Autor Wątek: Wybór lekkiego feeders do methody  (Przeczytany 755 razy)

Offline pawloszczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Wybór lekkiego feeders do methody
« dnia: 15.08.2022, 20:54 »
Od dłuższego czasu starań się wybrać kij to methody..
Nie mam doświadczenia więc ciężko określić czego oczekuje. . Kij głównie pod komercje, jakie odległości...pewnie krótkie i średnie.
Kij ma mieć najlepiej paraboliczna akcje i 3 częściowe
Biorę pod uwagę 3
1. N'zon s light 330m 60g
2. N'zon s medium 330 80g
3. Mikado katsudo 350 90g

Czytałem że katsuda ma blank o małej średnicy i jest problem z podpórka... Ma ktoś doświadczenie?


Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Marcin

Offline pawloszczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Wybór lekkiego feeders do methody
« Odpowiedź #2 dnia: 15.08.2022, 21:25 »
Od 3 tygodni czytam i oglądam wszystko co znajdę. Teorii dużo poznałem tylko nie potrafię podjąć decyzji. Wątpię że kolejne 70 stron postów pomoże mi podjęcie decyzji. Najlepiej żeby wypowiedziały się osoby które miały styczność z oboma kijami

Offline FeedClass

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaszuby
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór lekkiego feeders do methody
« Odpowiedź #3 dnia: 15.08.2022, 21:32 »
Ja osobiście wybrałbym wędkę z normalnym standardowym dolnikiem. Mam tu na myśli dolnik o prawidłowej grubości. Swego czasu miałem wędke anakondy oraz delphina ze stylizowanym dolnikiem w wersji slim. Po 3 wyjazdach zrozumiałem, że to nie dla mnie. Zywczajnie przy holu ryby szukałem łokciem dolnika. Nie mogłem normalnie oprzeć go o łokieć i standardowo holować... Nie wiem czy ja byłem jakiś ułomny ale naprawdę nie myślałem, że cienki dolnik może tak zniszczyć piękny hol ryb. To oczywiście moje spostrzeżenie i moja sprawdzona i przepracowana na własnym łokciu sprawa.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór lekkiego feeders do methody
« Odpowiedź #4 dnia: 20.08.2022, 20:21 »
Myślę, że na krótkie i średnie odległości, wędka 3,3 m C.W. 60 g to optimum. Jest tego multum. Nie miałem w ręku żadnej z tych wędek ale nie mam zaufania do Mikado.
Co do "chudego" dolnika to jest to jakieś utrudnienie. Mam Delphin Opium 3,60 i kiedy nim łowię, muszę wymienić tylną podpórkę z Guru na karpiową dostosowaną do grubości dolnika, żeby pewnie trzymała wędkę na podpórce. I to jedyna niedogodność. Nie mam problemu z holem, szukaniem łokciem dolnika itp.
Z drugiej strony Delphin Opium to fajna parabola. Wybacza wiele błędów ale dłuższe i celne rzuty to już słabiej, jak to ogólnie z parabolicznymi wędkami.
Z tych trzech, które rozważasz wybrałbym N'zon s light 330m 60g
Pozdrawiam,
Tomek

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór lekkiego feeders do methody
« Odpowiedź #5 dnia: 21.08.2022, 14:16 »
Czytałem że katsuda ma blank o małej średnicy i jest problem z podpórka... Ma ktoś doświadczenie?

Gumowa podpórka mikado za kilka zł rozwiązuje problem. Jeśli wchodzi w grę łowienie na komercjach i potwory po 10-15kg to katsudo będzie świetnym wyborem, małe ryby też dają frajdę z holu, ale ten kij potrzebuje konkretnego obciążenia, żeby pokazał jak moc w nim drzemie.
Dzierżno uzależnia