TECHNIKI WĘDKARSKIE > Sposób na...

Sposób na sumika karłowatego

(1/5) > >>

Mikon:
Witam. Jest ktoś na forum , kto z premedytacją łowi ten gatunek ? Na "moich'' łowiskach go nie ma , a potrzebuję informacji o najskuteczniejszych metodach , zanętach i przynętach .

Mosteque:
:D
Jeśli znajdziesz wodę, na której on występuje, nie będziesz sobie zadawał takich pytań.

mironek:

--- Cytat: Mikon w 28.08.2022, 17:01 ---Witam. Jest ktoś na forum , kto z premedytacją łowi ten gatunek ? Na "moich'' łowiskach go nie ma , a potrzebuję informacji o najskuteczniejszych metodach , zanętach i przynętach .

--- Koniec cytatu ---

U mnie na zasiadce wpada mi ich zawsze kilka lub kilkanaście sztuk, przychodzą falami. Wchodzą w każdą zanętę i żrą raczej wszystko. Jedyna wskazówka jak mi się nasuwa  to preferują raczej przynęty mięsne (czerwony, biały), ale kuku i pęczak też wcinają.   A na co Ci ta wiedza jeśli można spytać?

Kowerdak:
To takie pasożyty odkurzacze, że to one same cie znajdą, nie musisz szukać ;D
Zeżrą wszystko co się rusza- to pewne.
To co sie nie rusza chyba też, choć mniej chętnie jak mają wybór.
no i jak wejdą w szkodę, to bankowo kilkanaście sztuk po kolei wyjmiesz.

Mikon:

--- Cytat: mironek w 28.08.2022, 17:13 ---
U mnie na zasiadce wpada mi ich zawsze kilka lub kilkanaście sztuk, przychodzą falami. Wchodzą w każdą zanętę i żrą raczej wszystko. Jedyna wskazówka jak mi się nasuwa  to preferują raczej przynęty mięsne (czerwony, biały), ale kuku i pęczak też wcinają.   A na co Ci ta wiedza jeśli można spytać?

--- Koniec cytatu ---
Mam znajomego , który od jakiegoś czasu mnie męczy żebym mu przywiózł jakąś rybę skoro i tak ich  nie zbieram. Za którymś razem palnąłem że jak nałapię sumików , to mu przywiozę. No i to był błąd :facepalm:  Okazało się , że miał kiedyś okazję jeść wędzonego i podobno nie jadł smaczniejszej ryby. A ponieważ ma wędzarkę , to męczy mnie jeszcze częściej o te ryby. A że chłop jest w porządku , to tak planuję gdzieś wyskoczyć na łowy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej