej nad wodą z niego łowiłem około 10 h.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #8 dnia: 11.08.2022, 10:52 »
Co myślicie o tym z decatlonu

Mam kosz Caperlana CSB D36, półkę boczną, ramię, wiadra, kotły i tyczkę Northlake 900R. Wszystko wykonane na najwyższym poziomie, kosz uważam za najlepszy na rynku jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Przymierzłem się do zakupu tego siedziska obrotowego jednak dla mnie delikatnie za niskie to oparcie i brak przewiewu w lecie. Ale widziałem to siedzisko, siedziałem na nim na próbę i nic nie można mu zarzucić, Jak każde inne obrotowe tylko trochę tańsze od innych markowych i dodatkowo posiada uchwyt na wędkę (przy tyczkowaniu - bardzo przydatna rzecz). Zaraz będę rozpakowywał Sensasa i jeśli to siedzisko mi nie przypasuje to na 100% wezmę Caperlana.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #9 dnia: 11.08.2022, 10:53 »
Dla mnie ten sensas też wygląda na wygodniejszy wyższe oparcie. Ciekawe czy po nerkach niebędzie ciągnąć.

Kwestia ubioru, nic więcej.

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #10 dnia: 11.08.2022, 11:04 »
Zaraz będę rozpakowywał Sensasa i jeśli to siedzisko mi nie przypasuje to na 100% wezmę Caperlana.

Dobrze rozumiem czy to siedzisko Sensas z siateczki pasuje do kosza CSB D36?
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #11 dnia: 11.08.2022, 11:06 »
Zaraz będę rozpakowywał Sensasa i jeśli to siedzisko mi nie przypasuje to na 100% wezmę Caperlana.

Dobrze rozumiem czy to siedzisko Sensas z siateczki pasuje do kosza CSB D36?

Taką informację uzyskałem od sprzedawcy siedziska, za dwie godziny będzie wszystko jasne, czekam na kuriera. Jak coś będzie nie tak zwracam i zamawiam Caperlana. Wrzucę fotkę :)

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #12 dnia: 11.08.2022, 12:50 »
Zacznę od tego, że czuję się w pełni uprawniony do wstępnej oceny siedziska Sensas w porównaniu do pozostałych na rynku, tzw. żeglarskich (a właściwie dokładnie żeglarskich przerobionych na wędkarskie) dlatego, że oceniam z punktu widzenia posiadacza, a nie teoretyka - filozofa. Otóż Sensas jeśli chodzi o wygodę siedzenia (tak na szybko) to mercedes w porównaniu do żeglarskich - dłuższe siedzisko, wyższe oparcie lepszy kąt między siedziskiem a oparciem, siateczka kapitalnie pochłania wszelkie nierówności ludzkiego ciała. Powiem szczerze, że wygodniej mi niż na małym Matrxie Accessory Chair. Jakość wykonania bez zarzutu, stabilność bez zarzutu, trochę się na nim pokręciłem i żadnych niepokojących odchyleń albo dźwięków nie zauważyłem (ważę 120 kg, 185 cm wzrostu). Niestety nie mogę gabarytowo bezpośrednio porównać, bo żeglarskiego Matrixa sprzedałem, ale wydaję mi się ,że Sensas jest ciut lżejszy i niższy po złożeniu, a przede wszystkim płaski (dzięki czemu do transportu mogę sobie coś na nim położyć). Naprawdę jest to świetne rozwiązanie dużo lepsze jeśli chodzi o komfort siedzenia od wszystkich pozostałych. Udało mi się go kupić na allegro za 449 zł (cena bajeczna). Teraz już tylko czas pokaże jak będzie z wytrzymałością konstrukcji, rozciągliwością siateczki itp. Dotyczy to oczywiście wielkich ludzi jak ja, bo dla osoby ważącej ok. 70-80 kg to najwygodniejsze rozwiązanie. A strach przed jakimiś przewiewami to jest wyssany z palca, ponieważ podczas złych warunków atmosferycznych i tak zakładamy odpowiednie ciuchy. I na koniec, oczywiście wszystko pasuje do Caperlana CSB D36.

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #13 dnia: 11.08.2022, 12:57 »
Wielkie dzięki za wyczerpujący opis i doznania... /Namówiłeś mnie :P/ :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka

Offline bysio204

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Odp: Siedzisko obrotowe do kosza
« Odpowiedź #14 dnia: 11.08.2022, 13:32 »
Mnie też, dzięki za opis i fotki. :thumbup: :thumbup: