Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70845 razy)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #255 dnia: 19.05.2022, 21:37 »
Panowie podpowiedzcie jak kupić zezwolenie dobowe online na zbiornik Dzierżno Duże. Link np ?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #256 dnia: 19.05.2022, 21:52 »
Tam masz dwa linki, jeden dla członków drugi dla niezrzeszonych:
https://katowice.pzw.org.pl/cms/16652/_ezezwolenia_skladki_oplaty_okresowe_2021
Lucjan

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #257 dnia: 19.05.2022, 22:23 »
Pięknie dziękuję 😊

Offline Wojtek8583

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #258 dnia: 01.06.2022, 18:09 »
Witam,ktoś doradzi gdzie można podjechać w miarę autem żeby się nie zakopać .Nie znam tego zbiornika kiedyś tam raz byłem zobaczyć i przez wał dość duży trzeba było przejść.Niedaleko teście mają domek letniskowy i wybieram się tam na weekend a i na rybki było by grzechem nie podjechac :)

Offline plompek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 16
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #259 dnia: 01.06.2022, 21:36 »
Od strony Rzeczyc to jedynie zostaje kilka miejscówek w okolicach Yaht Klubu ale w wekend może być problem zeby było wolne a od przeciwległej strony to nie wiem ale chyba z tego co pamiętam ostro kałużowo  chyba było

Offline Wojtek8583

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #260 dnia: 02.06.2022, 04:57 »
Dzięki za info,gdzieś chyba jakieś miejsce się znajdzie najwyżej pojeżdżę trochę.

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #261 dnia: 17.06.2022, 21:16 »
Na DD to ja jestem świeżakiem ale po 3 miesiącach łowienia i wytarganiu grubo ponad setki leszczy >50cm zaczynam się zastanawiać jak wygląda sytuacja z młodszymi rocznikami leszcza. Jak to jest możliwe że nie złowiłem nic mniejszego od 50cm a łowię nie tylko na pellet i kulasy ale również na białe i teoretycznie te mniejsze powinny się na nie wieszać częściej niż łopaty. Połowił ktoś jakieś leszczowe maluchy? Czy taka sytuacja że biorą tylko takie powyżej 50cm nie świadczy o tym że jest jakiś problem z młodszymi rocznikami leszcza?
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline plompek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 16
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #262 dnia: 17.06.2022, 22:44 »
Na otwartej wodzie ciężko o mniejsze sztuki wydaje mi sie że maluchu będą pochowane po trzcinach i na płyciznach bo jedyne małe leszczyki czy małe karasie(rybki takie od 10 do 30cm) to na stawikach mi sie w tym roku trafiały a tak to na otwartej wodzie same duże.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #263 dnia: 18.06.2022, 08:51 »
2 tygodnie temu jak siedzieliśmy przez 4 dni to na około 250 może 300 leszczy na 5 osób trafił się jeden taki 30cm ;D
Dzierżno uzależnia

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #264 dnia: 29.07.2022, 06:46 »
Pytanie do tych co łowią dłużej na Dzierżnie. Jak długo utrzymuje się na zbiorniku to przeklęte trawsko? Aktualnie to jest tragedia, choć leszcz pięknie żeruje ( w 4 godziny 25 sztuk z czego 12 powyżej 60cm) to całą przyjemność wędkowania zabija to zielsko. Holując niemałe przecież ryby, często nawet nie do końca wiadomo czy jest ona na haku bo kupa zielska zebrana na plecionce i podajniku waży więcej niż ryba. Bardziej niż o wyholowanie ryby człowiek obawia się czy zaraz szczytówka nie strzeli.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #265 dnia: 29.07.2022, 08:00 »
Na DD to ja jestem świeżakiem ale po 3 miesiącach łowienia i wytarganiu grubo ponad setki leszczy >50cm zaczynam się zastanawiać jak wygląda sytuacja z młodszymi rocznikami leszcza. Jak to jest możliwe że nie złowiłem nic mniejszego od 50cm a łowię nie tylko na pellet i kulasy ale również na białe i teoretycznie te mniejsze powinny się na nie wieszać częściej niż łopaty. Połowił ktoś jakieś leszczowe maluchy? Czy taka sytuacja że biorą tylko takie powyżej 50cm nie świadczy o tym że jest jakiś problem z młodszymi rocznikami leszcza?

