Autor Wątek: Odległościówka  (Przeczytany 380 razy)

Offline lukasz83

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odległościówka
« dnia: 18.08.2022, 19:40 »
Witam poszukuję odległościówki ale niestety nie mam doświadczenia w tym temacie. Do tej pory łowiłem na tyczkę i bat ale na ostatnich zawodach trafiłem takie miejsce że... nadszedł czas na odległościówke. Preferuję raczej delikatne zestawy do 8-10g. Chcę kupić 2 sztuki oraz do tego kołowrotki. Cena za 1 kij to przedział 400-500zł i sądzę że w tej cenie znajdzie się coś ciekawego. Co do kołowrotka to 300 zł powinno wystarczyć ( chociaż kto wie...). Mam nadzieję że znajdzie ktoś z doświadczonych kolegów wędkarzy na udzielenie pomocy ;-)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Odległościówka
« Odpowiedź #1 dnia: 18.08.2022, 20:20 »
Preferuję raczej delikatne zestawy do 8-10g.

Na tym forum za lekkie uchodzą wagglerowe zestawy 1.5 - 3 g (poniżej są zestawy bardzo lekkie, zaś powyżej - co najmniej średnie) ;)

Do wyjaśnienia kwestia długości wędziska - związana z dystansem oraz (przy zastosowaniu wagglerów montowanych na stałe) głębokością. Jeżeli 4.2 m, do 500 zł pewnie coś z oferty Flagmana, Mivardi lub swojskiego Robinsona (długość > 4.2 m przy zapodanym limicie cenowym raczej nie jest zalecana). Jeżeli wystarczy 3.9 m, np. Drennan Red Range Float, Browning "Jens Koschnick" Silverlite Float.