Autor Wątek: Wyczyszczenie stawu za pomocą amura?  (Przeczytany 4188 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyczyszczenie stawu za pomocą amura?
« Odpowiedź #15 dnia: 18.08.2022, 22:26 »
No patrz Pan, czego się człowiek na stare lata z forum nauczy.
Pochopne wnioski, że amur nie zjada moczarki.
Mogło być tak: Amur zżarł ulubiony tatarak, zasrał jezioro i wyrosła moczarka. Dopóki miał tatarak nie żarł moczarki i mogłem trafić właśnie w ten punkt. Nie byłem już później i nie wiem, czy oczyścił jezioro z moczarki.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyczyszczenie stawu za pomocą amura?
« Odpowiedź #16 dnia: 19.08.2022, 06:54 »
Amur zżarł ulubiony tatarak, zasrał jezioro i wyrosła moczarka. Dopóki miał tatarak nie żarł moczarki i mogłem trafić właśnie w ten punkt. Nie byłem już później i nie wiem, czy oczyścił jezioro z moczarki.
Też bym tak obstawiał 🙂

Jeszcze odnośnie tołpygi, to podobno faktycznie nieźle "filtruje" wodę jednak ma odchody bardzo złej jakości. Co w konsekwencji powoduje zakwity.
Słyszałem,że jesiotr ma "dobrej jakości" odchody no ale roślin jeść nie będzie. Padlinę tak.
Ale to tylko zasłyszane.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 422
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wyczyszczenie stawu za pomocą amura?
« Odpowiedź #17 dnia: 19.08.2022, 08:48 »
Amur zżarł ulubiony tatarak, zasrał jezioro i wyrosła moczarka. Dopóki miał tatarak nie żarł moczarki i mogłem trafić właśnie w ten punkt. Nie byłem już później i nie wiem, czy oczyścił jezioro z moczarki.
Też bym tak obstawiał 🙂

Jeszcze odnośnie tołpygi, to podobno faktycznie nieźle "filtruje" wodę jednak ma odchody bardzo złej jakości. Co w konsekwencji powoduje zakwity.
Słyszałem,że jesiotr ma "dobrej jakości" odchody no ale roślin jeść nie będzie. Padlinę tak.
Ale to tylko zasłyszane.

Czyli wniosek prosty-trzeba mieć każdą rybę w stawie :) Karp to przecież też taki dzik ryjący w dnie i brzegach, więc też nie mało wydala i wątpię, że z pożytkiem dla wody.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyczyszczenie stawu za pomocą amura?
« Odpowiedź #18 dnia: 19.08.2022, 11:10 »
No generalnie karp, amur i tołpyga to straszne sraluchy, nie ma co ukrywać :)
Takie zarybienia to zawsze zabawa w boga i trzeba mieć sporą wiedzę, żeby więcej pomóc jak zaszkodzić.
Do niedawna zarybiałem tak pewne starorzecze ale zauważyłem, że lokalsi zwęszyli to szybciej niż myślałem i nie będę ich karmić.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!