Autor Wątek: Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze  (Przeczytany 827 razy)

Offline FeedClass

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaszuby
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze
« dnia: 15.08.2022, 10:57 »
Witajcie!
Zainspirowany tematem zakupu roweru, który tak szybko znalazł odzew i pomoc w ostatecznym wyborze, proszę Was o pomoc w rozwiązaniu pewnego zagadnienia.

1. Wstęp
a) Mieszkanie które użytkuje nie stanowi mojej własności.
b) Użyteczność opiera się tylko i wyłącznie na energii elektrycznej bez możliwości podpięcia gazu.
c) Wykonanie samodzielnej instalacji przy pomocy butli gazowej z kuchenką gazowa jest obwarowane zapisem ,,braku pozwolenia" w czasie użytkowania budynku.

2.Wymagania
a) niewielkich rozmiarów z możliwością demontażu
b) wydajne rozwiązanie (w sensie trwałości użytkowania)
c) bezpieczne dla użytkowników głównie w zamkniętym pomieszaniu (dom)
d) możliwość wykorzystania mobilnego w przypadku użytkowania turystycznego (nie jest to wymóg współistniejący)
e) efektywność użytkowania w postaci wielokrotnego napełnienia np butli czy zakupu nowych źródeł gazu

3. Uzasadnienie
a) Sprawy zapisu braku możliwości korzystania czy są legalne prawnie czy nie, nie stanowią podstawy rozważań i komentarzy.
b) Potrzeba znalezienia dodatkowego tymczasowego rozwiązania korzystania z kuchni wynika z czasowych, krótkotrwałych (2-3 dniowe) przerwach w dostawie prądu (wiatry, zwalone drzewa, zerwane linie energetyczne)
c) Kuchenka miałaby spełnić rolę sporządzenia posiłków, ciepłych napojów czy zadań gdzie w rolę wchodzi ,,podgrzanie"
d) Potrzeba bezpiecznego dla domowników korzystania awaryjnego z urządzenia umożliwia zakup sprzętu w wysokości do kwoty myślę 600-700 zł.

Kompletnie nie znam się na żadnych przenośnych urządzeniach gazowych, na żadnych butlach i kartuszach do instalacji gazowej.  Jeśli ktoś jest w stanie podzielić się wiedzą i możliwościami jakie mam w mojej sytuacji będę ogromnie wdzięczny w imieniu mojej całej rodziny. Bardzo serdecznie dziękuje za każdy konstruktywny komentarz i wypowiedź.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze
« Odpowiedź #1 dnia: 15.08.2022, 11:22 »
Idealnym i nieinwazyjnym rozwiązaniem jest kuchenka turystyczna na kartusze gazowe.
Wielu z nas wozi takie na dłuższe zasiadki, a ja korzystam z takiej dodatkowo w ciężarówce i można na tym normalne posiłki gotować.
Jeden kartusz starczy na tydzień odgrzewania posiłków, tudzież gotowania wody na kawę dla 1 osoby.

Poniżej pierwszy z brzegu link wraz z kartuszami:

https://erli.pl/produkt/kuchenka-turystyczna-gazowa-przenosna-walizka-8-gaz,127617496

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline FeedClass

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaszuby
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze
« Odpowiedź #2 dnia: 15.08.2022, 11:27 »
Ma kolega jakąś sprawdzoną firmę? Chodzi mi o taki zakup który posłuży na jakiś czas i nie leży na półce w chińskim sklepie.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze
« Odpowiedź #3 dnia: 15.08.2022, 11:35 »
Wszystkie są robione na jedną modłę i pewnie klepane są w tej samej fabryce z różnymi znaczkami.
Ja mam chyba taką, aczkolwiek nawet nie zwracałem na to uwagi - służy już chyba 5 czy 6 lat

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline FeedClass

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaszuby
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze
« Odpowiedź #4 dnia: 15.08.2022, 11:50 »
dziękuję za sugestie, odwdzięczyłem się :thumbup:

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 432
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze
« Odpowiedź #5 dnia: 15.08.2022, 12:00 »
Ta co podesłał Shreku jest super, na wypady wędkarskie, na pole biwakowe-nieoceniony element. Oprócz kartuszy gazowych ma przejściówki do zasilania z butli. Ale. Na działkę jak jedziemy rodzinnie, lub dwie rodziny to mimo wszystko przydaje się 2 palniki np ziemniaki i odgrzanie kotletów, kolega załozyciel chce do rodzinnych zastosowań, więc niech po prostu wybierze coś dwupalnikowego niewielkich gabarytów. Do tego butla turystyczna i ma zarówno stacjonarnie wygodne rozwiązanie jak i na biwak od czasu do czasu. Miejsca zajmie trochę więcej, ale użyteczność dużo wyższa, a grzanie obiadów kartuszami, które w ostatnim roku zdrożały dwukrotnie będzie mało efektywne. Kwestie bezpieczeństwa we wszystkich są podobne, każda kuchenka ma zawór na wypadek zalania wodą/zgaśnięcia ognia. Najczęstszym przypadkiem kabum jest źle dokrecony reduktor do butli/pęknięty lub nieszczelny wąż. Przy zakupie nowych przez lata święty spokój. Jest to bezpieczny element, inaczej w każdym bloku z lat 60-70 byłoby co raz bum :)
https://allegro.pl/listing?string=kuchenka%20gazowa%20dwupalnikowa

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 410
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze
« Odpowiedź #6 dnia: 17.08.2022, 09:44 »
Ale kolega będzie tego w domu używał ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze
« Odpowiedź #7 dnia: 17.08.2022, 09:47 »
Ale Luk pewnie przewiduje, że przy obecnych zawirowaniach, tegorocznej zimy może być w domach niewiele cieplej niż na zewnątrz ;) ;D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze
« Odpowiedź #8 dnia: 17.08.2022, 09:51 »
No to sorki za off topa :)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 410
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup kuchenki gazowej pomoc w wyborze
« Odpowiedź #9 dnia: 17.08.2022, 10:00 »
Ale Luk pewnie przewiduje, że przy obecnych zawirowaniach, tegorocznej zimy może być w domach niewiele cieplej niż na zewnątrz ;) ;D

A, to przepraszam ;D
Krwawy Michał

Purple Life Matters