Raczej nie ma. To co obserwujesz to zbiornik z normalną ilością drapieżnika. Dlatego wylęg leszcza, którego jest multum, jest redukowany odpowiednio przez inne gatunki, okonia, potem szczupaka. Na wielu wodach z wielkimi leszczami (mowa nie o komercjach) w UK, mających większe rozmiary, obserwowałem to samo, nie ma tam wielkiej ilości drobnicy. Stada leszczyków muszą się więc chronić w odpowiednich miejscach, do tego duże leszcze zgrupowane w stadach raczej są szybsze w przejmowaniu przynęt :)

Na jednym filmie z UK z Tamizy, stado leszcza, mające kilkaset sztuk jest zawieszone równomiernie w objętości jak duże pomieszczenie, 4x5 metrów i 3-4 metry wysokości. Takie stada przemieszczają się i szybko rozprawiają z żarciem. Drobnica ma więc dużo gorzej :) Zazwyczaj też operuje w innych miejscach, gdzie jest lepsza ochrona przed szczupakiem. A w Dzierżnie leszcz 30 cm ma wroga, jest nim taki metrowy szczupak, który w Polsce jest rzadki jak tygrys albinos :)
Lucjan

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #266 dnia: 29.07.2022, 08:26 »
Szczupaki to ostatnio na DD tak tną przypony ( szczególnie przy połowie na pop up) że jeszcze trochę i trzeba będzie stosować jakiś wolfram przy łowieniu leszczy :D 
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #267 dnia: 29.07.2022, 08:48 »
W normalnym ekosystemie ilość drapieżników powinna się układać proporcjonalnie do ilości innych gatunków, dlatego populacja szczupłego jest tam tak mocna. Spora głębokość zbiornika natomiast stanowi też ochronę ryb przed drapieżnikami ptasimi, mniejsze ryby mogą uciec 'w głębiny' - w przeciwieństwie do płytkich wyrobisk. Dlatego nie biłbym na alarm. Po prostu mamy przyzwyczajenia pochodzące z beznadziejnych, gdzie często drobnicy jest zatrzęsienie.

Ja łowię sporo na Trencie, i tu leszczyka jest bardzo mało, aczkolwiek dużego leszcza jest od groma. Łowiąc na białe wpada głównie jelec, płoć i okoń, taki leszcz do 30 cm to rzadki gość. I to normalne raczej jest, nie martwiłbym się w ogóle. Woda no kill da sobie radę, zwłaszcza jeśli często zbiornik jest brudny. Do tego to dość 'nienormalna' zaporówka, bo jest tam masa kiełża, na którym ryba się tuczy. Pokarmu więc tam nie brakuje.
Lucjan

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #268 dnia: 29.07.2022, 09:03 »
Na Dzierżnie łowię pierwszy sezon dlatego jestem trochę jak dzieciak co się do niedawna bawił drewnianymi klockami i nagle dostał Lego :D W mojej miejscowości koło nr 49 doprowadziło wody do tragicznego stanu. "Gospodarują" dwoma "flagowymi" wodami o powierzchni ok. 30ha każda i w jednej pływają sumiki karłowate a w drugiej skarlały leszcz. W granicach administracyjnych miasta jest jeszcze spory zbiornik Paruszowiec którym zarządza jednak inne koło i do niedawna tam dało się połowić ale niestety wraz ze spustoszeniem wód którymi zarządza koło 49 mięsiarze przenieśli się i tam czego efektem są kolejki do stanowiska po zarybieniu. Każdy bierze komplet i do domu. Jeszcze niedawno łowiłem tam leszcze takie pod 50cm dziś dominują takie 20cm.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Matii75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #269 dnia: 09.08.2022, 09:54 »
Witam wszystkich,
podepnę się pod temat. Chciałbym wraz z kolega wykupić pozwolenie na 3dni na Dzierżno Duże i w połowie sierpnia pojechać na zbiornik.
Proszę o informację osoby które może były ostatnio albo są stałymi wędkarzami nad tym łowiskiem, czy woda nadaje się do łowienia?
Chodzi mi o obecne zanieczyszczenie Odry/kanału gliwickiego, czy dotknęło to również ten zbiornik?
Również mam pytanie odnośnie rozłożenia namiotu karpiowego i łowienia w nocy, czy są jakieś przeciwwskazania?
Proszę o porady czy są jakieś specjalne wytyczne w regulaminie łowiska na co zwrócić uwagę ( oczywiście C&R obowiązuje :) )
Pozdrawiam serdecznie ;)